«Динамо» – «Ювентус». Історія протистояння

Динамо Київ 20 Жовтня, 15:15 524
«Динамо» – «Ювентус». Історія протистояння | 19-27
У вівторок, 20 жовтня, «Динамо» розпочне виступ у груповому турнірі Ліги чемпіонів сезону 2020/2021. У суперниках – туринський «Ювентус». Із рекордсменом за кількістю чемпіонських титулів в Італії (36) динамівці перетиналися на європейській арені двічі. Пропонуємо згадати ці поєдинки.

Ліга чемпіонів УЄФА 1997/1998, 1/4 фіналу

На шляху до чвертьфіналу «Динамо» посіло перше місце у групі, з 11 очками випередивши голландський ПСВ, англійський «Ньюкасл» та каталонську «Барселону», а «Ювентус», посівши з 12 очками друге місце у групі з англійським «Манчестер Юнайтед», голландським «Феєноордом» та словацьким «Кошице» (першим став «МЮ» з 15 очками), став однією з двох найкращих команд, що стали другими у своїх квартетах, і також пройшов до чвертьфіналу.

Перший матч

04.03.1998. «Ювентус» – «Динамо» – 1:1

«Ювентус»: Перуцці, Торрічеллі (Дімаш, 62), Монтеро, Ді Лівіо (Фонсека, 79), Індзагі, Дель П’єро, Юліано, Дешам, Бірінделлі (Конте, 65), Зидан, Давидс.

«Динамо»: Шовковський, Лужний (Радченко, 69), Беженар, Головко, Дмитрулін (Волосянко, 46), Калитвинцев, Косовський, Шевченко, Ребров, Гусін, Герасименко (Михайленко, 69).

Голи: Індзагі (70) – Гусін (57).

Матч у Турині на «Делле Альпі» став для динамівців першим офіційним після тривалої зимової паузи. І підопічні Валерія Лобановського змогли не поступитися в боротьбі та фізичній підготовці іменитому супернику. Після «сухого» першого тайму гості відкрили рахунок на 57-й хвилині, коли Калитвинцев навісив із кутового, захисник не зміг далеко вибити м’яча, і Гусін зльоту пробив точно під поперечину. Однак втримати мінімальну перевагу динамівцям не вдалося – Шовковський упорався з ударом Індзагі головою, який замикав навіс Давидса, але на добивання наш воротар зреагувати не встигнув.

Після матчу Валерій Лобановський висловив задоволення результатом, відзначивши твердий характер своїх підопічних, але при цьому назвавши головним недоліком поганий контроль м’яча. У свою чергу, наставник туринців Марчелло Ліппі відзначив, що його команді катастрофічно не щастило на завершальній стадії атак, але й похвалив «Динамо» за злагоджені колективні дії на полі, віддавши належне трьом гравцям киян – Шевченку, Реброву та Косовському.

Матч-відповідь

18.03.1998. «Динамо» — «Ювентус» — 1:4

«Динамо»: Шовковський, Беженар, Головко, Дмитрулін, Калитвинцев (Кардаш, 37), Косовський, Шевченко, Ребров, Гусін, Хацкевич (Радченко, 63), Герасименко

«Ювентус»: Перуцці, Монтеро, Конте, Індзагі (Таккінарді, 79), Дель П’єро, Юліано, Дешам, Бірінделлі (Дімаш, 7), Зидан, Пессотто, Давидс.

Голи: Ребров (54) – Індзагі (29, 65, 73), Дель П’єро (88).

Перед матчем-відповіддю вболівальники «біло-синіх» були налаштовані оптимістично, враховуючи результат виїзної зустрічі. Однак перший тайм залишився за гостями, які повели в рахунку після того, як Індзагі завершив комбінацію за участю Зидана та Дель П’єро. Після перерви господарі відігралися – Хацкевич завдав удару здалеку, Перуцці парирував, а Ребров першим набіг та добив м’яча в сітку.

Утім, соло у цьому поєдинку виконував Індзагі. Форвард «Ювентуса» ще двічі засмучував Шовковського, причому в обох випадках замикав подачі з кутових від Зидана та Дель П’єро, а остаточну крапку в зустрічі поставив на останніх хвилинах Дель П’єро, якого у прорив вивів Зидан.

Як зазначив після гри Валерій Лобановський, матч можна було поділити на дві частини – до другого пропущеного «Динамо» м’яча на полі точилася рівна боротьба, навіть за територіальної переваги «біло-синіх», а от після цього гра у господарів розладналася. Але при цьому наставник киян сказав, що трагедії з результату робити не варто, адже нашій команді протистояла найкраща на той момент команда Європи з великою групою індивідуально сильних футболістів, що й визначило підсумковий результат.

