Умовна реальність: Як виглядали би таблиці УПЛ з голами лише легіонерів і лише українців
Динамо Київ 4637 28 Березня, 22:37

Якщо рахувати голи винятково легіонерів чи винятково українців, то інтрига в футбольному чемпіонаті України була би набагато більшою.

Поки в чемпіонаті пауза на невизначений термін, аби зайнятися чимось наближеним до реальної гри, ми вирішили вдатися до двох моделяцій першої частини чемпіонату. В одному випадку склали турнірну таблицю, враховуючи тільки голи легіонерів, а в іншому брали до уваги лише м’ячі, забиті українцями.

Із заїжджими гравцями трохи сутужно, адже таких в українській першості останнім часом не так багато, як колись. А в деяких командах їх взагалі по одному. Тож часто виходило, що суперники грали би в нульову нічию. А такі колективи, як «Олександрія», «Ворскла», «Дніпро-1» та «Маріуполь» взагалі не мали би жодної перемоги, тож окупували нижню частину турнірної таблиці.

Турнірне становище після І-го етапу, якщо рахувати тільки голи легіонерів

1. «Шахтар» – 51 очко

2. «Динамо» – 48

3. «Львів» – 31

4. «Карпати» – 30 (різниця м’ячів – 8:5)

5. «Олімпік» – 30 (різниця м’ячів – 7:5)

6. «Зоря» – 21 (різниця м’ячів – 2:4)

7. «Колос» – 21 (різниця м’ячів – 3:9)

8. «Десна» – 20

9. «Олександрія» – 18

10. «Ворскла» – 16

11-12. «Дніпро-1» – 14 (різниця м’ячів – 0:11)

11-12. «Маріуполь» – 14 (різниця м’ячів – 0:11)

Хоча в таблиці з голами тільки легіонерів виходить багато нічиїх та обмаль забитих м’ячів, вона може милувати око, приміром, львів’ян. Беззаперечними лідерами тут є «Шахтар» і «Динамо». А ось за 3-тє місце боролися би «Львів» і «Карпати». Компанію їм склав би «Олімпік». А «Зоря» до чільної шістки вскочила би до останнього вагону тільки завдяки кращій різниці забитих і пропущених м’ячів, аніж у «Колоса».

Окрім ковалівців, у нижній шістці опинились би й «Десна» з «Олександрією». Компанію їм склали би «Ворскла» та «Дніпро-1» з «Маріуполем».

Якщо сформувати таблицю, беручи до уваги голи українців, то підсумкова «турнірка» першого етапу майже не відрізнятиметься від справжньої. Лідером залишається «Шахтар», а наступні чотири команди – ті ж самі, тільки в трохи в іншому порядку. На другому місці – «Зоря», далі – «Десна» й «Олександрія», а «Динамо» – аж п’яте. А ось до чільної шістки не потрапив би «Колос». Його місце зайняв би «Маріуполь».

Не були би відвертими аутсайдерами й «Карпати». Вони би на три очки випереджали «Львів», який би «грів дно» таблиці.

Турнірне становище після І-го етапу, якщо рахувати тільки голи українців

1. «Шахтар» – 49 очок

2. «Зоря» – 44

3. «Десна» – 43

4. «Олександрія» – 40

5. «Динамо» – 39

6. «Маріуполь» – 34

7. «Колос» – 32

8. «Дніпро-1» – 31

9. «Ворскла» – 25

10. «Олімпік» – 14

11. «Карпати» – 11

12. «Львів» – 8

Зате в обидвох випадках жива би була інтрига в боротьбі за чемпіонство. Бо в жодному з варіантів «Шахтар», хоча й лідирує, не має відчутної переваги над переслідувачами.

Але це, звісно ж, лише фантазії на базі статистичних даних цього футбольного сезону в УПЛ. Реальність же виглядає трохи іншою. Такою виявилася справжня турнірна таблиця УПЛ після першого етапу.

А це турнірна таблиця УПЛ ще й після зіграних матчів 23-го туру – єдиного, який встигли провести у рамках другого етапу.

Що буде далі з нинішнім чемпіонатом України, спрогнозувати не може ніхто. Хіба коронавірус, який злим демоном увірвався в наше життя...

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100