«Динамо» впевнено перемогло «Інгулець»

Динамо Київ 21 Листопада, 16:02 999
«Динамо» впевнено перемогло «Інгулець» | 19-27
У 10-му турі вітчизняної Прем’єр-ліги київське «Динамо» відправилося до Кропивницького, де на стадіоні «Зірка» вперше в історії зустрілося з дебютантом поточного сезону, «Інгульцем».

Ця гра стала першою після паузи у клубному футболі, присвяченій міжнародним матчам національних команд. Традиційно тиждень ФІФА залишає свій відбиток на перших іграх після перерви, проте цього разу «біло-сині» зіткнулися зі значно більшими проблемами, аніж просто підвести всіх гравців до потрібної форми. Перед грою «Динамо» мало чималі кадрові втрати – Мірча Луческу не зміг розраховувати відразу на 15 гравців основної обойми. Причин декілька, але основна із них – чимала кількість інфікованих вірусом COVID-19 гравців.

Тож на поле стадіону «Зірка», де «Динамо» останніми роками грало вкрай рідко і який цього сезону є домашньою ареною для команди з села Петрово, вийшов новий варіант стартового складу, у якому команда Луческу ще не грала. Найбільше уваги приділяв до себе вихід в основі Дениса Гармаша, який проводив лише другий матч у стартовому складі з початку сезону і у підсумку став однією з ключових персон цього матчу.

Обидві команди розпочали гру активно в атаці й доволі швидко рахунок у грі було відкрито. Віталій Буяльський заробив перспективне стандартне положення неподалік від півкола перед штрафним майданчиком «Інгульця». Після розіграшу штрафного Буяльський зіграв у відборі, м'яч потрапив від Віталія до Дениса Гармаша, який переправив сферу у ворота – 0:1.

Наступний гольовий момент кияни мали у середині тайму, коли після навісу Томаша Кендзьори, який, на щастя, все ж зумів взяти участь у грі, відновившись після пошкодження, та удару Карлоса де Пени головою м’яч влучив у стійку воріт.

Господарі поля свої моменти намагалися створювати переважно після стандартних положень, навішуючи м’яч до штрафного майданчика киян. Один із таких навісів на 30-й хвилині ледь не став результативним. Після подачі екс-динамівця Дениса Янакова Олександр Козак ударом головою переправив м’яч до сітки. Кілька хвилин тривала перевірка взяття воріт за допомогою системи VAR, і все ж гол справедливо не було зараховано.

Цей момент був, мабуть, єдиним по-справжньому небезпечним біля воріт Георгія Бущана до перерви. Натомість «біло-сині» наприкінці тайму мали ще одну нагоду забити другий м’яч. На ударній позиції в середині штрафного майданчика опинився Микола Шапаренко, проте ворота «Інгульця» після його удару врятував досвідчений голкіпер Богдан Шуст.

На початку другого тайму Шуст знову продемонстрував свою майстерність, здійснивши ще один сейв після класного удару де Пени зі штрафного – м’яч летів у самісіньку дев’ятку воріт.

У середині тайму Шуста перевіряв уже Томаш Кендзьора, який відгукнувся на навіс з правого флангу та бив головою з близької відстані від воріт – голкіпер знову врятував ворота.

«Динамо» грало по рахунку, не надто пришвидшуючи темп, адже за кілька днів у команди поєдинок Ліги чемпіонів з «Барселоною». У свою чергу господарі поля майже нічого не запропонували суперникам попереду. Більшість атак завершувалася втратами м’яча грузинським форвардом Нікою Сітчінавою, на індивідуальні дії якого покладалися його партнери по команді.

Динамівці поклали край інтризі у грі на 80-й хвилині. До взяття воріт призвів високий пресинг біля штрафного майданчика суперників. М’яч опинився у Дениса Гармаша, який відкотив з флангу в центр під удар Миколі Шапаренку, а той метрів з 18-ти відправив м’яч у нижній кут воріт Шуста – 0:2.

Наприкінці гри кілька моментів забити третій м’яч мав Беньямін Вербич, який вийшов на позицію центрфорварда, замінивши Владислава Супрягу, однак господарі поля врятувались від розгромної поразки. «Динамо» перемагає у Кропивницькому і продовжує очолювати турнірну таблицю Прем’єр-ліги після десяти турів.