Чотири думки після матчу «Динамо» - «Олександрія»

Динамо Київ 24 Жовтня, 22:29 4484
Чотири думки після матчу «Динамо» - «Олександрія» | 19-27 Фото: Футбол 24
Кияни закріпили лідерство в УПЛ після перемоги над «Олександрією».
Динамо мрії у першій чверті – інтрига мала вмерти в дебюті

Господарі дуже класно розпочали зустріч. Злагоджений агресивний пресинг на чужій половині, швидкий рух м'яча, постійне загострення. Динамо замкнуло Олександрію на її половині поля та повністю контролювало ситуацію. Забив лише Попов, але вже до 15-ї хвилини Буяльський і Гармаш мали робити рахунок розгромним.

У киян звідкись взялася фантастична мотивація боротися за кожен м'яч. Так, Жерсону потрібно вигравати конкуренцію, але ж інші в групі атаки й так мають місце в основі – висока інтенсивність приємно здивувала. Водночас у діях господарів не було метушні та хаосу. Вони продумували кожну атаку та грамотно розігрували.

Сидорчук віднайшов упевненість і перетворився в лідера

Окремої похвали заслужив Сидорчук. Капітан випалював у центрі поля, читав гру, перехоплював м'ячі, а найголовніше – вирізав класні передачі з глибини. Сергій дуже залежний від впевненості. Олександр Хацкевич зізнавався, що хавбек соромився «піхати» партнерам на правах капітана, бо не був лідером на полі.

Зараз у нього біла смуга: проявив себе у збірній, має повну довіру Луческу, багато що вдається у грі. Тому Сидорчук приймає сміливі рішення – замість звичної передачі ближньому йдуть точні діагоналі через півполя. Насторожує лише те, що капітан грає майже всі матчі без замін. В умовах нинішнього графіка може настати виснаження.

Нереалізація – серйозна проблема Динамо

Азарту Динамо не вистачило на весь поєдинок, навіть на весь перший тайм. Якби стартовий відрізок приніс перевагу у 2-3 м'ячі, це можна було б списати на тактику бліцкригу з подальшим економрежимом, але рахунок залишився слизьким, а «біло-сині» збавили оберти.

«Ми самі ускладнили собі життя в цьому матчі. Забили швидкий гол, могли забити ще і тоді все було б інакше. А так ми не використали свої шанси, відчули, що гра легко дається, і розслабилися», – сказав після матчу Мірча Луческу.

До 25-ї хвилини моменти виникали завдяки командним діям, після – внаслідок індивідуального креативу Циганкова (і Шапаренка згодом). Втім, навіть цього було достатньо, щоб громити Олександрію, яка мало що запропонувала в атаці. Потрібно було краще реалізовувати свої шанси. В першу чергу – Супрязі.

Трішки про двох креативників. Циганков відновлює форму та нагадує про те, що він мислить на іншому рівні, ніж вся УПЛ. Шапаренко не розчарував по грі (вилучення виносимо за дужки), але до його виходу Олександрія вже освоїлася та налагодила оборону.

Гармаш кашу не зіпсував, в центрі оборони буде бій

Найбільшою інтригою матчу була форма Гармаша, якого Луческу вперше випустив у стартовому складі. Денис вийшов на позиції Шапаренка. Звичайно, він не вів гру, а в деяких епізодах випадав з командного руху, але загалом пристойно підтримував атаки, віддаючи вертикальні передачі у вільні зони. З баченням поля та роботою на м'ячі в Гармаша досі все в порядку. Міг і забивати.

Денис не ділив опорну зону порівно з Сидорчуком. Капітан покривав простір фактично сам, а Гармаш йому допомагав. Взаєморозуміння з партнерами бракує. Єдиний гострий момент Олександрії в першому таймі виник після того, як Гармаш пішов за своїм опонентом на фланг, а в опорній Мишенко залишився без опіки та покотив у штрафний на Сітала.

Пара центрбеків Попов-Сирота скористалася черговим шансом у рамках ротації. Хлопці виглядали впевнено, особливо з м'ячем. Денис бонусом забив переможний гол. У центрі оборони Динамо є конкуренція. Що приємно – між молодими українцями. Попов зазіхає на місце Забарного в Лізі чемпіонів, Сирота обростає досвідом і натякає, що Миколенко зможе надовго повернутися на лівий фланг.