Мірча Луческу: «У мене велика мотивація, бажання та амбіції перемагати з «Динамо»

Динамо Київ 16 Листопада, 19:34 347
Мірча Луческу: «У мене велика мотивація, бажання та амбіції перемагати з «Динамо»
Головний тренер «Динамо» Мірча Луческу відповів на кілька запитань офіційного сайту клубу. На порядку денному головна тема – наскільки складно головному тренеру та його штабу справлятися з проблемами, які переживає не лише наш клуб, але й увесь світовий футбол.

Зрозуміло, що мова про пандемію коронавіруса, його вплив на роботу футбольних команд, та, зокрема, на ситуацію в «Динамо». Наставник «біло-синіх» чітко дав зрозуміти, що ця ситуація є для нього лише додатковою мотивацією та можливістю застосувати свій величезний досвід для вирішення головоломок зі складом.

- Окрім ситуації з COVID-19, додатковим психологічним навантаженням є постійні чутки навколо вашої персони. Чого лише не вигадають! З останнього, мовляв, Мірча Луческу не справляється з самотністю в Києві й хоче залишити «Динамо» через ситуацію з пандемією...

- Навколо відомих футбольних особистостей завжди багато чуток. Багато ЗМІ намагаються на іменах футболістів та тренерів підвищити відвідуваність сайту або тираж газети, а найпростіший шлях – це вигадати щось неймовірне, тобто те, чого немає й бути не може.

Так само як і ситуація з моїм нібито бажанням залишити «Динамо» через пандемію та життя на базі. Ви уявляєте, скільки часу в своїй кар'єрі я прожив на базах різних футбольних клубів? Це дуже велика кількість днів, тижнів, місяців та років. Таке життя професіонала у великому футболі, цим мене та мою сім'ю не здивувати.

Усі ці розмови про моє бажання піти – вигадки та нісенітниця. У мене велика мотивація, бажання та амбіції працювати в «Динамо» та перемагати з київською командою. Все інше – чутки та маніпуляції. Тим паче, мене не налякати кадровими проблемами та нинішніми труднощами. У багатьох командах я пройшов через ситуації, коли були травми, дискваліфікації та проблеми зі складом, але правильні рішення в таких ситуаціях лише підкреслюють тренерський рівень та досвід.

- Як обстановка в команді? Ви щодня спілкуєтеся з гравцями, що можете сказати про їхні настрій та мотивацію, як вони проходять через ситуацію, що склалася?

- Наші гравці налаштовані по-бойовому. «Динамо» лідирує в чемпіонаті України й гідно бореться в Лізі чемпіонів. Це наш курс, і ми плануємо продовжувати наполегливо працювати, а команда має прогресувати та ставати кращою.

Мене радує, що футболісти дотримуються рекомендацій лікарів, з розумінням ставляться до всіх медичних нюансів. Гравці, які не задіяні у тренувальному процесі, виконують приписи медичного штабу та роблять усе можливе, щоб повернутися до ладу. Це хороший підхід та професійне ставлення до справи.

Ті, кого вірус не зачепив, тренуються з великим завзяттям. Ми всі чудово розуміємо складність завдань – утримати лідерство в чемпіонаті України та не вдарити обличчям у бруд проти грандів світового футболу в Лізі чемпіонів. Грати проти «Ювентуса» та «Барселони» саме по собі важко, а з урахуванням великих кадрових втрат це велике випробування для нашої команди.

- Найскладніше на даному етапі – це вибір складу?

- Нам дійсно доводиться в буквальному сенсі «латати» склад та знаходити нестандартні рішення. Деякі з них – це великий ризик, але у футболі треба вміти ризикувати.

Наприклад, ми довго визначалися, хто зіграє проти «Барселони» на лівому фланзі оборони. У нас вилетіли всі, хто міг зіграти з точки зору досвіду та навичок, і тренерський штаб максимально ретельно пропрацював все «за» та «проти» кожного варіанту. Ми підняли всі архіви, аналізували можливості кожного з кандидатів.

Виявилося, що у де Пени банально немає досвіду (спочатку ми його бачили в основі на цей матч), Вівчаренко не міг грати з медичних причин, Сирота взагалі жодної хвилини не провів зліва, і ми ризикнули виставити Шабанова, який не грав у нинішньому сезоні .

Важливо, щоб уболівальники та журналісти розуміли: нинішні складнощі мене особисто та наш тренерський штаб лише додатково мотивують. Не в моєму характері здаватися, я не шукаю легкий варіант вирішення проблем, а шукаю кращий шлях для «Динамо».