Легіонер «Минаю» Маембе: «Про Україну вперше почув на уроці в школі, а потім побачив гру Андрія Шевченка»

Футбол України 14 Жовтня, 22:48 391
Легіонер «Минаю» Маембе: «Про Україну вперше почув на уроці в школі, а потім побачив гру Андрія Шевченка»
Шеммі Маємбе не просто перший легіонер «Минаю» з Африки, а перший футболіст в українському чемпіонаті із Замбії.

Він вже встиг двічі зіграти в основному складі з перших хвилин - в матчах з житомирським «Поліссям» в Кубку та із «Інгульцем» в УПЛ. І залишив по собі дуже непогане враження.

Ось що розповів він про себе клубній пресслужбі:

«Скільки себе пам'ятаю, завжди мріяв бути професійним футболістом, - розповів він. – І робив для цього все. Багато працював, щоб втілити свою мрію.

В дитинстві потрапив в Академію клуба «Зеско Юнайтед» - це чемпіон Замбії, один з найбільших та потужніших клубів країни. Там виріс як футболіст, почав грати в основній команді в елітному дивізіоні.

Мій агент порадив спробувати себе в європейському чемпіонаті, так я опинився в ФК «Минай». Закарпатський клуб повірив в мене, за що я буду завжди їм вдячний. І користуючись нагодою, хотів подякувати головному тренеру за впевненість, яку він дав мені. Завжди буду викладатися в матчах за «Минай» на максимумі.

Відзначу й партнерів по команді. Я їм вдячний за теплий прийом, особливо Василю Пиняшку, який дуже добре володіє англійською і допомагає мені в адаптації і комунікації зі всіма. Зрештою, я вже і сам починаю трохи розуміти українську: «дякую», «ліво», «право», «один», «передай», «пас», «будь-ласка».

Зазвичай граю на флангах захисту, без різниці на якому саме - добре почуваюся зліва і справа в класичній схемі з чотирма захисниками, і в схемі з п'ятьма. Найважливіше - давати результат, тому де тренер скаже, там і зіграю.

Загалом, про Україну вперше почув на уроці в школі, а потім коли побачив гру Андрія Шевченка. Також уважно слідкував за Лігою чемпіонів, де «Динамо» та «Шахтар» своїми виступами робили прекрасну рекламу країні.

Різниця між Україною та Замбією дуже відчутна. У моїй країні проблеми з полями, інфраструктурою та стадіонами. Тільки декілька клубів мають хороші умови і мені пощастило грати за них! В Україні мені подобається рівень організації, все професійно і я гордий стати частиною цього чемпіонату.

В 2017-му я виграв Кубок Африки за команду U-20. Потім на чемпіонаті світу U-20 ми дійшли до чвертьфіналу, а в 1/8 перемогли Німеччину і я забив у їх ворота переможний гол в овертаймі. Також мене викликали у головну національну команду.

Тепер всі мої думки про наступну гру. Віддамо всі сили аби здобути позитивний результат».