Заробітки тренерів: Сімеоне в космосі, Клопп за межами топ-3, звільнений бос Ярмоли має більше за наставників «Юве» і ПСЖ

Світовий футбол 26 Березня, 20:13 2804
Заробітки тренерів: Сімеоне в космосі, Клопп за межами топ-3, звільнений бос Ярмоли має більше за наставників «Юве» і ПСЖ  | 19-27
​Авторитетне видання France Football на основі власних даних опублікувало рейтинг тренерів, які найбільше заробляють у сезоні 2019/20.

Враховувалася не лише зарплата протягом поточної кампанії та бонуси за підсумками попереднього сезону, а й доходи з інших джерел. Всі суми для зручності переведені в євро.

1. Дієго Сімеоне (Атлетіко) – 40,5 мільйона євро

Сімеоне має найсмачніший тренерський контракт у світовому футболі – 40 млн річних до вирахування податків і 22 млн «чистими». Не дивно, адже він головна зірка клубу. Аргентинець отримує додаткову копійку від партнерства з Range Rover та заробляє на нерухомості.

2. Антоніо Конте (Інтер) – 30 мільйонів євро

У 2019-му Конте зірвав джекпот: навесні підписав угоду з Інтером на суму 20,2 млн річних (11 млн до видачі), а в серпні нарешті отримав від Челсі 9,8 млн за розрив контракту після тривалих суперечок.

3. Пеп Гвардіола (Манчестер Сіті) – 27 мільйонів євро

УЄФА дискваліфікував команду Олександр Зінченка з Ліги чемпіонів на 2 роки, однак українець не втратить тренера – Гвардіола твердо налаштований щонайменше відпрацювати поточний контракт з Сіті (до 2021-го). Каталонець отримує в Манчестері 22 млн на рік. Клуб «підігнав» Пепу ще двох партнерів, які разом з Puma, Nissan і Dsquared збагачують його на 5 млн.

4. Юрген Клопп (Ліверпуль) – 24 мільйони євро

Клопп нещодавно підписав новий контракт з Ліверпулем до 2024-го, за яким заробляє 16,5 млн в рік, отримуючи додаткові виплати бонусами. Окрім цього, Юрген має багато спонсорських угод: від відомих світових брендів (Nivea, Opel, Phillips) до німецьких корпорацій (VR-Bank, Deutsche Vermögensberatung), пивних компаній (Erdinger) та ігрових стартапів (Digamore).

5. Жозе Моурінью (Тоттенхем) – 23 мільйони євро

Моурінью з 2005-го в рейтингу France Football ніколи не опускався нижче другого місця, а тепер відкотився аж на п'яте. У Тоттенхемі він має солідну зарплату – 16,5 млн в перерахунку на євро. Але спонсорські контракти приносять йому менше грошей, ніж Клоппу. Що дивно, враховуючи статус партнерів (Adidas, Hublot, Paddy Power, Top Eleven), з якими співпрацює Жозе. Португалець під час «творчої паузи» непогано поповнив свій рахунок гонорарами за появу на ТБ – в етері Sky Sports та пропагандистського каналу Russia Today.

5. Зінедін Зідан (Реал) – 23 мільйони євро

Після повернення Зідан підписав значно вигідніший контракт з Реалом і заробляє в півтора раза більше, ніж під час першого пришестя. Зараз його зарплата оцінюється у 21 млн річних (12 млн «чистими») – більша, ніж у Моурінью та Клоппа. Втім, зі спонсорами Зізу майже не пов'язаний – лише Adidas відчутно збільшує прибутки француза.

7. Ернесто Вальверде (вільний агент) – 19 мільйонів євро

Барселона звільнила Вальверде, але в фінансовому плані «мураха» не сильно постраждав. У цьому сезоні клуб виплачує йому 17 млн: річна зарплата та компенсація за розрив угоди. А ще він отримав близько 2 млн у вигляді бонусів.

8. Фабіо Каннаваро (Гуанчжоу Евергранд) – 14 мільйонів євро

Чемпіон світу-2006 має в Китаї контракт з 12 млн річних, в якому передбачені щедрі бонуси. Їх Каннаваро теж забрав, вигравши з Гуанчжоу Евергранд внутрішній чемпіонат. Додаткові надходження італійцю забезпечує партнерство з Nike.

9. Массіміліано Аллегрі (вільний агент) – 13,5 мільйона євро

Ювентус минулого літа припинив співпрацю з Аллегрі, але весь поточний сезон виплачує йому гроші по контракту, який чинний до червня 2020-го. Таким чином, Макс міг спокійно присвятити себе вивченню англійської, отримуючи 13,5 млн (7,5 млн чистими) просто так.

