«Шахтар» та «Динамо» виграють по два матчі»: оптиміст Грозний – про наші шанси проти «Галатасарая», «Бреста» і не тільки

Динамо Київ 4 години тому 104
«Шахтар» та «Динамо» виграють по два матчі»: оптиміст Грозний – про наші шанси проти «Галатасарая», «Бреста» і не тільки | 19-27
​Великий футбол повертається! У вівторок і середу Динамо та Шахтар проведуть передостанні матчі групового етапу, відповідно, в Лізі Європи та Лізі чемпіонів.

Кияни стали першою командою, яка втратила шанси на продовження боротьби в єврокубках. Відтак команда Шовковського боротиметься за престиж клубу. У «гірників» ще залишаються шанси поборотися за місце в топ-24. Для цього потрібно вигравати матчі, що залишилися.

На що можуть розраховувати наші команди в іграх проти Галатасарая і Бреста? Футбол 24 поговорив із Заслуженим тренером України В’ячеславом Грозним.

– В’ячеславе Вікторовичу, наші команди вперше відновлюють сезон у січні. Як це має відбитися на їхній грі?

– Звичайно, у того ж Галатасарая є певна перевага. Чемпіонат Туреччини триває, команда на ходу, як і Динамо, у внутрішній першості не зазнала жодної поразки і випереджає Фенербахче Жозе Моурінью на шість очок. Вони практично нікому не поступаються, в тому числі в Лізі Європи, де здобули три перемоги і три матчі звели внічию. Це говорить про високий клас турецького клубу. Показники, погодьтеся, солідні.

Але зауважу один нюанс. Галатасарай не потрапив до Ліги чемпіонів, двічі поступившись швейцарському Янг Бойз – 0:3 та 2:3. Тому не можна сказати, що він непереможний.

– У Галатасарая в Лізі Європи суперники були не з тієї групи, яку відносять до фаворитів. Лише Тоттенхем з гучним іменем, та й той в англійській Прем’єр-лізі перебуває в турнірній таблиці ближче до зони вильоту.

– Такий новий формат турнірів. Хотіли зробити так, щоб усі були задоволені – і власники топових клубів, і решта. Але всі в рівних умовах. Справді, в січні нам важко грати. Українська Прем’єр-ліга стартуватиме за місяць, та й узагалі перші офіційні матчі в новому році нам важко проводити. З іншого боку, наші футболісти відпочили, скучили за футболом.

– Кого відзначите в Галатасараї?

– Там достатньо кваліфікованих футболістів. Мауро Ікарді навряд чи гратиме – в останньому матчі з Хатайспором (1:1) він був відсутній через травму. У Галатасараї чимало вікових гравців, але подивіться на їхні прізвища. Фернандо Муслера у воротах – 133 матчі за збірну Уругваю. Дріс Мертенс – 109 ігор за збірну Бельгії, нігерієць Віктор Осімхен, бельгієць Міші Батшуаї, Керем Демірбай, колумбієць Давідсон Санчес Міна, уругваєць Лукас Торрейра – вони всі мають досвід виступів у чемпіонатах Німеччини, Італії, Англії. Плюс місцеві футболісти – більшість викликаються до збірної Туреччини.

– За іменами турецька команда, здається, найсильніша з тих, з ким ми зустрічалися цього року.

– Тим цікавішим буде матч, тим приємніше сильного суперника перемогти. А це, на мою думку, реально.

– Завдяки чому, розкрийте секрет.

– Будь-яка команда має вразливість. Коли готувався до розмови з вами, то звернув увагу на те, що Галатасарай пропускає чи не в кожному матчі – їхні суперники забивають у десяти матчах поспіль. Вони діють незбалансовано, не встигають реагувати на контратаки при втраті м’яча, перебудовуватися. До того ж, гравці групи атаки не люблять виконувати чорнову роботу. Віддають перевагу грі на чистих м’ячах, але завдяки швидкісним футболістам уміють доставляти м’ячі в ударні зони.

Динамівці, навпаки, намагаються атакувати і оборонятися всією командою. Їхні швидкі фірмові атаки мають стати у пригоді. Кияни завжди успішно діють проти суперників, яким бракує ігрового балансу і які мають великі розриви між лініями оборони та атаки. Вони миттєво переходять у контрнаступ великою кількістю футболістів, і цим треба користуватися.

Ну і, звісно, треба бути готовим психологічно. Я радий за Динамо в останніх матчах. Можливо, я романтик, але знаю, що в кожної команди є шанс на перемогу. Потрібно максимально реалізовувати те, що створюється, допрацьовувати в кожному моменті. І вірити в перемогу. Я вірю, що кияни переможуть.

– У Шахтаря суперник не такий іменитий, але також не в тім’я битий. Аби сподіватися на продовження боротьби в Лізі чемпіонів, нашій команді потрібна тільки перемога.

– Я був дуже здивований, коли Брест посів третє місце в чемпіонаті Франції, випередивши такі клуби, як Лілль і Ліон. Втім, зауважу, що їхня гра в Лізі чемпіонів поточного формату і в Лізі 1 – це небо і земля. В єврокубках Брест іде в групі лідерів, а очки втратив лише через поразку Барселоні і нічию з Байєром. А в чемпіонаті Франції забили на три м’ячі менше, ніж пропустили. Мають менше перемог, ніж поразок, і посідають дев’яте місце в турнірній таблиці. Тобто суперник Шахтаря вразливий.

У внутрішній першості їх уже вивчили, навчилися проти них грати. У Лізі чемпіонів ситуація інша. Їхня манера гри дуже незручна для суперників у єврокубках. Бо Брест будує гру від оборони, володіння м’ячем його футболістами дорівнює 33-35 відсоткам. Французька команда дозволяє опонентам контролювати м’яч, самі ж шукають щастя у швидкісній контргрі.

Зауважу також, що перед сезоном вони купили 12 гравців за 12 мільйонів євро. Це говорить про обмежене фінансування. А успіх до них приходить через агресивну манеру ведення гри і високу реалізацію моментів.

– Тобто, на відміну від Галатасарая, Брест не цурається чорнової роботи.

– Саме так. І намагаються максимально ефективно використати будь-який слушний момент, загрожують воротам з першої ж нагоди.

Підкреслю ще один момент. Вони майже не грають унічию, у 24 матчах поділили очки лише два рази. Тобто Брест завжди хоче перемогти, йде на ризик у чемпіонаті Франції, тому й зазнав дев’ять поразок. Суперники цим користуються. У Лізі чемпіонів вони діють значно обережніше. Був провал в зустрічі з Барселоною, хоча й там не все однозначно. Тоді Лєвандовскі відкрив рахунок з пенальті, а третій гол провів уже в компенсований арбітром час.

– У грі Бреста й Шахтаря ризикувати доведеться українській команді.

– Шахтар, безумовно, команда більш високого рівня, вміє добре контролювати м’яч. Можу потрапити під критику, але чомусь упевнений, що він виграє цей матч. Наша команда свіжіша і зможе реалізувати моменти, які створить. У неї ще є шанси поборотися за плей-офф і футболісти зроблять усе, щоб їх використати.

– Як гадаєте, для футболістів Динамо й Шахтаря нинішнього скликання бренди клубів – не порожній звук?

– Звичайно, ні. Динамо і Шахтар – великі клуби, вони дорожать своїм престижем. Я за натурою оптиміст, тому вірю в перемоги наших команд. І не лише у вівторок і середу, а й наступного тижня, коли вони гратимуть проти РФС і дортмундської Борусії.