Найкращі матчі «Динамо» у 2019 році | 19-27
Пропонуємо ТОП-5 найкращих поєдинків «Динамо» у 2019 календарному році.

21 лютого 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 1/16 Ліги Європи 2018/19

Динамо — Олімпіакос — 1:0 (Фран Соль, 32)

Динамо: Бойко — Кенджера, Шабанов, Бурда, Миколенко — Шепелєв, Буяльский, Шапаренко (Гармаш, 76) — Циганков, Вербіч (Смирний, 90+2) — Соль (Русин, 90+2)

Динамо форсувало міжсезонну підготовку для того, щоб підійти до надважливої двоматчевої дуелі проти грецького Олімпіакоса у найліпших кондиціях. Слід визнати, що тодішньому тренерському штабу це вдалося. Двічі програючи по ходу першої гри проти Олі у Піреї, Динамо відігралося за рахунок м’ячів Буяльського та Вербіча, а нічийний результат перед матчем у Києві вселяв надію на прохід Динамо до наступного раунду.

З перших хвилин гри трибуни заповненого майже на 50 тисяч НСК Олімпійського погнали Динамо уперед. Кияни значно більше контролювали м’яч (60/40 впродовж перших 15-20 хвилин гри), проте по-справжньому небезпечних моментів біля воріт гостей створити не вдавалося. Гра ставала дедалі жорсткішою, свідченням чому стали кілька попереджень у складах обох команд, а греки спробували перехопити ініціативу: нульова нічия аж ніяк не влаштовувала команду Педру Мартінша.

Проте, Динамо досить швидко повернуло м’яч під свій контроль. Киянам вдалися кілька поспіль непоганих атак, остання з яких завершилася першим голом Франа Соля у офіційних поєдинках за Динамо. Іспанець підтвердив своє реноме «хижака» у штрафному майданчику та в один дотик замкнув простріл з флангу від Миколенка, поставивши суперника у ще більш важке становище.

Динамо, отримавши комфортну перевагу в рахунку, почало грати другим номером, та намагалося контратакувати за першої ж нагоди. Наприкінці першого тайму Соль мав чудову можливість для того, щоб оформити дубль: захисники гостей «забули» іспанського форварда в штрафному після скидки головою від того ж Миколенка, проте Франу не вдалося переграти голкіпера Олімпіакоса.

Друга половина гри у більшості своїй пройшла під акомпанемент гостьових атак, а Бойко демонстрував справжні дива у рамці воріт. На рахунку Дениса п’ять сейвів, три з яких він здійснив після ударів з меж штрафного майданчика. Напруга у грі трималася до останніх хвилин, адже один забитий Олімпіакосом м’яч міг би поставити Динамо в ситуацію, коли кияни вже не мали б права на помилку. Динамівці все ж змогли втримати власні ворота «на замку» та ще й встигли змарнувати кілька нагод в атаці, проте голу Франа Соля в цей морозний лютневий вечір виявилося достатньо для проходу в 1/8 фіналу Ліги Європи.

25 лютого 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 19 тур УПЛ 2018/19.

Динамо — Зоря — 5:0 (Шапаренко, 34, 45, Вербіч, 37, 54, Фран Соль, 73)

Динамо: Бойко — Кенджера, Бурда, Шабанов, Миколенко — Сидорчук, Буяльский (Алібеков, 76) — Шапаренко — Циганков (Цитаїшвіли, 70), Соль (Русин, 79), Вербіч

Старт другої половини минулого сезону справді вийшов для Динамо досить вдалим. Підопічним Олександра Хацкевича вдалося пройти у Лізі Європи Олімпіакос, проте в рамках УПЛ на киян очікувало дуже серйозне випробування у грі проти міцної луганської Зорі. Мало хто міг спрогнозувати, що перемога дасться Динамо настільки легко. Кияни якісніше контролювали м’яч та створили більше моментів, але ключем до успіху стала реалізація: в цей вечір у Динамо залітало буквально все, а п’ять голів з п’яти ударів в площину воріт голкіпера Зорі Луїса Феліпе є цьому красномовним підтвердженням.

