Найгучніші трансфери минулого літа: чи виправдали вони сподівання

Світовий футбол 31 Березня, 22:44 2747
Найгучніші трансфери минулого літа: чи виправдали вони сподівання | 19-27
Літом відбулося чимало гучних трансферів - на скільки вони ефективні?

Крістіан Пулішич, “Борусія” → “Челсі”, 64 млн євро

Статистика в сезоні: 23 матчі, 6 голів, 6 гольових передач

Крістіан Пулішич на слуху вже декілька років, хоча йому лише 21 рік. Його трансфер в “Челсі” був узгоджений ще взимку, але відправився підкорювати поля Англійської Прем’єр-Ліги він аж влітку. Перший час Френк Лемпард не особливо балував його ігровою практикою, в основному залишаючи півзахисника на лавці запасних. Проте з часом американець зумів завоювати місце у стартовому складі команди та почав забивати голи й роздавати гольові передачі. Кульмінацією став матч проти “Бернлі” в кінці жовтня, в якому Крістіан оформив “ідеальний” хет-трик – голи лівою ногою, правою і головою. Ближче до кінця календарного року гра Пулішича трохи просіла. У всієї команди намітився спад, а сам вінгер отримав неприємну травму на початку січня і з тої пори на полі не з’являвся.

Чи виправдав надії: швидше так, ніж ні

Еден Азар, “Челсі” → “Реал”, 100 млн євро

Статистика в сезоні: 15 матчів, 1 гол, 5 гольових передач

Азар і сам може підбити підсумки свого дебютного року в Іспанії: “Мій перший сезон в “Реалі” вийшов поганим, але все не так жахливо. Це був період адаптації. Оцінювати мене потрібно наступного року. Тут відмінна команда, я познайомився з безліччю нових людей. Це великий досвід для мене. У мене ще чотири роки за контрактом, і я сподіваюся бути у формі”. Дивовижні речі: в “жорсткій” АПЛ бельгієць отримував пошкодження вкрай рідко, а от в “технічній” Ла Лізі вони йому просто не дають спокою і повністю зіпсували увесь сезон. Та ми впевнені, що 29-річний вінгер точно ще продемонструє свій максимум. Головне, що в цьому впевнений і сам Азар.

Чи виправдав надії: поки що ні

Антуан Ґрізманн, “Атлетіко” → “Барселона”, 120 млн євро

Статистика в сезоні: 37 матчів, 14 голів, 4 гольові передачі

Влітку 2018-го Ґрізманн знімався у короткометражному фільмі “La Decision” про свій нелегкий вибір: залишитися в “Атлетіко” чи перейти в “Барселону”. Тоді француз вирішив не залишати Мадрид, зважаючи на трансферний бан, який отримали “індіанці”. Рівно через рік “La Decision” змінилося на 180 градусів – Ґрізманн все ж підписав контракт з “синьо-гранатовими”. У складі “Барселони” нападник майже відразу почав регулярно з’являтися на футбольному полі. Однак гра француза не завжди викликає захоплені відгуки. Складається враження, що в обороні Антуан діє успішніше, аніж в атаці, де він досі не може знайти потрібне взаєморозуміння з іншими нападниками, зокрема з Лео Мессі. Можливе також ствердження, що обидва тренери каталонців в цьому сезоні, Ернесто Вальверде і Кіке Сетьєн, не можуть правильно вписати його в структуру гри. Поки що можна констатувати: в цілому Грізманн проявляє себе непогано, але від нього вимагають більшого.

Чи виправдав надії: швидше так, ніж ні

Жоау Феліш, “Бенфіка” → “Атлетіко”, 126 млн євро

Статистика в сезоні: 28 матчів, 6 голів, 3 гольові передачі

Всі знають, що “Атлетіко” не звик розкидатися грошима. Однак минулого літа Енріке Сересо, президент клубу, не пошкодував божевільних 126 мільйонів євро на трансфер Жоау Феліша з “Бенфіки”. Так, португалець, безумовно, талановитий і надзвичайно перспективний. Але зараз він виправдовує хіба що 26 мільйонів вартості свого переходу. Дієго Сімеоне до сих пір не може зрозуміти, де португалець може проявити себе найкраще в його улюбленій схемі 4-4-2 – на краю півзахисту чи одним з двох нападників попереду. Ще й постійні травми гравців атаки, то Морати, то Дієго Кости, тільки плутають тренеру карти. На захист далеко не найяскравішого сезону від Феліша можна відмітити адаптацію до нового клубу і країни, 2 травми, що виводили його з ладу сумарно на 2 місяці, та унікальний стиль гри команди Сімеоне, де потрібно вже дуже постаратися, щоб проявити себе. Загалом, як співала Ріанна, Жоау треба посилено work, work, work, work, work, work.

