Сидорчуку - три, Кане - два, Забарному і Мораєсу - по одному. Як КДК УАФ непослідовний у своїх же трактуваннях дискваліфікацій

Динамо Київ 4 Грудня, 23:13 1880
Сидорчуку - три, Кане - два, Забарному і Мораєсу - по одному. Як КДК УАФ непослідовний у своїх же трактуваннях дискваліфікацій
Напередодні Контрольно-дисциплінарний комітет Української асоціації футболу прийняв рішення дискваліфікувати захисника «Динамо» Іллю Забарного на один матч і ще один умовно за червону картку у поєдинку проти «Ворскли». І такий вирок викликав резонанс в українському футболі.

Для початку ж цитуємо дослівно, як УАФ обґрунтувала своє рішення:

«Враховуючи характер порушень, пояснення сторін та практику КДК УАФ в аналогічній справі (вилучення динамівця Миколи Шапаренка в матчі 7-го туру з «Олександрією»), на підставі ст. 27 Дисциплінарних правил УАФ було ухвалено рішення про часткове скасування стандартної санкції за серйозне ігрове порушення (яка відповідно до п. 2.1. Додатку 5 до Дисциплінарних правил становить два матчі) та застосування до гравців Жуніора Мораеса («Шахтар») та Іллі Забарного («Динамо»), які були вилучені в поєдинках 10-го та 11-го турів УПЛ з «Олександрією» та «Ворсклою» відповідно, відсторонення на один матч та один матч умовно», - наголошено на офіційному сайті організації.

Тобто в УАФ однаково розцінили ці абсолютно різні фоли. Нагадаємо вам, як один і другий моменти виглядали на стоп-кадрах.

Так, нехай обидва послизнулися. Але Жуніор Мораес при цьому ледь не зламав гомілкостоп Євгену Банаді, а Забарний, уже вибивши м’яч і опинившись на п’ятій, влучив у пах Руслану Степанюку!

Не подумайте, ми не виправдовуємо Забарного. Під час сповільненого повтору скривилася вся чоловіча частина глядачів, яка спостерігала за цим матчем. Проте аж ніяк не можна порівнювати ці фоли. Ніяк! Проте КДК це робить абсолютно відкрито.

І не варто забувати, що, по факту, того фолу Забарного на Степанюку не було, адже перед тим арбітри проґавили офсайд у все того ж Руслана. І дивно, що червона картка Іллі взагалі не була скасована. Адже до винесення рішення КДК про цей факт говорив не один експерт.

До речі, те, що Забарний і Мораес отримають по одному матчу дискваліфікації, можна було зрозуміти ще після слів директора одних відомих футбольних телеканалів. КДК лише підтвердив висловлювання «не повинні отримати велику дискваліфікацію».

І все б нічого, якби сьогодні не надійшла інформація про дискваліфікацію Ібрахіма Кане за фол проти Богдана Лєднєва.

«Враховуючи характер порушень, пояснення сторін та практику КДК УАФ в аналогічних справах, футболіста «Ворскли» Кане за серйозне ігрове порушення (у відповідності до п. 2.1. Додатку 5 до Дисциплінарних правил), якого було вилучено в поєдинку 11-го туру УПЛ з «Динамо», відсторонено на два матчі», - йдеться в заяві УАФ.

Два матчі за те, що відверто ззаду в’їхав в ахілл півзахиснику «Динамо». Нагадаємо стоп-кадр і цього епізоду.

При цьому Сергій Сидорчук отримав три матчі дискваліфікації плюс один умовно за точно не грубіший фол проти Віктора Корнієнка. З одним лише нюансом. Корнієнко тоді отримав травму, а з Лєднєвим обійшлося. Виходить, і Богдану треба було зламатися, і тільки тоді б Кане виписали три зустрічі поза футболом?

Власне, це відкрито підтвердив відповідальний секретар КДК УАФ Ігор Грищенко, який розповів, що «у дисциплінарних правилах є різниці між просто грубим ігровим порушенням і порушенням, яке призводить до травми футболіста». І все добре, якби не його наступна фраза: «І така санкція має на меті запобігти повторення в майбутньому таких ситуацій».

Маємо певний натяк, що плювати КДК УАФ хоче на шкалу грубості. Зламав суперника – отримай 3-4 матчі дискваліфікації, не зламав – ось тобі 2. І неважливо, що у другому випадку Кане грав набагато небезпечніше. Не зламав же. І якось про «мету запобігти повторення в майбутньому таких ситуацій» забули. От коли зламає – тоді, вочевидь, і отримає по-максимуму.

Але що ми з вами хочемо, якщо, як уже вище було вказано, в’їхати прямою ногою в гомілкостоп і зіграти високо піднятою ногою в пах, опинившись на газоні, – це, на думку КДК, однотипні фоли. «Браво, Федерація» продовжується.