Динамо Київ 28 Листопада, 18:58 1553
«Динамо» обіграло «Ворсклу» зі скандальним вилученням Забарного – VAR з Монзуль не повернули інтригу | 19-27
У першому таймі кияни забили два голи, а ще один результативний удар арбітри скасували. Друга половина зустрічі запам'яталась двома вилученнями.

Поєдинок між київським «Динамо» і полтавською «Ворсклою» був центральним в одинадцятому турі. Грали лідери поточного чемпіонату, яких розділяли чотири очки в турнірній таблиці.

Зміни в стартових складах команд були мінімальними. У киян повернувся до складу капітан Віктор Циганков, який пропустив три тижні через коронавірус, він замінив у старті Буяльського.

Юрій Максимов виставив практично той же склад, що і в попередній грі проти «Колоса», тільки замість Чеснакова вийшов Павло Ребенок. Втрата капітана в такому важливому матчі послабила гостей.

Початок матчу переважно проходив у позиційній боротьбі, в якій суперники розраховували спіймати один одного на помилці. І вже на 14-й хвилині «динамівцям» це вдалося, вони розіграли на правому фланзі атаки двоходівку за участю Вербича та Циганкова: словенець зробив простріл у воротарський, де капітан киян точним ударом завершив комбінацію.

Не встигли полтавці прийти в себе, як за кілька хвилин рахунок міг стати 2:0 на користь лідера чемпіонату. Схожу комбінацію вже на лівому фланзі розіграли Вербич та Шапаренко, який відпасував на лінію штрафного майданчика, де його чекав Де Пена: більярдний удар уругвайця потрапив точно в кут воріт. Але на шляху голу стала система VAR, яка визначила положення поза грою у Вербича, до його передачі на Шапаренка.

Скасований арбітром гол не сильно засмутив киян, вони продовжували тиснути на ворота полтавчан. І все ж «Динамо» зуміло забити другий гол у першому таймі. Атака киян лівим флангом завершилася відмінною передачею Де Пени на кут воротарського, де на м'яч набігав Вербич - Ткаченко не мав шансів відбити удар форварда.

На 43-й хвилині головний арбітр не призначив пенальті у ворота полтавчан після гри рукою у виконанні Руслана Степанюка, порахувавши, що гравець зробив це ненавмисно.

А «Ворскла» за весь перший тайм так і не зуміла організувати хоча б один небезпечний момент біля воріт Бущана.

Головного тренера «Ворскли» Юрія Максимова не влаштовувала гра своєї команди в атаці, і після перерви він провів відразу дві заміни: на полі з'явилися форварди Іван Пешич і Данило Кравчук. Другий тайм почався з атак «Ворскли», однак до завершального удару справа так і не дійшла. Захисники киян без труднощів розгадували всі задуми полтавчан, і самі проводили контратаки, виводячи на ударні позиції Вербича, Циганкова і Шапаренка.

Перший удар у ствір воріт Бущана «Ворскла» завдала в середині другого тайму, але постріл Степанюка відбив голкіпер киян. Мав нагоду забити свій перший гол за «Динамо» Богдан Лєднєв, який з'явився на полі в другому таймі. Мяч після його удару зі штрафного пролетів поруч зі стійкою воріт, але завадив хавбек Олександр Скляр, який страхував ближню стійку.

В кінці другого тайму кияни залишилися в меншості. Ілля Забарний небезпечно зіграв проти нападника «Ворскли» Степанюка, і арбітр переглянувши VAR, запалив червоне світло перед захисником «Динамо». Спірне рішення Юрія Іванова, особливо з огляду на офсайд у Степанюка, але від цього киянам не легше, нервове завершення матчу їм було забезпечено.

Але не довго полтавчани грали за чисельної переваги, за кілька хвилин вже нігерієць Кане грубо сфолив на Лєднєві, і арбітр зрівняв склади команд.

На останніх хвилинах поєдинку кияни могли довести рахунок до розгромного, але удар Лєднєва прийняв на себе захисник полтавчан. Команда Мірчі Луческу здобула перемогу над полтавською «Ворсклою», віддалившись від конкурента в турнірній таблиці. «Ворскляни» зазнали другої поразки в чемпіонаті, але зберігають за собою третю сходинку в турнірній таблиці.