У Києві на «Площі зірок» засяяла зірка легендарного футболіста «Динамо» Леоніда Буряка

Футбол України 22 Жовтня, 17:40 1319
У Києві на «Площі зірок» засяяла зірка легендарного футболіста «Динамо» Леоніда Буряка
Кілька років тому в Києві біля ТРЦ Gulliver з'явилася «Площа зірок».

Вона розташована уздовж вулиць Лесі Українки, Еспланадної та Спортивній площі. Відкрили її в 2015 році за ініціативою ТРЦ Gulliver, міністерств молоді та спорту, інформаційної політики, а також управління туризму КМДА.

У плитах на площі – вставки в формі п'ятикутних зірок, на кожній з яких написано ім'я її власника. Це данина поваги видатним українцям – прославленим спортсменам, музикантам, діячам мистецтва. Театр і кіно, спорт і музика – ось головні номінації, у яких відзначаються досягнення і вибираються імена, гідні представляти Україну. І щороку імен знаменитих українців на площі стає все більше.

22 жовтня 2020 року Площа зірок поповнилася трьома зірками, присвяченими видатним спортсменам нашої країни, серед яких легендарний футболіст київського «Динамо», багаторазовий чемпіон СРСР і володар Кубка країни, володар Кубка Кубків та Суперкубка УЄФА 1975 року, бронзовий призер Олімпійських ігор 1976 року, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України Леонід Йосипович Буряк.

Крім нього у цей день іменних зірок на Площі зірок удостоїлися відомі українські спортсмени Ольга Солодуха (легкоатлетка, стрибки в довжину і потрійний стрибок, чемпіонка світу та Європи, бронзовий призер Олімпійських ігор) і Ілля Кваша (стрибки у воду, призер Олімпійських ігор, чемпіон Європи).

Іменні плити з вирізьбленими на них автографами та зірками були представлені в урочистій обстановці. Привітати спортсменів зібралися їх колеги і близькі друзі. Від імені київського «Динамо» Леоніда Йосиповича привітав віце-президент «Динамо» Олексій Михайличенко, який запропонував створити в Києві окрему алею зірок для видатних гравців і тренерів київського клубу. На урочистому відкритті були присутні колишні динамівці, відомі спортивні журналісти, а також віце-президент Національного Олімпійського Комітету Равіль Сафіуллін.

Представники Книги рекордів України Віталій Зорін та Валентин Щербачов вручили Леоніду Йосиповичу нагороду за унікальний рекорд, який донині ніхто не побив – Буряк є найрезультативнішим українським півзахисником.

Зірки Леоніда Буряка, Ольги Солодухи і Іллі Кваші стали 53-ю, 54-ю і 55-ю на Площі Зірок. Крім Буряка, тут вже є іменні плити видатних київських динамівців – Валерія Лобановського, Олега Блохіна, Андрія Шевченка. Маємо надію, цей список буде розширюватися в найближчому майбутньому.