Чи виправдав надії: поки що ні

Френкі де Йонг, “Аякс” → “Барселона”, 75 млн євро

Статистика в сезоні: 37 матчів, 2 голи, 4 гольові передачі

Півзахисник “Барселони” Френкі де Йонг розповів історію про те, як цікавився думкою про перехід в стан каталонської команди в Абдельхакіма Нурі, який в липні 2017 року одержав важкі ушкодження головного мозку, але недавно остаточно вийшов з коми й навіть здатний іноді контактувати з оточуючими. “Я сів поруч з ним, і увійшла його мати. Потім вона запитала: “Аппі, куди повинен йти Френкі? В Барселону?” Як тільки вона це сказала, він підняв свою брову. Це був особливий момент”, – цитує де Йонга Marca.

22-річний півзахисник в перший же свій сезон став беззастережно основним гравцем каталонців. Деякі суперечки викликає його позиція в центрі поля, де він буде приносити максимальну користь – в опорній зоні або ближче до атаки. Та не беручи до уваги дрібні деталі, можна впевнено сказати, що для дебютного року в складі нової команди голландець виступає на міцну четвірку з плюсом, і надалі буде тільки прогресувати. Цікавий факт: лише два гравці “синьо-гранатових” не травмувалися в цьому сезоні. Примітно, що обидва прийшли до клубу цього літа. Йдеться про Антуана Грізманна і Френкі де Йонга. Ці двоє були доступні у всіх матчах “Барселони”, хоча й обидва періодично не потрапляли в заявку за рішенням тренера.

Чи виправдав надії: швидше так, ніж ні

Маттейс де Лігт, “Аякс” → “Ювентус”, 85 млн євро

Статистика в сезоні: 27 матчів, 2 голи, 4 жовті картки

На самому початку сезону Джорджо К’єлліні отримав важку травму, тому Мауріціо Саррі довелося ризикувати і відразу кидати де Лігта на амбразуру. У парі з Бонуччі той відчував себе не зовсім впевнено. Він часто помилявся, раз по раз граючи руками у своїй штрафній. Статистика під кінець жовтня вражала: голландець мав відношення до 62% голів, пропущених “старою синьйорою”. Зрештою, Саррі не витримав і посадив Маттейса на лавку запасних, замінивши його на більш надійного Демірала. Тільки сам турок теж отримав травму, тож де Лігт знову повернувся до стартового складу. Незважаючи на все, 20-річний (!) захисник має у своєму резюме ряд матчів, де він був чи не найкращим на полі. Навіть коли на цьому полі був Кріштіану Роналду. Де Лігт все одно ще буде неминуче помилятися. І не тільки він в цьому винен, а й специфічна модель захисту Саррі. Та задатки у нього серйозні, а майбутнє – світле.

Чи виправдав надії: на четвірку з мінусом

Ромелу Лукаку, “Ман Юнайтед” → “Інтер”, 65 млн євро

Статистика в сезоні: 35 матчів, 23 голи, 5 гольових передач

Антоніо Конте хотів підписати Лукаку ще в часи своєї роботи в “Челсі”, але тоді з цією ідеєю нічого не вийшло. Через пару років тренер і нападник все-таки перетнулися в “Інтері”. Бельгійцю набридло бути одним з головних цапів-відбувайлів у “Манчестер Юнайтед”, тому він переїхав до Італії. Зараз можна вже точно стверджувати, що Ромелу зробив правильний вибір. Він наколотив безліч голів, а їхній дует з Лаутаро Мартінесом – один з найбільш результативних у всьому світі. Лукаку не знадобилося багато часу для адаптації, на яку люблять посилатися багато футболістів. І тепер, завдяки 26-річному нападнику, про Мауро Ікарді на “Джезеппе Меацца” практично не згадують.

