Світовий футбол 28 Серпня, 00:15 3026
Ліга Європи 2020/21, кваліфікація: Вернидуб драматично вилетів, Петряк ледве пройшов далі, масові невдачі українців | 19-27
Стартував розіграш нового сезону Ліги Європи. Результати матчів першого кваліфікаційного раунду та успіхи наших земляків – в огляді «Футбол 24».

Іван Петряк разом з Фехерваром вистраждав перемогу над гостями з Ірландії. Українець загострював, бив по воротах, але переграти голкіпера ніяк не вдавалося (той потягнув удар Івана з-під поперечини). Під час другого овертайму Петряка замінили, а Фехервар вийшов у наступний раунд, обігравши Богеміан в серії пенальті.

Андрій Сахневич у складі латвійського Вентспілса пройшов Динамо-Авто. Молдован тренує відомий уродженець Одеської області Ігор Добровольський, а разом з ним вилетіли ще три гравці з українським паспортом: Масалов, Пирогов і Федоров.

Адерінсола Есеола не потрапив у старт Кайрата на матч проти вірменського Ноя. Втім, казахи все вирішили й без нього – забивали конкуренти Есеоли. Наш форвард вийшов на останні 10 хвилин і голом у компенсований час довершив розгром. Екс-гравець збірної України Денис Дедечко не допоміг Ною, відзначившись лише жовтою карткою. А в моменті з голом Есеоли м'яч полетів у ворота саме від нього.

Артем Сухоцький відбігав 90 хвилин за мінське Динамо, але не врятував команду Леоніда Кучука від домашньої поразки польському П'ясту та вильоту з Ліги Європи. Новачок мінчан Андрій Бацула просидів увесь матч в запасі.

Дмитро Кльоц відіграв за Кешлу проти Лачі всі 120 хвилин – команди так і не відкрили рахунок. У серії післяматчевих пенальті екс-карпатівець свій 11-метровий реалізував першим, але партнери його підвели. Кльоц теж вилетів.

Юрій Вернидуб драматично припинив боротьбу в Лізі Європи. Його Шахтар вже на 28-й хвилині залишився в меншості проти молдовського Сфинтула – вилучення заробив форвард Бодул. Підопічні Вернидуба дотягнули до серії пенальті, але били значно гірше за суперника.

Єврокубки для колишнього тренера Зорі завершилися дуже швидко. А в складі молдован успіх святкували Ренат Мочуляк і Евген Смирнов, які мають українське громадянство.

Ігор Гончар з Алашкерта і Юрій Бушман з Каунаса також припинили участь в Лізі Європи (Бушман зазнав нищівної поразки від норвежців). Олексій Дитятьєв не грав сьогодні за Краковію, а його команда вилетіла від Мальме.

Зураб Очігава сенсаційно програв суперникам з Фарер. Левадія з Очігавою в центрі оборони 120 хвилин билася за путівку в наступний раунд з Торсгавном, але зазнала фіаско. Ігор Левченко та володар українського паспорта Гюлі Манджаладзе з батумським Динамо розгромно влетіли Хапоелю. Щоправда, український голкіпер сидів у запасі.

Талановитий вихованець Чорноморця Микола Мусолітін у складі латвійської Валмієри без шансів поступився Леху. За поляків не грав Володимир Костевич, якого відсторонили від команди на фоні чуток про перехід в Динамо.

Український голкіпер Данило Кучер також не зумів пройти в наступний раунд з латвійською командою. РФШ з Кучером на воротах мінімально програв сербському Партизану – Данило здійснив 5 сейвів.

Голи: Махлангу, 31 – Хольцманн, 25, Дуганджіч, 33

Нереалізований пенальті: Діакате, 12 (О)

Борац Баня-Лука (Боснія та Герцеговина) – Сутьєска (Чорногорія) – 1:0

Гол: Враньєш, 35

Теута (Албанія) – Бейтар (Ізраїль) – 2:0

Голи: Краснікі, 6, Хебай, 87

Матч Нимме Калью (Естонія) – Мура (Словенія) за участю трьох українців у складі естонської команди (Веремєєв, Лобай і Маркович) сьогодні не відбудеться через випадки інфікування COVID-19 в обох таборах.

