Статус Луніна як другого воротаря «Реалу» наступного сезону – під питанням. Чи винен у цьому сам Андрій?

Футбол України 25 Березня, 21:24 2562
Статус Луніна як другого воротаря «Реалу» наступного сезону – під питанням. Чи винен у цьому сам Андрій? | 19-27
Хоча раніше іспанські ЗМІ писали, що Андрій близький до «Сантьяго Бернабеу».

Тібо Куртуа у «Реалі» надовго. Важко уявити собі обставини, за яких бельгієць опинився б тягарем для мадридців чи непотрібним команді гравцем. Був складний період, але він уже у минулому. Нині Зідан цілком і повністю покладається на зіркового бельгійця, але становище Тібо у «Реалі» не залежить лише від Зізу. Навпаки, якщо француз піде з Мадрида влітку чи пізніше (ходять чутки про непорозуміння, що постійно виникають між Зіданом та Пересом, а також між Зіданом та гравцями), Тібо опиниться у виграші.

Адже тоді з'являться шанси, що гра «Реала» стабілізується. Нині склалася дивна ситуація, коли «Реал» найменше серед усіх учасників Ла Ліги пропускає, але воротар часто опиняється заручником невдалих дій оборонців. Під розстрілом, наприклад, Тібо Куртуа опинявся в матчі з «Сельтою», коли з трьох влучань по воротах два стали гольовими й до Куртуа тут було не дуже багато запитань.

Статус Луніна як другого воротаря Реалу наступного сезону – під питанням. Чи винен у цьому сам Андрій? - изображение 1

Невдалий відрізок він проводив восени. Апогеєм неприємностей став домашній поєдинок Ліги чемпіонів з «Брюгге», коли за спиною Тібо опинилися м'ячі після двох кволих ударів Денніса Бонавентуре. І коли бельгійця замінили у перерві без видимих ознак травми. Вже потім іспанські ЗМІ писали про погане самопочуття голкіпера (біль в животі), однак невпевненість, яку сіяв Тібо своїми діями в рамці, добряче роздратувала вболівальників.

Але це випадок – окрема чорна смуга. Загалом же Тібо у 24-х матчах Ла Ліги здійснив 47 сейвів, що, безперечно, є показником, властивим топ-голкіперу. Наприклад, Марк-Андре тер Штеген у 26-и поєдинках Ла Ліги 55 разів рятував «Барсу», а Ян Облак у 27-и матчах – 59 разів рятував «Атлетико». Але ці команди й пропускають більше.

Водночас, не залишається без ігрової практики й Альфонс Ареоля. У «Реалі» він цього сезону зіграв п'ять матчів (три у Ла Лізі, два у Лізі чемпіонів) й зробив шість сейвів. Становище Андрія Луніна буде визначатися саме від стосунків Ареоля з «Реалом». Француз узятий в оренду і термін її дії завершується 30-го червня 2020-го року. Однак сторони («Реал» і ПСЖ) можуть продовжити співпрацю.

Тоді статус Луніна як другого голкіпера мадридського гранда знову відкладеться до довгої шухляди. Власне, усі ми, відкинувши убік вболівальницьку рису завжди й всюди захищати своїх, повинні чесно дати собі відповідь на запитання: а чи достатньо Лунін зробив для того, аби бути нехай навіть другим воротарем у Мадриді?

Статус Луніна як другого воротаря Реалу наступного сезону – під питанням. Чи винен у цьому сам Андрій? - изображение 2

Відповідаємо: Лунін багато працює над власним вдосконаленням. Він – не як Коноплянка, який приїздив до Європи з твердим переконанням власної винятковості й небажанням старанно працювати на тренуваннях. Лунін – інший, і саме тому він має в Іспанії таку гарну пресу. Йому вкрай не щастить з обставинами.

І тренер «Леганеса», і тренер «Вальядоліда», де Андрій перебував в оренді, хвалили українця за старанну роботу на тренуваннях, за сильну психологію, за бажання вчити іспанську і за вміння добре контактувати з партнерами. Втім, обоє віддавали перевагу досвідченішим голкіперам, розраховуючи на Луніна як на запасний варіант, ставлячи власні клуби у незручне становище.

Чому незручне? І у «Леганеса», і у «Вальядоліда» – гарні стосунки з «Реалом», тому керівники обох легко домовлялися з «вершковими» про оренду молодого і зіркового як на свій вік голкіпера, запевняючи правовласника, що українець не буде сидіти без ігрової практики. Однак змушувати своїх тренерів ставити Луніна в основу боси «Леганеса» і «Вальядоліда» не могли, тому постійно повинні були виправдовуватися у відповідь на запити «Реала» про становище українця. Тому постійно ширилася інформація про ймовірну суборенду Андрія, саме тому «Леганес» готовий був навіть сплатити за оренду певну компенсацію (через відсутність належної кількості ігрових хвилин у голкіпера), саме тому, кінець кінцем, «Вальядолід» відпустив Луніна в іншу команду.

Андрій перейшов до аутсайдера Сегунди й нарешті почав грати. Вперше за півтора року іспанської каденції він провів справді продуктивний період, з'являючись на полі в дев'яти поєдинках поспіль. Безперечно, не усе виходило: були й непорозуміння з захисниками, і помилки на лінії воріт, і «привезені» пенальті. Але він грав і «виправдовував» медійну увагу не лише роботою на тренуваннях чи влаштуванням побуту, а й сейвами, статусами найкращого гравця команди, інтерв'ю за підсумками гри тощо. З Луніним у складі «Ов'єдо», який до того вовтузився в зоні вильоту, набрав дванадцять очок і на карантин пішов поза межами групи аутсайдерів. Це при тому, що захист в астурійців досі залишається прохідним.

Статус Луніна як другого воротаря Реалу наступного сезону – під питанням. Чи винен у цьому сам Андрій? - изображение 3

Цей нюанс (про захист), до речі, бентежив шанувальників таланту Луніна під час його переїзду до «Ов'єдо». Адже бути голкіпером команди-аутсайдера зі слабкою обороною – це постійно бути під вогнем. А уникати помилок в таких ситуаціях майже неможливо. Однак для Андрія найважливіше було отримувати ігрову практику. Важливо було це і для «Реала». «Ов'єдо» ж з приходом українця одразу підвищив до себе увагу, а також, як видно з таблиці, поліпшив турнірне становище. У виграші опинилися всі.

Втім, момент тріумфу був занадто коротким. Ледь-ледь Андрій освоївся в новій команді – як чемпіонат припинили через епідемію. І невідомо, чи буде він продовжений. І що далі буде з перспективами Андрія Луніна?! Ці півтора року можна характеризувати як період простою, однак сам гравець в малій кількості ігрової практики не винен. Він ставав заручником ситуацій: спершу – заручником впертості та непослідовності тренерів команд-орендаторів, потім – заручником епідемії.

Важливо зазначити, що «Реал» дійсно турбується про долю молодого українця і воліє, аби голкіпер якнайчастіше з'являвся на полі. Але навряд чи мадридці підуть на те, аби вже наступного сезону довірити місце дублера Тібо Куртуа молодому хлопцю, який впродовж останніх двох сезонів лічені рази виходив на поле. Той же Люка Зідан (також голкіпер «Реала», відданий в оренду) впродовж цього ж періоду відіграв близько шістдесяти офіційних поєдинків.

Лунін не наблизився до мадридської обойми, але його провина в цьому мінімальна.

Ігор Семйон