Леонід Буряк: «Не думаю, що Кривцов має перевагу над Забарним - тренерський штаб обирає найсильніших»

Збірна України 15 Листопада, 14:46 1466
Леонід Буряк:  «Не думаю, що Кривцов має перевагу над Забарним - тренерський штаб обирає найсильніших»
Колишній гравець та тренер «Динамо» Леонід Буряк в інтерв'ю 1927.kiev.ua відзначив, що задоволений грою збірної України в матчі із німцями, попри поразку 3:1.

— Гра була інтригуючою, тримала в напрузі і залишила хороші враження. Враховуючи ситуацію, в якій опинилась збірна України - це позитив. Андрій Шевченко перевірив молодь, склад. Є футболісти, які зіграли непереконливо, є й ті, що показали хорошу гру. Звісно, пропустити в двох матчах п'ять м'ячів - забагато.

— Малюнок гри німців далекий від ідеалу - тренер часто «тасує склад». Що можна сказати про малюнок гри збірної України?

— У німців свої проблеми, але мене приємно здивувала їхня молодь. Вона грає в інший футбол, досить агресивний. Якби всі моменти, які вони створили, були реалізовані, то рахунок був би зовсім іншим. Все ж, збірна України виглядала достатньо переконливо. Цей матч - дуже хороший матеріал для Андрія Шевченка.

— Збірна з дев'ятьма динамівцями переграла Іспанію, а, практично кажучи, з дев'ятьма гравцями Шахтаря програла німцям…

— Таку паралель можна провести, тактика була, приблизно, аналогічною, але в матчі з іспанцями вона спрацювала, а з німцями - ні. З такою ж перевагою іспанці програли, а німці - виграли. Тактика себе виправдовує. Різниця в тому, хто її виконує.

В наш час, гру проти німців можна було порівняти з катком, який підняли вгору і пустили в один прекрасний момент - він їде згори і все зминає перед собою. Зараз ситуація інша, та й у нас склад не оптимальний. Якби ввести три-чотри гравці, які пропускають матч, у середню лінію - картина гри була б зовсім іншою.

— До кого можуть бути претензії по пропущеним м'ячам?

— Можна сказати, що до всієї команди. Пара центрбеків Забарний і Матвієнко зіграла надійно. Особливо не давали переваги німцям. Всі очікували, що в основі вийде Кривцов, але Шевченко віддав перевагу Забарному. Не думаю, що Кривцов має перевагу над Забарним - тренерський штаб обирає найсильніших гравців, на даний момент. Звісно, помилки в тандемі Забарний-Матвієнко були, не без цього, але це молоді гравці і цю пару центральних захисників потрібно награвати і далі.

— Які перспективи перед матчем зі Швейцарією?

— Три матчі за дев'ять днів - це багато. Потрібна ротація, хоча зараз її, особливо й не зробиш. Одні гравці хворіють, інші - перехворіли. Потрібно шукати резерв в колективу і ввести свіжих футболістів в середню лінію. Ця гра - ключова для нашої збірної. Швейцарія зараз дуже гарно виглядає, тому очікую рівної гри і перемоги нашої збірної. Дуже хотілося б зберегти прописку в елітному дивізіоні Ліги Націй.

Микола Тимощук