Лужний-термінатор. За 15 секунд двічі скосив форварда суперників – і без пенальті

Футбол України 24 Червня, 22:45 2299
Лужний-термінатор. За 15 секунд двічі скосив форварда суперників – і без пенальті
Екс-воротар львівських «Карпат» 1986-1989, 1998 років Олег Береський в розмові з Футбол24 пригадав виступи в складі зелено-білих разом із Олегом Лужним.

- Олег у житті був таким же, як і на полі: напористий, впертий, вимогливий. Лужний не розслаблявся сам і не дозволяв робити це оточуючим. Після приїзду з Луцька в одному з перших матчів він зрубав у штрафному майданчику суперника. Обслуговував поєдинок харизматичний Ромуальдас Юшка. Після першого падіння форвард здійнявся на ноги і продовжив рух до м’яча. Лужний знову не стримався і «скосив» опонента вдруге.

- Рефері пенальті так і не призначив?

- Секеч після гри пояснював Олегові: «Якби ми не товаришували з Юшкою, то ти за 15 секунд привіз би два пенальті!» (Сміється). У матчі проти московського ЦСКА, коли ми виграли 2:0, Олег зіткнувся з Володимиром Кухлевським, який і за СКА Карпати виступав. Після гри Володя із синяком та розбитим носом дивувався: «Де ви взяли цього термінатора?».

У Львові Лужний грав мало, адже дуже швидко його помітили в Києві. Пригадую, як він радився в колективі, що йому робити далі. Андрій Карімов запевнив: «У СКА Карпати ти завжди зможеш повернутися». Насправді це видатний шлях – грати у Другій лізі за луцьке Торпедо, а вже через рік потрапити в основу Динамо і в національну збірну СРСР. Не пригадую інших таких стрибків нагору.