Усі питання щодо переможця гри динамівці зняли ще у першому таймі. На 34-й хвилині Микола Шапаренко замкнув передачу з флангу від Віктора Циганкова, ще за чотири хвилини Беньямін Вербіч поклав м’яч у дальній нижній кут воріт суперника після шикарного сольного проходу, а під кінець тайму вищевказаний дует сконструював і третє взяття воріт Зорі: Вербіч вирізав класну подачу з кута штрафного в район дальньої стійки, де Шапаренку лише залишалося підставити коліно.

Гольову феєрію кияни продовжили й по перерві, а суперник іноді досить непогано цьому сприяв. Це точно був один з найгірших матчів Зорі за часів Вернидуба, вечір, який вболівальникам «мужиків» хотілося б забути якомога скоріше. Старт другого тайму, Сидорчук на ударній позиції та намагається пробити з-за меж штрафного, Чеберко блокує удар капітана Динамо, а тодішній капітан Зорі Караваєв неакуратно грає у штрафному, віддаючи м’яч прямо не Вербіча словенець не розгубився та відправив четвертий «цвях у домовину» суперника.

Зоря намагалася піти від ганьби та розмочити рахунок, кілька справді небезпечних комбінацій тримали Бойка та захист Динамо у напрузі, проте забили знову господарі: Кенджера вирізав навісну подачу за свого правого флангу на Соля, а іспанський нападник Динамо головою відправив м’яч у дальній кут воріт суперника. Це був другий гол Франа за Динамо у трьох офіційних поєдинках, і хто б міг тоді подумати, що більше в цьому році голів Соля в офіційних матчах Динамо ми не побачимо…

3 квітня 2019 р. Запоріжжя. Славутич-арена. 23 тур УПЛ 2018/19.

Зоря — Динамо — 2:3 (Караваєв, 32, Білий, 54 — Буяльський, 59, Циганков, 63, 82, з пенальті)

Динамо: БойкоКенджера, Шабанов, Кадар, Миколенко Шепелєв, Шапаренко (Гармаш, 46), Буяльский (Сидорчук, 90) Циганков, Вербіч Русин (Сідклей, 46)

За півтора місяці після погрому на Олімпійському, Динамо та Зоря зустрілися ще раз у Запоріжжі в рамках гри 23-го туру УПЛ. За той час, який пройшов з моменту лютневої гри, кияни встигли втратити через травму до кінця сезону Франа Соля та ганебно покинути Лігу Європи після загальних 0:8 по сумі двох поєдинків від лондонського Челсі. Втім, справи киян в УПЛ, не дивлячись не серйозне відставання від Шахтаря, йшли досить стабільно. Динамо не втрачало очок, але гра проти Зорі на Славутич-арені мала стати серйозним екзаменом для підопічних Олександра Хацкевича.

Динамо та Зоря влаштували справжній трилер в якому було все: голи, вилучення та пенальті, але про все це по порядку. З перших же хвилин Зоря увімкнула щільний пресинг у центрі поля. Динамівці багато помилялися при передачах, а Зоря домінувала на полі. Підопічні Юрія Вернидуба мали кілька моментів для взяття воріт Динамо, і один з них реалізували: Білий після подачі Сіласа з кутового, віддав класну передачу через себе на Караваєва, а капітан Зорі забив своїй майбутній команді.

Початок другого тайму видався для Динамо ще більш жахливим за першу половину гри: Хомченовський намагається піти від Кадара, а угорець, вже маючи в активі попередження, бездумно «косить» хавбека Зорі та залишає Динамо в меншості. Ще за хвилину здається, що це кінець, адже Зоря подвоює рахунок: Сілас потужно пробиває зі штрафного, Бойко парирує перед собою, а Білий є першим на добиванні.

Те що сталося після цього, стало одним з найвидатніших камбеків київського Динамо впродовж останніх кількох сезонів, а капітан киян у цій грі Віктор Циганков продемонстрував, чому його вважають лідером Динамо. Підопічні Хацкевича вдесятьох перевернули гру з ніг на голову протягом якихось чотирьох хвилин: спочатку Циганков пройшов кількох суперників та викотив ідеальну гольову передачу під удар Буяльському, а ще за кілька миттєвостей вже сам Віктор зі штрафного відправив м’яч точно під поперечку воріт Зорі. На цьому біди луганської команди не завершилися: за кілька хвилин Білий отримав другу жовту картку, через що матч команди догравали у рівних складах. Зоря виглядала трохи розгубленою та майже не шукала щастя біля воріт Бойка. Натомість, кияни змогли таки дотиснути суперника: головний арбітр призначив пенальті після гри Чечера рукою у власному штрафному, а Віктор Циганков холоднокровно реалізував удар з одинадцятиметрової позначки.