Чи виправдав надії: цілком і повністю

Гаррі Магвайр, “Лестер” → “Ман Юнайтед”, 87 млн євро

Статистика в сезоні: 41 матч, 2 голи, 2 гольові передачі, 5 жовтих карток

З моменту свого літнього переходу в “Манчестер Юнайтед”, Магвайр справляє стабільно гарне враження. Але не ідеальне. Тому ж Ван Дейку, якого “Ліверпуль” купив за схожу суму, він все ж поступається. З іншого боку, важко взагалі знайти захисника, який перевершує лідера оборони “мерсисайдців”. Та зараз не про нього. У Магвайра деякий час пішов на адаптацію. На початку сезону захисник отримував на свою адресу чимало критики. Вболівальники вважали, що він не грає на 87 мільйонів, занадто повільний і не вміє правильно вибирати позицію. Однак, через певний проміжок часу, Гаррі навіть отримав капітанську пов’язку, незважаючи на наявність у команді таких гравців, як Де Хеа, Решфорд і Погба. Після цього центрбек заграв дійсно потужно і став взірцем надійності захисту команди та лідером роздягальні. Проте зрештою йому не варто забувати, що немає меж досконалості.

Чи виправдав надії: на четвірку з плюсом

Люка Ернандес, “Атлетіко” → “Баварія”, 80 млн євро

Статистика в сезоні: 14 матчів, 3 жовті картки

Несподівано для всіх, і, ймовірно, для самих себе, керівництво мюнхенської “Баварії” виклало на стіл перемовин з “Атлетіко” аж 80 мільйонів євро. Ця сума змусила мадридців відпустити Ернандеса. Але, відверто кажучи, користі новій команді чемпіон світу в складі збірної Франції приніс відверто мало. Перший час він виходив на поле у стартовому складі та виглядав досить пристойно, як на позиції лівого захисника, так і центрального. Проте в жовтні Ернандес отримав травму в матчі Ліги Чемпіонів з “Олімпіакосом”, розірвавши зв’язки гомілкостопу. Це пошкодження вивело його з гри аж на 3 місяці. А після того, як Люка залікував травму, його появи на полі не додавали надійності захисту мюнхенців. Швидше за все, карантинна пауза повинна піти на користь французу. Він повноцінно відновитися і незабаром продемонструє свою справжню форму.

Чи виправдав надії: поки що ні

Лука Йовіч, “Айнтрахт” → “Реал”, 60 млн євро

Статистика в сезоні: 24 матчі, 2 голи, 2 гольові передачі

Йовіч знав, на що йшов. Потрібно показати 200 відсотків своїх можливостей, щоб витіснити Каріма Бензема зі стартового складу мадридського “Реала”. З цим завданням серб не впорався зовсім. За цей час він награв всього 770 хвилин. Звичайно, важко себе повноцінно проявити, виходячи на поле, в основному, на останні 15 хвилин. Проте, навіть в ті рідкісні моменти своєї появи на газоні “Сантьяго Бернабеу”, Лука не демонстрував чогось видатного. Уже поповзли чутки про його трансфер на вихід з клубу майбутнім літом. Серед головних претендентів на форварда – “Челсі” і “Наполі”. У будь-якому випадку, Йовічу потрібно починати все заново, в якій команді він би не опинився у наступному сезоні.

Чи виправдав надії: поки що ні

Ніколя Пепе, “Лілль” → “Арсенал”, 80 млн євро

Статистика в сезоні: 32 матчі, 6 голів, 8 гольових передач

Пепе знадобилося досить багато часу для адаптації до англійського футболу. А футбол цей, як виявляється, сильно відрізняється від французького, де раніше грав Ніколя. При Унаї Емері івуарієць виглядав зовсім розгубленим на полі, часто наражаючись на критику від експертів та вболівальників. Але, з приходом на тренерський місток Мікеля Артети, вінгер сильно додав у своїй грі. У Пепе наразі дуже навіть непогана статистика, однак йому все ще потрібен час, щоб повністю звикнути до англійських реалій. Ймовірно, в наступному сезоні півзахисник точно покаже все, на що здатен. А у Пепе присутній і пас, і удар, і дриблінг, і вміння самостійно просувати м’яч вперед. 80 мільйонів, звичайно, поки не окупилися. Та вони, гравець і сам “Арсенал”, точно на правильному шляху.

Чи виправдав надії: поки що важко визначитися