Екс-легіонер «Ворскли» розповів, як «Динамо» і «Шахтар» стимулювали суперників один одного
Футбол України 1506 26 Травня, 17:32

Румунський футболіст Каталін Лікіою згадав, як з 2006 по 2008 рік виступав за полтавську «Ворсклу», і розповів, що творилося в українському чемпіонаті в той період.

«Як потрапив у «Ворсклу»? Пам'ятаю, коли грав за «Ністру» з «Тирасполем», я забив класний гол. Після цього мені дзвонили з десяток різних агентів, і кожен пропонував підписати з ними договір, обіцяючи натомість, що влаштує мене мало не в клуб Великої п'ятірки. Але я не хотів так працювати, а відразу сказав, запропонуйте конкретний варіант, а не щось розпливчасте. Був один український агент з Вінниці, який знайшов варіант з «Ворсклою». На той момент це була конкретна пропозиція, і я погодився.

Мені запропонували дуже маленьку зарплату. Подумали, що я повний дурень. Але я ж знав, які гроші платять в Україні і не хотів погоджуватися на їхні умови. Приїхав з «Ворсклою» на збір до Туреччини, і мені почали погрожувати бандити. Сказали: або погоджуюся на зниження зарплати, або вони відберуть мій паспорт, і я не виберуся назад. Чесно скажу, тоді дуже злякався і представляв найгірші варіанти. Думав, що мене можуть навіть побити або покалічити.

Мені допоміг Аркадій Запорожану. Я подзвонив йому, він мене відразу заспокоїв, сказав, щоб я не нервував і що ніхто мене в Туреччині не вб'є. Потім він сам поговорив з ким треба, і все вирішилося добре. «Ворскла» заплатила за мене близько 100 тисяч євро. Коли почав грати в УПЛ, відчув, що таке хороші гроші. У «Ворсклі» я приблизно в місяць отримував більше, ніж в «Ністру» за сезон (посміхається). Були ще премії хороші.

В Україні завжди рубляться тільки два клуби – «Шахтар» і «Динамо». Вони стимулюють клуби, які грають один проти одного. Нам прямо говорили, якщо відберете очки у «Динамо», то «Шахтар» кожному дасть по 10 тисяч доларів. Коли граємо проти «Шахтаря», то вже «Динамо» пропонує такі ж гроші. Пам'ятаю, грали з «Шахтарем». Рахунок 0:0 і мене випустили на заміну за хвилину до кінця матчу. Пробігся трохи в доданий час, навіть не встиг спітніти. Матч так і закінчився 0:0, а я отримав премію, тому що теж вийшов на поле. Це були мої найбільш легко зароблені гроші в житті за пару хвилин.

Найважчий матч? Ми йшли на виліт з УПЛ. В останньому турі грали зі «Сталлю», я забив переможний гол на виїзді в Алчевську, і ми вирішили задачу по виживанню в Прем'єр Лізі. Тренер був дуже слабкий. Носов не міг нормально тренувати та просто втратив контроль над командою. Якби ті умови, бюджет і гравців дати Мацюру, ми вийшли б в єврокубки. Плюс там крутилися свої дуже каламутні схеми.

Був один нападник, якого весь час ставили в склад, а він явно не тягнув. Навіть не міг грати, тому що був після травми. Потім виявилося, що його спеціально ставили до складу, тому що за контрактом він повинен був отримати бонус, якщо б зіграв в основі 75 відсотків матчів.

Я пішов з «Ворскли» в чемпіонат Казахстану, тому що був дурень. Контракт з «Ворсклою» все одно залишався, я міг спокійно бути в клубі і заробляти гроші, нехай би навіть просто сидів на лавці або навіть на трибуні. Але мені хотілося грати. Я був злий, що ставлять в склад незрозуміло кого. Розумів, що це відбувається тільки тому, що в цьому зацікавлені агенти, жучки, а керівництво і тренери теж з ними в темі. Тому я не витримав і сам виявив бажання розірвати контракт й піти», – розповів Каталін Лікіою.

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100