28 липня 2019 р. Одеса. Стадіон Чорноморець. Суперкубок України-2019

Динамо — Шахтар — 2:1 (Бурда, 80, Гармаш, 83 — Алан Патрік, 45+3)

Динамо: Бойко — Кенджера, Бурда, Кадар, Миколенко — Шепелєв, Гармаш, Буяльский — Караваєв (Де Пена, 68), Вербіч (Цитаїшвіли, 74) — Бєсєдін

Матчі за Суперкубок України між Динамо та Шахтарем завжди є прикрасою початку сезону, так сталося і цього року. Підопічні Луїша Каштру переважали Динамо впродовж першої половини гри, а наприкінці тайму змогли відкрити рахунок: Бєсєдін помилився та після скинув м’яч прямо на ногу Алану Патріку, а бразильський хавбек гірників вразив ворота Бойка.

Пропущений «в роздягальню» гол добряче вдарив по Динамо, проте кияни змогли зібратися та по перерві вирівняли гру, хоча за моментами Шахтар продовжував бути трохи гострішим. Все змінили три хвилини наприкінці зустрічі, впродовж яких Динамо відправило суперника у нокаут: спочатку Микита Бурда «протиснув» Мораєса при подачу з кутового та головою відправив м’яч у ворота Пятова, а ще за кілька миттєвостей Гармашу вдався дещо чудернацький, проте від цього не менш цінний удар, на який у гірників відповіді не знайшлося. Приголомшливий камбек дозволяє киянам виграти трофей на самому старті сезону.

30 жовтня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. Кубок України 2019/20, 1/8 фіналу

Динамо — Шахтар — 2:1 (Сидорчук, 22, Попов, 110 — Степаненко, 90+2)

Динамо: Бущан — Кенджера, Попов, Шабанов, Миколенко — Сидорчук, Шепелєв, Циганков,Караваєв, Вербіч (Де Пена 101),Бєсєдін (Гармаш 90+3)

Зазвичай, поєдинкам Динамо проти Шахтаря не бракує інтриги та емоцій, але гра 1/8 Кубка України цього сезону перевершила кілька останніх протистоянь та стала одним за найкращих матчів киян під керівництвом Олексія Михайличенка. Достатньо вже того факту, що впродовж перших 20-25 хвилин Шахтар лише кілька разів переходив середину поля, Динамо з самого початку увімкнуло потужний пресинг, до якого «гірники», як виявилося, не були готові.

Сидорчук взагалі відіграв чи не найкращий свій матч у футболці Динамо. В цей вечір капітан киян майже повністю «перекусив» центр поля, зупиняючи спроби атак Шахтаря, а квінтесенцією першого тайму став по-справжньому шалений удар Сергія з-за меж штрафного майданчика, після якого м’яч по неймовірній траєкторії залетів Пятову за комірець.

Звичайно ж, Шахтар намагався відігратися, але Динамо до певного моменту вміло грало в обороні. Здавалося, що кияни зможуть таки довести гру до мінімальної перемоги, проте наприкінці другого тайму динамівцям дуже не пощастило: за хвилину до кінця основного часу гри Віктор Копієвський вилучив з поля Володимира Шепелєва за фол проти Тайсона, а ще за три хвилини Шахтар забив рятівний м’яч після удару Степаненка.

Динамо перебувало у ситуації, яка була близька до катастрофічної. Емоційне та фізичне виснаження та перспектива гри в меншості впродовж тридцяти з лишком хвилин екстратаймів — здавалося, що Шахтар дотисне «пораненого» суперника. Проте, з перших секунд додаткового часу динамівці починають «битися» на полі за себе і Шепелєва, а у гравців Шахтаря також не витримують нерви: Степаненко «косить» Вербіча та бачить перед собою другу жовту картку, яка перетворюється на червону. Команди продовжують гру в рівних складах, а Динамо виглядає більш фізично готовим за суперника. На 101-й хвилині Михайличенко робить ключову заміну, випускаючи на поле свіжого Де Пену замість Вербіча, і за кілька хвилин Карлос виконує феноменальну точну подачу з кутового, а Денис Попов ударом головою «прошиває» Андрія Пятова та відправляє Динамо до чвертьфіналу Кубка України.