Світовий футбол 4 Січня, 21:31 4984
«Манчестер Сіті» розгромив «Порт Вейл» у Кубку Англії –Зінченко забив за клуб уперше за рік | 19-27
«Манчестер Сіті» розбив «Порт Вейл» (4:1) у матчі Кубка Англії 2019/20. Олександр Зінченко відкрив лік забитим м'ячам.

Кубок Англії 2019/20. Один матч, 1/32 фіналу

Манчестер Сіті – Порт Вейл – 4:1 (LIVE)

Голи: Зінченко, 19, Агуеро, 42, Харвуд-Белліс, 58, Фоден, 76 – Поуп 35

Уже на 17-й секунді Порт Вейл мав забивати. Дальній пас, Канселу невдало поборовся, і лише Зінченко, який вийшов у стартовому складі, заблокував небезпечний удар метрів з 13. Цікаво, що українець знову вийшов грати лівого захисника, хоча разом з ним Гвардіола випустив номінального оборонця Анхеліньйо. Саме ця зв'язка вперше змусила панікувати оборону суперника на 8-й хвилині – винесли. Згодом Фоден завершував атаку, яка також пройшла лівим краєм. Удар з кількох метрів заблокували. Як для середняка 4-го дивізіону Англії Порт Вейл дуже гідно виглядав у перші 15 хвилин зустрічі. Бернарду Сілві довелося збільшити і так немалу чисельну присутність на лівому фланзі. Португалець знайшов Давіда Сілву, а той навісив точно на голову Фодена – удар у воротаря.

Один з найактивніших на старті Зінченко відкрив рахунок потужним дальнім ударом. На 19-й хвилині м'яч після удару нашого універсального півзахисника зрикошетив чи то від газону, чи то від ноги капітана гостей і залетів у сітку.

Згодом Сілва замикав у порожні, але Давід якимсь диво влучив у поперечину. Та ще й так, що Агуеро, який вже чатував на лінії воріт, розминувся з круглим. Зінченко ще раз спробував відзначитись здалеку – захисник прийняв цю гармату на голову. А ось на 35-й хвилині Анхеліньйо ліворуч дозволив подати, а Томас Поуп замкнув. Проміжна нічия, здобута у фактично другій гольовій атаці за тайм.

Радість андердога тривала недовго. Зінченко взяв участь у початковій стадії і другої результативної атаки, але вирішальну роль тут зіграв передгольовий пас Гюндогана. Після цього Фоден блискуче зловив м'яч у повітрі і стрімко переправив паралельним курсом. Агуеро замкнув дальню стійку. VAR довго визначав, чи був офсайд, але юний англійський хавбек ідеально витримав лінію. До перерви досить закономірні 2:1 – натхненна гра Зіни в обороні (там традиційно серед лідерів) цього разу ще й примножена дебютним голом у сезоні за Ман Сіті. Відзначимо, що в атакувальній фазі атак українець стабільно опинявся в центрі, діючи а-ля півзахисник. Так було і в другому гольовому епізоді.

Відразу після перерви Олекс розкішно вирізав м'яч у фланг, після чого Анхеліньйо віддавав під третій гол для Агуеро, але Серхіо не влучив у ворота. Розкішний сейв воротаря не дав відзначитися Бернарду. Фоден практично з одинадцятиметрової позначки також влучив лише у кіпера. Зінченко втретє спробував відзначитися з-за меж штрафного – круглий пострибав за межі поля. Черговий удар Фодена став 7-ю влучною спробою. Воротар Порт Вейла грає впевнено. Гол Стоунза на добиванні, здавалося, скасували через офсайд, але VAR вгледів, що все чисто, тільки потрібно автора гола змінити – це означає, що 17-річний центрбек Тейлор Харвуд-Белліс відзначився дебютним м'ячем за Сіті, 3:1.

Розкішний пас з глибини змушує Анхеліньйо вибухати на фланзі. Іспанський конкурент Зінченка дуже класний матч на позиції вінгера проводить (блискуча швидкість, творчі ідеї, енергія, пас) і вирізає у воротарський. Фоден не мав права такого змарнувати – це вже 4:1 на 76-й. Марез не реалізував вихід віч-на-віч у компенсований час. Невтомний Анхеліньйо знову знайшов пасом Фодена. З рикошетом від руки снаряд вискочив за межі поля. Зінченко відзначився взяттям воріт за клуб вперше з 9 січня 2019, коли забив у ворота Бертона в Кубку ліги на цьому ж стадіоні. Манчестер Сіті лише в першому таймі відчув певні проблеми з клубом 4-го дивізіоні, тому заслужено пройшов до 1/16 Кубка Англії.