10. Рафаель Бенітес (Далянь Їфан) – 13 мільйонів євро

Найбільш високооплачуваний тренер китайської Суперліги. Далянь Їфан запросив Бетінеса та поставив перед ним завдання стати чемпіоном. Як тільки пандемія коронавірусу спаде, Рафа повинен взятися до виконання, адже інших доходів, крім цього контракту, в нього немає.

11. Карло Анчелотті (Евертон) – 12 мільйонів євро

У грудні Анчелотті втратив роботу в Наполі, але відразу прилетіло запрошення від Евертона. «Іриски» запропонували угоду з 12 млн річних. Оскільки в цьому сезоні італієць очолив команду на середині шляху, то отримає до літа 6 млн. Приблизно стільки ж надійде на його рахунок від Наполі: зарплата до звільнення та різноманітні бонуси, які клуб перераховуватиме до кінця сезону.

12. Мануель Пеллегріні (вільний агент) – 10,5 мільйона євро

Звільнення – вигідна штука. Пеллегріні отримав 2,2 млн компенсації від Вест Хема на додачу до виплаченої річної зарплати в розмірі 8,3 млн. І це при тому, що чилійський фахівець попрацював з «молотобійцями» лише до Різдва. Боротьба за виживання – зовсім не те, чого очікували від тренера Ярмоленка власники ВХЮ, виписуючи йому величезну зарплату.

13. Мауріціо Саррі (Ювентус) – 10,3 мільйона євро

Ювентус влітку погодився викупити його контракт в Челсі. Заради повернення на батьківщину Саррі довелося пожертвувати великою зарплатнею. В Турині він отримує близько 6 млн «чистими», але може добрати бонусами.

14. Леонарду Жардім (вільний агент) – 10,2 мільйона євро

Жардім вдруге за майже рік був звільнений з Монако, за що отримав солідні виплати. Окрім цього, він мав хороший щотижневий дохід після повернення в клуб.

15. Вітор Перейра (Шанхай СІПГ) – 10 мільйонів євро

Ще один тренер, який скористався щедрістю китайських менеджерів і підписав контракт, що не відповідає рівню футболу в Суперлізі.

16. Маурісіо Почеттіно (вільний агент) – 9,4 мільйона євро

Втратив роботу в Тоттенхемі, хоча нещодавно вивів команду в фінал Ліги чемпіонів. Щоправда, скупий Даніель Леві змушений ще довго «годувати» Почеттіно: до звільнення аргентинець заробив 3,9 млн, а до кінця сезону йому надійде ще 5,5 млн. Крім цього, Маурісіо вибив приємний бонус під час домовленості про розрив контракту – «шпори» виплатять йому 4,4 млн протягом наступного сезону, якщо він до того часу не знайде нову роботу.

17. Брендан Роджерс (Лестер) – 9,1 мільйона євро

Роджерс у лютому 2019-го став тренером Лестера та зліпив потужну команду, яка претендує на медалі в АПЛ. Взимку «лисиці» неабияк підсіли, втративши в якості футболу та результатах. Однак тренер встиг вихопити розкішний контракт. Вражене успіхами керівництво в грудні вдвічі підняло Брендану зарплатню – з 5,5 млн до 11 млн.

18. Томас Тухель (ПСЖ) – 8,5 мільйона євро

Тухель має дуже скромний контракт як для ПСЖ. Неймар заробляє в 6 разів більше за тренера, Мбаппе – в 3 рази. Тому поведінку зірок цілком можна зрозуміти – вони відчувають себе важливішими за наставника. Зараз зарплата німця складає 7,5 млн річних + мільйон бонусами. Що вже непогано, адже минулого сезону йому платили мізерні 5 млн, а прописане в угоді підвищення преса зустріла вороже через провал в Лізі чемпіонів.

19. Уле Гуннар Сульшер (Манчестер Юнайтед) – 8,3 мільйона євро

Підписавши з «дияволами» повноцінний контракт до 2022-го, Сульшер отримав річну зарплату в розмірі 8,3 млн після перерахунку на євро. Керівництво не зуміло встояти під натиском громадськості після вдалого стартового ривка норвежця на чолі МЮ, але підстрахувалося відносно низькою зарплатою – Моурінью отримував на Олд Траффорд втричі більше.

20. Бруно Женезіо (Бейджин Гуоань) – 8 мільйонів євро

Колишній тренер Ліона також з задоволенням поїхав набивати гаманець у Китай. Женезіо не пустив у рейтинг Ніко Ковача та Унаї Емері, які з зарплатою в Баварії та Арсеналі й іншими виплатами від клубів після звільнень зароблять за сезон 7,8 млн і 7,4 млн відповідно.