Динамо Київ 16 Квітня, 17:37 2698
Чи справедливо Бущан витіснив Бойка у резерв? Георгій точно заслуговує на шанс, якого майже не було при Хацкевичі | 19-27
Хто ж повинен бути основним?

Проблема Дениса Бойка – в нестабільності. Денис залежний від куражу, чи то від емоцій. Досі перед очима – його гра в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти «Аякса», в якому по воротах киян було завдано близько тридцяти ударів. Левова їх частина були невлучними, але зо п'ять безнадійних ударів Бойко витягнув, ледь не самотужки зберігши для «Динамо» честь в тому протистоянні (на виїзді була безнадійна поразка 1:3). А тепер для контрасту пригадаймо, наприклад, матч «Динамо» проти «Шахтаря» у фіналі Кубка України 2018.

Або – ось цей гол, пропущений в поєдинку за збірну України.

На жаль, такі ляпи в Денисовій грі – то не рідкість.

Однак така нестабільність не шкодила перспективам Дениса Бойка в клубі, коли «Динамо» керував Олександр Хацкевич. Після турецько-іспанського вояжу Бойко повернувся до «Динамо» і з лютого 2018-го року міцно обіймав позицію номер один в команді. Але після приходу Олексія Михайличенка позиції похитнулися.

Нині вище котирується Георгій Бущан. Він у «Динамо» вже майже десять років, але лише цього року відіграв за основну команду понад дванадцять матчів. З 21-го матчу, проведеного в цьому сезоні – десять видалися для Георгія Бущана сухими. Після першого кола УПЛ він впевнено займав першу позицію в рейтингу воротарів чемпіонату України за показниками пропущених голів (два в десяти), середньої кількості пропущених голів в матчах (0,2) і середньої кількості хвилин на один пропущений гол (450). Після чотирьох весняних турів УПЛ ці показники трохи погіршилися – тепер Бущан пропускає один гол через кожні 156 хвилин. Однак це все одно майже вдвічі краще, аніж у Дениса Бойка, за спиною якого м'яч в УПЛ опиняється в середньому раз на 81-у хвилину.

Чи справедливо Бущан витіснив Бойка у резерв? Георгій точно заслуговує на шанс, якого майже не було при Хацкевичі - изображение 1

Загалом у Георгія Бущана у 23-х офіційних матчах сезону (враховуючи два поєдинки в турнірі U-21) – 19 пропущених голів, у Дениса Бойка в тринадцяти поєдинках – п'ятнадцять пропущених. За даними Wyscout, у Бущана у 23-х офіційних матчах 59 сейвів, тобто, по 2,56 сейви в середньому за гру. У Дениса Бойка сорок сейвів в тринадцяти поєдинках. В середньому – по три сейви за матч. І кожен другий сейв Дениса Бойка відбувається, відповідно до статистики, на реакції. У Бущана на реакції здійснено 29 сейвів, тобто, в середньому також кожен другий сейв.

Важлива якість для голкіпера – то здатність стійко протистояти невдачам. За цим показником рівних в Україні (а, можливо, і в Європі) немає Андрію П'ятову, а ось Денис Бойко – вельми вразливий. Коли у нього йде гра, то він здатен творити шедеври на кшталт того, що ми бачили в поєдинку з «Аяксом». Але якщо є нервозність, то вона не проходить впродовж всього ігрового часу і передається й захисникам. І страждає потім уся команда (пригадаймо хоча б недолугу передачу Дениса на Миколенка в поєдинку першого кола з «Десною»).

Щодо стійкості Георгія Бущана твердої думки наразі немає. Після помилки в матчі з «Арсеналом-Київ» (жахлива помилка на виході, яка призвела до вилучення), Георгій надовго засів у резерв і остаточно втратив довіру Олександра Хацкевича. Ми так і не знаємо, як в грі реагував би на таку невдачу Бущан.

То чи справедливим є те, що Георгій нині вважається основним голкіпером «Динамо», а Бойко – його дублером? Складно відповісти однозначно. Не викликає сумнівів лише те, що Георгій заслужив на свій шанс, якого не було при Хацкевичі. І те, що Бущан не настільки гірший за Бойка, як це відбивалося в розподілі ігрових хвилин при тренерстві білоруса.