Копійка до копійки: ПСЖ заробив в Лізі чемпіонів більше за «Баварію», «Шахтар» - 20-й

Світовий футбол 25 Серпня, 16:56 13802
Копійка до копійки: ПСЖ заробив в Лізі чемпіонів більше за «Баварію», «Шахтар» - 20-й
Як не дивно, навіть перемігши у всіх без винятку матчах Ліги чемпіонів (між іншим, новий рекорд) і вигравши турнір, «Баварія» заробила в ньому менше, ніж «Парі Сен-Жермен».

Дохід клубів від Ліги чемпіонів ділиться на три частини - призові за ігрові результати, коефіцієнт УЄФА (виплати відповідно до місця в рейтингу клубів - чим вище, тим більше) і дохід від продажу ТВ-прав в регіоні.

«Баварія» очікувано заробила більше за інших безпосередньо на полі - її 11 поспіль перемог поповнили клубний бюджет 68,8 млн євро. На другому місці тут «ПСЖ» - його 8 перемог і нічия вилилися в 63 млн. Третім з великим відривом йде «РБ Лейпциг» - він заробив на полях ЛЧ 43 млн.

Відносно коефіцієнта УЄФА, то він зіграв на руку мадридському «Реалу» - за свої попередні заслуги «Вершкові» отримали 35 млн євро. На другому місці «Барселона» - 34 млн. «Баварія» в цьому компоненті тільки третя, а «ПСЖ» - і поготів на 7-й позиції.

Що цікаво, чемпіон України «Шахтар» на 13-му рядку по виплатах за коефіцієнтом УЄФА, а це, на секунду, 22 млн євро в клубний бюджет. Нижче за «Гірників» в цьому році котирувалися «Аякс», «Наполі» і два півфіналісти - «Ліон» і «Лейпциг».

Копійка до копійки: ПСЖ заробив в Лізі чемпіонів більше за Баварію, Шахтар - 20-й - изображение 2

А ось з третім компонентом - доходом від продажу ТВ-трансляцій ЛЧ в регіоні, - у «Гірників» біда: вони на останньому місці в усій ЛЧ. Навіть празька «Славія» заробила більше.

Лідер же за цим показником - «Парі Сен-Жермен» з 27,2 млн євро. Секрет в тому, що французькі транслятори платять не менше, ніж в інших топ-лігах, але учасників ЛЧ від Франції три, а не чотири. Відповідно, на кожен клуб припадає більше грошей. Завдяки цьому навіть «Лілль», котрий провалив ЛЧ, заробив на ТВ-правах аж 16,1 млн євро - це більше, ніж у «Реала» (13,2).

Копійка до копійки: ПСЖ заробив в Лізі чемпіонів більше за Баварію, Шахтар - 20-й - изображение 3

Відносно переможця ЛЧ, то «Баварія» заробила на ТВ-правах ще менше - 12,7 млн. Це тому, що німецький ТВ-пул найскромніший в топ-лігах, а беруть участь в ЛЧ від Німеччини чотири клуби.

Звідси і відставання від «ПСЖ» в загальній таблиці доходів від ЛЧ - французи заробили 134 млн, тоді як у німців неповні 130. На третьому місці за рахунок високого коефіцієнта УЄФА і вигідного ТВ-контракту принижена в чвертьфіналі «Барса» - у неї 104,4 млн. «Шахтар» на 20-й позиції трохи попереду чемпіона Росії «Зеніта» - у донеччан 43,5 млн доходу від ЛЧ-2019/20.