Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Максимум, де не чекали. «Динамо» і «Колос» дають результат

Динамо Київ 18 Вересня, 11:30 5550
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Максимум, де не чекали. «Динамо» і «Колос» дають результат
Але конкуренти в переважній більшості тримають темп.

В такій ситуації рахувати очки просто і приємно – впродовж тижня Україна здобула максимум з можливого. Дві перемоги – три бали до Таблиці коефіцієнтів (по півтора за кожну за «коронавірусною» системою нарахування). За конвертацією єврокоефіцієнтів це 0,6. Все нормально.

Цього тижня ми зробили все від себе залежне. В іншому можна було покладатися лише на долю. Маємо на увазі виступи конкурентів. Тут є одна приємна новина: Австрія зазнала двох поразок (при виступі двох команд), втратила шанс провести дві команди в групу Ліги чемпіонів, а отже – й шанс на подвійний бонус, а також безповоротно втратила одного учасника. «Хартберг» програв у Лізі Європи та залишив Австрію з чотирма командами. За дві поразки австрійці отримали одне очко, що дорівнює 0,2 бала до Таблиці коефіцієнтів. Тобто, за тиждень ми скоротили відставання від них на 0,4 очка.

Туреччина на тижні була представлена лише однією командою – «Галатасарай» переміг «Нефтчі» і пройшов до третього раунду кваліфікації ЛЄ. Успіх цієї команди поповнив скарбничку Туреччини на 0,3 бала, тож Україна скоротила відставання і від цього конкурента. Нідерланди та Бельгію наразі не беремо до уваги, тим паче вони йдуть без втрат.

Відзначаємо втрату Данією «Орхуса». Скандинави у нас за спиною, але відстають ненабагато. До того ж мають менший дільник – чотири. Тож виліт одного з данських повпредів – приємний для нас підсумок. Хоча «Мідтьюлланн» і «Копенгаген» взяли максимум, тож їхня Асоціація трохи наблизилась до України. Не можна не зважати на Кіпр: «Аполлон» і АПОЕЛ перемогли в Лізі Європи, «Омонія» пройшла у вирішальний раунд кваліфікації ЛЧ, хоч і втратила 0,5 очка. Острів'яни – в топ-10 сезонного рейтингу, а в рейтингу п'ятирічки відстають від України лише на 1,45 очка. Небезпечно.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Максимум, де не чекали. Динамо і Колос дають результат - изображение 1

Але найнебезпечніша з тих, хто за спиною, – Шотландія. «Рейнджерс», «Абердін» і «Матеруелл» на тижні в сумі набрали чотири очки, що в Таблицю коефіцієнтів принесло цілий бал (адже ділять шотландці на чотири). Це означає, що відставання від України скоротилося. Нині воно становить лише 0,575 бала. Важливим у цій боротьбі може стати бонус за вихід в групу Ліги чемпіонів, який стоїть на кону матчів «Динамо» з «Гентом».

***

У сезонному рейтингу (2020/21) відзначаємо високі позиції Кіпру (8) та Шотландії (12). Данія – 24-а, Україна – 32-а. Приємно, що за спиною – Туреччина. А Австрія взагалі передостання!

До Ліхтенштейну, який найпершим припинив боротьбу в цьому євросезоні, приєдналися Казахстан, Люксембург, Північна Ірландія, Гібралтар, Уельс, Ісландія та Андорра. Ці команди залишилися без жодного представника. Серед цих країн лише Казахстан входить в топ-30.

Росія – найрейтинговіша Асоціація серед тих, хто вже зазнав втрати у цьому сезоні. Шостий представник «сильнішого на дві голови» чемпіонату безвольно програв грузинам. Друга країна з топ-10 Таблиці коефіцієнтів, яка втратила учасника – Австрія. Лише дванадцять країн зберігають максимальне представництво. Серед них – і Україна.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Максимум, де не чекали. Динамо і Колос дають результат - изображение 2

Уже наступного тижня відбудуться чергові єврокубкові матчі, а з ними – й чергові зміни до Таблиці коефіцієнтів.