Динамо Мінськ (Білорусь) – П'яст Глівіце (Польща) – 0:2

Голи: Ліпскі, 10, Шверчок, 56

Лінкольн Сіті (Гібралтар) – Уніон Тітус (Люксембург) – 2:0

Голи: Каск'яро, 36, Яхая, 90+5

Нереалізований пенальті: Ернандес, 58 (Л)

Алашкерт (Вірменія) – Ренова (Північна Македонія) – 0:1

Гол: Мішковскі, 58

Аполлон (Кіпр) – Сабуртало (Грузія) – 5:1

Голи: Дабо, 4, 32, 76, Дігіньї, 59, Гіанніотас, 86 – Гуліашвілі, 69

Вилучення: Чічінадзе, 81 (С)

Буде-Глімт (Норвегія) – Каунас (Литва) – 6:1

Голи: Зінкемагель, 27, 36, Хауге, 52, 59 (пен), Боніфаце, 79, Тунекті, 81 – Отеле, 78

Нефтчі (Азербайджан) – Шкупі (Північна Македонія) – 2:1

Голи: Бугрін, 67, Кривоцюк, 88 – Дарбо, 90+3

Вилучення: Гудіабі, 70 (Ш)

Сумгаїт (Азербайджан) – Шкендія (Північна Македонія) – 0:2

Голи: Ібраїмі, 56 (пен), Дорієв, 89 (пен)

Вилучення: Муталімов, 89 (С)

Фехервар (Угорщина) – Богеміан (Ірландія) – 1:1 (по пенальті – 4:2)

Голи: Ніколіч, 37 (пен) – Ворд, 22

Олімпія (Словенія) – Вікінгур (Ісландія) – 2:1 (після додаткового часу)

Голи: Калуджеровіч, 9, Анталь, 32

Кешля (Азербайджан) – Лачі (Албанія) – 0:0 (по пенальті – 4:5)

Вилучення: Алієв, 112 – Де Олівейра, 72

Гжилани (Косово) – АПОЕЛ (Кіпр) – 0:2 (після додаткового часу)

Орхус (Данія) – Хонка (Фінляндія) – 5:2

Голи: Тінгагер, 21, Мортенсен, 29, 45+2, Ольсен, 90+1, Тенгстедт, 90+2 – Гонсалес, 35, Кауфманн, 64

Русенборг (Норвегія) – Брейдаблік (Ісландія) – 4:2

Голи: Бервен, 4, 29, Регінюссен, 17, Ховланд, 24 – Айнарссон, 61, Міккелсен, 89 (пен)

Хаммарбю (Швеція) – Академія Пушкаша (Угорщина) – 3:0

Голи: Халілі, 14, Бояніч, 32, Паулінью, 85

ЦСКА Софія (Болгарія) – Сіренс (Мальта) – 2:1

Голи: Ахмедов, 75, Соу, 90+1 – Максвелл, 69

Нереалізований пенальті: Максвелл, 48 (С)

Матч Маккабі Хайфа (Ізраїль) – Железнічар (Боснія та Герцеговина) сьогодні не відбудеться через позитивний тест на COVID-19 у стані гостей.

Хабнарфьордюр (Ісландія) – Дунайска Стреда (Словаччина) – 0:2

Голи: Баліч, 23, Рамірес, 76

Шахтар Солігорськ (Білорусь) – Сфинтул (Молдова) – 0:0 (по пенальті – 1:4)

Вилучення: Бодул, 28 – Райлян, 120

ТНС (Уельс) – Жилина (Словаччина) – 3:1 (після додаткового часу)

Голи: Роблс, 56, Сміт, 100, Чєслєвіч, 108 (пен) – Мисловіч, 77 (пен)

Вилучення: Слука, 108 (Ж)

Хапоель Б-Ш (Ізраїль) – Динамо Батумі (Грузія) – 3:0

Голи: Жозуе, 9, 61, Каба, 21

Торсгавн (Фарери) – Левадія (Естонія) – 4:3 (після додаткового часу)

Голи: Пінгель, 72, 76, Самуельсен, 107, Агнарссон, 113 – Ойгус, 52, Елхі, 80, Куадіо, 101

Нереалізований пенальті: Юргенсон, 22 (Л)

Валетта (Мальта) – Бала Таун (Уельс) – 0:1

Гол: Венейблз, 38

Нереалізований пенальті: Фонтанелла, 22 (В)

Зріньскі (Боснія та Герцеговина) – Діфферданж (Люксембург) – 3:0

Голи: Білбія, 37, Філіповіч, 40, Іванчіч, 80

Іскра (Чорногорія) – Локомотив Плодив (Болгарія) – 0:1

Гол: Ілієв, 75 (пен)