Ліга чемпіонів УЄФА 2002/2003, груповий раунд

Вдруге шляхи «Динамо» та «Ювентуса» перетнулися на груповій стадії Ліги чемпіонів сезону 2002/2003. Також до групи Е потрапили «Ньюкасл» та «Фейенорд». Група у «біло-синіх» була непростою, та головним її фаворитом був саме «Ювентус». Це був перший груповий раунд, на кілька сезонів УЄФА ввів формат, згідно якому у Лізі чемпіонів проводилося два групових етапи. Втім, на розподіл місць це не надто впливало – з кожної із восьми груп до наступного раунду, як і зараз, потрапляло по дві команди.

Груповий раунд. 2 тур.

24.09.2002. «Ювентус» - «Динамо» - 5:0

«Ювентус»: Буффон, Феррара, Монтеро (Байокко, 76), Моретті, Тюрам, Таккінарді (Тудор, 68), Давідс, Недвед, Каморанезі, Дель П'єро, Ді Вайо (Трезеге, 72).

«Динамо»: Рева, Гіоане, Сабліч, Гавранчич, Несмачний, Лєко, Хацкевич (Мелащенко, 71), Чернат, Пеєв, Гусин, Шацьких.

Голи: Ді Вайо (14, 52), Дель П'єро (22), Давідс (67), Недвед (79).

«Динамо» під керівництвом Олексія Михайличенка розпочало виступ у групі вдало – домашньою перемогою над «Ньюкаслом». Проте вже у другому турі холодним душем для киян став виїзд на «Делле Альпі». Вже на 14-й хвилині швидкий гол у ворота Віталія Реви забив Марко Ді Вайо. За кілька хвилин динамівці були близькими до того, аби зрівняти рахунок – Олександр Хацкевич класно ударом головою замкнув навіс зі штрафного, проте Джанлуіджі Буффон перевів м’яч у поперечину.

Замість цього гості пропустили другий м’яч. Недвед і Каморанезі завдяки пресингу відібрали м’яч у Гіоане біля воріт «Динамо» та вивели на ворота Дель П’єро. Пінтуріккіо не схибив. По перерві рахунок став розгромним. І знову Ді Вайо забив головою, замкнувши навіс Недведа. А далі були ще два класні м’ячі у виконанні «Старої Синьори». Спершу Давідс завершив ударом у порожні ворота свій сольний рейд у штрафну динамівців, а на останок Павел Недвед, який набільше потріпав оборону киян, відібрав м’яч у Пєєва та вколотив під поперечину ударом із кута штрафного майданчика.

Груповий раунд. 6 тур.

13.11.2002. «Динамо» - «Ювентус» - 1:2

«Динамо»: Рева, Хацкевич (Леко 59), Дмитрулін, Белькевич, Гусін, Діого Рінкон (Чернат 67), Шацьких, Гіоане, Боднар, Несмачний, Гавранчич

«Ювентус»: Кіменті, Фрезі, Пессотто, Конте (Паро 27), Салас (Кассані 90+3), Юліано, Бірінделлі, Дзамбротта, Байокко, Олівера (Давідс 76), Салайета

Голи: Шацьких (50) - Салас (53), Салайета (61)

У заключному турі на «Олімпійському» вирішувалася доля другої путівки до наступного раунду – перша вже належала «Ювентусу». Втім, теоретично динамівці могли посунути туринців з першого місця у групі у разі перемоги з різницею у шість м’ячів або більше. Але звісно головним завданням було втримати бодай друге місце та не пропустити вперед «Ньюкасл» або «Фейенорд», які грали у паралельному матчі.

Динамівці відкрили рахунок по перерві – Шацьких навішував на абсолютно вільного Белькевича, але м’яч влетів у ворота рикошетом від руки голкіпера туринців Кіменті. Втім рахунок вже за кілька хвилин зрівняв Марсело Салас, а ще за десять «Ювентус» уперед вивів інший Марсело – Салайета.

Враховуючи рахунок у паралельному матчі (2:2), киян влаштовувала навіть поразка, адже за рівності очок з «Ньюкаслом» «Динамо» мало перевагу в очних зустрічах. Однак на першій компенсовані хвилині матчу у Роттердамі Крейг Белламі забив переможний м’яч, і «Динамо» завершило груповий етап на третій сходинці.