Ціна Кубка України. Переможець турніру більше не отримуватиме прямого місця в групі Ліги Європи

Футбол України 18 Грудня, 15:35 1846
Ціна Кубка України. Переможець турніру більше не отримуватиме прямого місця в групі Ліги Європи
Зміни в заявочній схемі.

Кубок України – турнір доволі швидкоплинний. Елітні команди вступили в боротьбу наприкінці вересня (хоча не всі), а вже сьогодні (18.12.2020) відбудеться жеребкування чвертьфіналу – однієї з фінальних стадій.

Читайте також: «Динамо» отримало суперника - результати жеребкування 1/4 фіналу Кубка України.

В контексті цієї теми важливо згадати про ціну Кубка України. Тим паче після чергової реорганізації від УЄФА з'явилися нюанси. Якщо раніше переможець турніру отримував автоматичне (пряме) місце в групі Ліги Європи, то з сезону 2020/21 такого не буде.

Пов'язано це не стільки з регресом України в Таблиці коефіцієнтів, скільки зі створенням нового турніру УЄФА. З'являється Ліга Конференцій, на груповому етапі Ліги Європи виступатиме менше команд (32, а раніше було 48), підвищується загальний усереднений рівень другого за престижністю євротурніру. Відповідно, важче буде потрапити до його основної сітки.

Напряму в групу Ліги Європи відбиратимуться лише переможці Кубка перших шести/семи Асоціацій в Таблиці коефіцієнтів, п'яті команди перших чотирьох країн в Таблиці коефіцієнтів, а також четверта команда турнірної таблиці п'ятої Асоціації ТК. Решта учасників відбиратимуться через кваліфікацію.

Ціна Кубка України. Переможець турніру більше не отримуватиме прямого місця в групі Ліги Європи - изображение 1

Заявка України на євросезон 2020/21 формується за квотою дев'ятої країни Таблиці коефіцієнтів, а це означає, що переможець Кубка втрачає автоматичне місце в групі ЛЄ. Тепер команді, що виграє другий за престижністю трофей українського розливу , доведеться на шляху до групи Ліги Європи пройти одного суперника – раунд плей-офф кваліфікації. У випадку поразки на цьому етапі переможець Кубка зіграє на груповому етапі Ліги Конференцій.

Окрім того, до групи Ліги Європи може потрапити віцечемпіон України (друга команда турнірної таблиці УПЛ), якщо вилетить в одному з двох раундів кваліфікації Ліги чемпіонів (третьому або раунді плей-офф).

Якщо Кубок України виграє команда з зони Ліги чемпіонів, місце у кваліфікації Ліги Європи дістанеться третій команді турнірної таблиці УПЛ (яка за першочерговим розподілом повинна стартувати з третього раунду кваліфікації Ліги Конференцій). Відповідні зміщення відбуватимуться у заявці кожної Асоціації, де переможець Кубка через чемпіонат отримає право грати в Лізі чемпіонів.