Герой футбольного дня. Дмитро Хльобас

Футбол України 9 Січня, 12:54 876
Герой футбольного дня. Дмитро Хльобас
«Колос» – уже шоста команда на дорослому рівні кар'єри Дмитра Хльобаса.

Розпочинав він в «Енергії» (Ромни), але дуже швидко опинився в академії «Динамо». Відтоді й почалися футбольні мандри Дмитра: «Закарпаття», «Ворскла», «Динамо»(Мінськ), «Десна» і ось тепер «Колос».

В Ужгороді він був одним з лідерів команди, але про нього мало говорили через низький статус команди: «Закарпаття» увесь час було серед аутсайдерів, до того ж колектив називали ледь не фарм-клубом київського «Динамо». Далі була «Ворскла» і там Хльобас розкрився ще ліпше. Вісім голів у сезоні 2016/17 досі залишаються сезонним рекордом результативності для Дмитра. У 2019-у в складі «Десни» він забив сім голів, проте своїм у Чернігові так і не став.

Герой футбольного дня. Дмитро Хльобас - изображение 1

Чи проблема це Олександра Рябоконя, який так і не зумів до кінця розкрити талановитого футболіста? А чи винний Сергій Ребров в тому, що Хльобас так і не знайшов себе у «Динамо»? Пам'ятаєте, як тодішнього тренера киян критикували за недовіру Хльобасу та М'якушку, які яскраво проявляли себе в оренді? Це не означає, що Ребров бездарний тренер. Як і не означає, що десь у роботі з Дмитром Хльобасем помилився Олександр Рябоконь.

Нещодавно футболіст говорив, що в «Десні» йому затримували зарплатню. Це цілком могло впливати на настрій Хльобаса, хоча практика показує, що Дмитро більше залежить від колективу, від взаємозв'язків з партнерами, аніж від фінансової складовою. Так чи інакше, чернігівська сторінка в кар'єрі уже перегорнута. Далі – «Колос».

Команда ще більш тренерська, аніж «Десна». Не всі новачки ковалівців безапеляційно знаходять себе в цій команді, проте Руслан Костишин є тим тренером, хто вміє знаходити індивідуальний підхід до футболістів. Показовий приклад – Володимир Лисенко. Цей футболіст став рекордсменом УПЛ за показником кількості клубів в кар'єрі, але саме в «Колосі» Володимир затримався найдовше. Грає тут уже четвертий сезон, забиває більше, аніж у молоді роки.

Лисенку 32, Селезньову – 35. Ще є у «Колоса» когорта молодих нападників: Денис Антюх (23), орендований від «Динамо» Євген Ісаєнко (20), вісімнадцятирічні Кирило Сенко та Станіслав Коваль. Хльобасу – 26, і це оптимальний вік для конкуренції. Він уже досвідчений, але ще не «зношений» футболіст. А «Колос» – добре середовище для ренесансу.

Чи в контексті Хльобаса доречно говорити не про відродження, а про становлення? Можливо, й так.