Йожеф Сабо: «Лобановський любив порядок, а не ходити по ресторанах, як деякі футболісти, котрі пропили своє майбутнє»

Динамо Київ 13 Травня, 22:51 2421
Йожеф Сабо: «Лобановський любив порядок, а не ходити по ресторанах, як деякі футболісти, котрі пропили своє майбутнє»
Колишній тренер киян Йожеф Сабо поділився із 1927.kiev.ua спогадами про Валерія Лобановського і позицією стосовно розширення та поновлення УПЛ.

— Які емоції переживаєте в цей особливий для «Динамо» день?

— Я дружив із Лобановським... Обов'язково піду на цвинтар і покладу квіти. Не один рік ходжу з квітами без мітингів і натовпу - там багато наших є. До всіх приходжу щомісяця.

— Чому в Україні досі немає «другого Лобановського»?

— Це нормально. Що ж поробиш. Коли говорять, що хтось працює по-Лобановському, то дай Боже, щоб це було дійсно так, як це Лобановський робив. Програма Лобановського і Базилевича продемонструвала чудові результати. Можу запевнити, що так, як робив Лобановський, як він спілкувався із гравцями - не робить ніхто. Немає таких людей. Це був унікум. Другого Лобановського немає і не буде.

За тижні два до смерті він говорив мені: «Йожеф, я йду. Досить. Так, як я говорю, жоден перекладач легіонерові не перекладе. Вони мене не розуміють».

Валерій був дуже вимогливим і любив порядок. Де безлад - нічого не буде. І в Англії, і в Італії багато тренерів працюють по-Лобановському. Ніхто не відміняв хороші фізичні навантаження для гравців, а не ходити по ресторанах, як деякі футболісти, котрі пропили своє майбутнє, а зараз про це розповідають. Для кого? Це приклад для молоді? Заходиш, читаєш про нього - це просто стидоба!

— Як проходить Ваш карантин?

— Встаю о сьомій ранку і бігаю. Це обов'язково. Далі роблю зарядку, душ і сніданок. Рухатися потрібно обов'язково, а не сидіти, нічого не робити і говорити: «Ой, що буде? Що буде?!». Як би не було важко, але Німеччина вже поновлює чемпіонат. Дивлюся на Білорусь і думаю: «Що вони роблять?!». Чемпіонат не зупинили, люди ходять на футбол. Так, певні обмеження є, але все не зупинили...

— УПЛ можуть поновити найближчим часом. Яким очікуєте повернення?

— Буде дуже важко, команди не будуть у формі, але треба догравати чемпіонат. Ще місяць ми точно залишимось без футболу. Гравці вже отримали відпочинок, тому потрібно почекати, дограти цей сезон і одразу розпочинати наступний.

— Чи зможуть клуби домовитися зіграти матчі в одному із міст?

— Краще нехай грають, як грали - вдома і на виїзді. Невже у нас такі багаті клуби, щоб з легкістю покрити витрати на такий варіант? В будь-якому випадку, не можна грати футбол на кожний другий-третій день. Навіть якщо збільшать кількість замін - це нічого не змінить. Хіба кожна команда має 5-6 стовідсоткових гравців на заміну? Такого немає. Є основа і два-три футболісти запасу.

— Чи варто розширювати УПЛ?

— Давно пора це зробити. Україна - велика держава і має команди в Першій лізі, які можуть грати в УПЛ, вони рвуться вперед, але ми їм не даємо.Так буде цікавіше і молодь, якої в нас багато, отримає ігровий час.

— Кого із орендованих гравців кияни повернуть літом?

— Думаю, що з УПЛ повернуть всіх. Вони показали себе із хорошого боку і вже «стукають» в першу команду. Тому потрібно давати їм шанс і задіювати в «Динамо».

Розмовляв Микола Тимощук