Футбол України 4 Червня, 16:38 2164
Забити 5 м'ячів – і програти: 80 років найбільш результативному матчу в історії «Динамо» | 19-27
Рівно 80 років тому, 4 червня 1940 року, було зіграно найрезультативніший матч в історії київського «Динамо».

Поєдинок, яким відкривався сезон на стадіоні «Динамо» в Москві, зібрав значну аудиторію. Незважаючи на сильний дощ, який йшов перед грою та низьку, як для початку літа, температуру повітря (лише 15 градусів), з трибун арени за протистоянням двох висококласних команд спостерігали 60 тисяч глядачів.

Уже в дебюті зустрічі команди обмінялися забитими м'ячами. Москвич Дементьєв вдало реалізував вихід до воріт суперника, а у відповідь за кілька хвилин Лайко ефектним ударом з розвороту замкнув подачу Калача. У середині тайму м'яч знову побував у воротах обох команд – спочатку киянин Щегоцький після подачі з кутового грудьми «заніс» м'яча у ворота господарів, але за хвилину Ідзковський не зміг зреагував на гарматний удар Соловйова здалеку.

Вирішальними в плані визначення переможця стали дві хвилини на початку другого тайму, протягом яких підопічні Михайла Печеного пропустили три м'ячі. Гості спробували повернути інтригу, коли класну комбінацію за участю Онищенка та Балакіна завершив Калач (цей гол було визнано багатьма свідками найкращим у матчі), але московські динамівці вміло скористалися помилками воротаря та захисту киян, забивши ще тричі. Втім, останнє слово все одно залишилося за гостями – спочатку ударом головою дубль оформив Калач, а фінальну крапку в матчі поставив Гребер, реалізувавши пенальті.

Відзначимо, що за підсумками сезону-1940 динамівці Москви стали чемпіонами СРСР, випередивши найближчих переслідувачів, одноклубників із Тбілісі, на два очки, а кияни посіли восьме місце.

6-й чемпіонат СРСР

«Динамо» (Москва) – «Динамо» (Київ) – 8:5

4 червня 1940 року. Москва, стадіон «Динамо», 60000 глядачів.

«Динамо» Москва: Фокін, Радикорський, Чернишов, Станкевич, Лапшин, Єлісєєв, Семичастний, Бехтенєв, Соловйов, Дементьєв, Ільїн.

«Динамо» Київ: Ідзковський, Махиня, Фесенко (Коротких, 60), Клименко, Гребер, Афанасьєв, Балакін, Лайко, Онищенко, Щегоцький, Калач.

Голи: Дементьєв (8, 51), Соловйов (26), Бехтенєв (50) Семичастний (52), Ільїн (70), Гребер (74, автогол), Єлісєєв (82) – Лайко (10), Щегоцький (25), Калач (59, 86), Гребер (88, пен.).