Йожеф Сабо: «Чи заграє Русин після оренди залежить від тренерського штабу «Динамо»
Динамо Київ 2107 5 Лютого, 14:24

Колишній тренер київського «Динамо» Йожеф Сабо в інтерв'ю 1927.kiev.ua поділився думками з приводу трансферів київського «Динамо» цієї зими.

— Кияни не купляють гравців - лише вільні агенти. Очікуєте на підсилення команди цієї зими?

— З вільними агентами «Динамо» «наступить» на ті самі «граблі». Підсилення - це коли гравець грав в пристойній команді і його купують за хороші гроші. А брати гравців, які не підійшли кільком командам - потім знову буде тренер винний, що вони не грають.

Про новачків «Динамо» можна буде щось конкретне сказати після офіційних матчів.

— Як вважаєте, чому киянам не підійшов Сідклей?

— Так він же не грав. Одну-дві гри і в запасі сидів. Він поїхав на батьківщину - побачимо, як там буде грати.

Коли я їздив дивитися на гравців - дивився на їхні якості, а не те, як вони грають в цьому матчі і на даний момент.

Коли побачив Шевченка в третій команді - він спочатку не грав здорово, але я йому довіряв. І не тільки йому. Я бачив, що гравці ростуть. А якщо не будуть рости... З «Динамо» таке вже сталося - накупили і ще й залишилися деякі гравці, які не будуть грати. В кожного футболіста є свої планки і додавати в грі він не буде.

- Найрезультативніший півзахисник «Динамо» U21 Денис Янаков може знову піти в оренду. Чому найкращим гравцям молодіжки не дають шанс попрацювати з основою?

— Мабуть, вони не бачать в Янакові перспективи і не вірять в нього. Потрібно довіряти молодому гравцеві, якщо він прибавяє в тренувальному процесі та якщо в нього є дані, що він буде рости. Якщо немає ні першого, ні другого, то гравець «гасне» на лаві запасних.

— Кияни віддали в оренду Гармаша і Родрігеса. Позбавилися зайвих?

— Думав, що з Гармаша виросте футболіст. П'ять років тому він старався, був молодий і жвавий, поки йому не набриднув футбол і не зайнявся зовсім іншими справами. З того часу він «зникнув». Так що його оренда - правильний крок. Не можна чіплятися до арбітрів і залишати команду в меншості.

Що стосується Родрігеса, то я одразу сказав, що він не буде грати. Для «Динамо» потрібні класні футболісти, які показують пристойну гру на міжнародній арені. Легіонери, яких кияни взяли останнім часом, не будуть показувати потрібну для «Динамо» гру. Окрім Вербича і Піварича.

— Русин повернувся з оренди. Які перспективи у нього під керівництвом тренерського штабу Михайличенка?

— Назарій «розправив крила» в «Зорі». У нього є швидкість, хороший удар і гольове чуття - це вже форвад. Скрипник пройшов пристойну німецьку школу. Він здорово грав у мене, як лівий захисник. Швидкий, мислячий - такий і тренер став. І команда грає в нього непогано.

Подивимось, як заграє Русин в «Динамо». Як піде в нього гра залежить від тренера. В «Зорі» йому довіряли - забивав, розривав захисників, було видно, що зростає і буде рости. Побачимо по перших матчах, чи буде Русин грати в «Динамо», чи сидітиме на лаві запасних. Може бути, що поставлять, але гра не піде, як того хотів тренер і його відправлять в запас. Так одну гру, дві і хлопець «скис». Тоді вже потрібно буде запитувати із тренерського штабу.

— Кадара перевели в дубль через поведінку. Якщо прийдеться його продати - це буде втратою для «Динамо»?

— Він зробив багато помилок, через нього програвалися кілька матчів. Тренерський склад хотів від нього отримати більше. Не знаю, як він поводить себе всередині команди. У Скрипника і Шарана - залізна дисципліна, як в команді, так і за межами поля. Напевно, Кадар здав позиції. Я знав ще в кінці сезону, що його хочуть віддати чи продати. Тим більше, в молодіжній команді «Динамо» є хороші центральні захисники, яким можна і потрібно довіряти. Від цього нікуди не дінешся.

— Чи спостерігаєте за грою «Динамо» на зборах?

— Найголовніше - тренер повинен закласти хороший підготовчий процес. Коли побачимо гру киян в перших офіційних матчах, буде зрозуміло, як була проведена підготовка. Я із задоволенням подивився б на підготовку Юргена Клоппа. Він не міняє половину складу команди - постійно грають ті ж самі 16 гравців і віддача у команди шалена.

Зараз можна сказати, що кияни будуть боротися за друге і третє місця. Суперники показують хорошу гру. «Зоря», «Олександрія», «Десна» - вони захочуть обігнати «Динамо», тому у киян будуть проблеми в другому колі чемпінату.

Розмовляв Микола Тимощук

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100