Світовий футбол 12 Січня, 11:12 1342
«Вест Хем» вирвав перемогу над клубом 5 ліги – Ярмоленко став найгіршим у матчі Кубка Англії | 19-27
«Вест Хем» дотиснув «Стокпорт» (1:0) на його полі 11 січня 2021 року. Андрій Ярмоленко вдруге за останні 3 матчі зіграв з перших хвилин у складі «Вест Хема».

Не дуже гостинна злива привітала команди перед стартовим свистком, пише football24.ua. Агресивно з постійними заявками на атаки з правого флангу розпочали господарі, у старті яких виділяється хіба що Джон Руні, молодший брат того самого Вейна. Перша спроба атаки гостей – непорозуміння Райса з Ярмоленком. Бенрама поцілив у стійку метрів з 10, не встигали його накрити. Технічно віддав Ярмоленко п'ятою і відкрився, але не отримав пас у відповідь від того ж Райса. Багато біганини від українця в перші 10 хвилин, і ось він перший момент екс-динамівця. Ефектний дальній удар – зовсім трохи забракло.

Гучні салюти над стадіоном, які ж атмосферні ці ранні етапи Кубка Англії з командами, яких навіть до професіоналів не зараховують. Переляканий Майк Дін вирішив перервати зустріч на пару хвилин, мовляв, нічого не чує у свій мікрофон. Коли зустріч відновили, запасний кіпер Вест Хема Рендолф помилився на виході, й лише партнери не дозволили вразити порожні ворота. Лише 30 хвилин, а вболівальники «молотів» безжальні до свого гравця: «Хто наповнив бутси Ярмоленка цементом? Моя бабуся бігає швидше за нього. Ярмоленко недостатньо хороший, хіба не так? Він непоганий на заміні, але не зі старту».

Андрій справді дуже натужно виглядає на рівні команди з 5 ліги, лише одна гостра спроба передачі (Антоніо випередив голкіпер), єдиний удар, поганенькі відкривання. Лансіні лише на 34 хвилині завдав першого влучного удару. Без загрози. Раз за разом штовхають Ярмоленка, який шукає співчуття у судді, але не знаходить. Так, тут хлопці прості, але дуже бойовиті. Антоніо красиво обіграв і приклався здалеку – якийсь другий сейв кіпера господарів за перші 45 хвилин! Понурий тайм, в якому Стокпорт без особливих проблем відбився і наблизився до мрії. Прикро, але в атакувальній ланці найбільше випадав саме Ярмоленко, другий найгірший бал за першу половину від SofaScore на дві команди (6,3). Фанати різко і нетерпляче вимагають виходу Бовена.

Болото на полі, калюжі за боковими лініями. Де середняк АПЛ, де аматори, так і не вдалося розрізнити за годину гри. Коли опорник Вест Хема Райс усе частіше бере на себе гру, справи зовсім кепські. Після перерви лише 2 удари ні про що – все тільки гірше і гірше. У виконанні Ярмоленка за 15 хвилин тайму можна згадати хіба що непоганий націлений навіс, але партнер дуже невдало прийняв на груди. А ось і супершанс господарів. Розіграли комбінацію під удар без перешкод, однак Доусон заблокував перед воротами. В недодачу пас на Ярмоленка, дуже нервують лондонці. Момент завершився гострою контрою з ударом, знову заблокованим. Передбачувані заміни від Мойєса. Соучек і Бовен замість Лансіні та Ярмоленка, в якого виявився найгірший бал (6,2) серед усіх футболістів.

Крессвелл вийшов замість Джонсона. Мойєс зробив 3 заміни, а віз і далі там. Аж 1 прицільний удар за майже 80 хвилин на дві команди. Разів 3 воротар і захисники Стокпорта вже й самі привозили моменти у власному штрафному, але Вест Хем люб'язно відмовлявся приймати подарунки. Соучек після навісу Цоуфала був близький до мети, але довелося повторити комбінацію за участю іншого дуету. Бовен на 83 хвилині показав майстер-клас Ярмоленку: розіграв кутовий і подав ідеально на голову Доусона, який ледь встиг добігти на стандарт.

Вест Хем домучив перемогу та вийшов на Донкастер. Матч відбудеться у період між 9 та 11 лютого. Якщо вдасться пройти ще одного представника нижчих дивізіонів, далі переможець пари Манчестер Юнайтед/Ліверпуль.

Перемога у фірмовому стилі Мойєса, де Ярмоленко не дуже вписується

Багато бігати і боротися навіть проти команди з 5 дивізіону, а перемагати після вбивчо ефективного навісу/прострілу з флангу. Якщо не хтось із центральних захисників, то Соучек чи Антоніо завжди готові реалізувати найменший момент. Цей Вест Хем собі не зраджує. Подачі та максимально спрощена гра, силовий футбол, інтенсивність. Ярмоленко з його намаганнями зіграти витонченіше і зі швидкістю, яка більше пасує УПЛ, тут частенько виглядає зайвим. Сьогодні саме такий випадок. По одному гострому пасові та ударові – це дуже мало. Ті ж Бенрама, Форналс, Лансіні та Бовен діють значно різкіше та важче для суперника.

Можна зрозуміти, коли десь так само виглядає останній живий центрфорвард Антоніо, який тільки шукає форму після травми. Однак складно знайти виправдання для гравця збірної України з найбільшою зарплатою в команді, адже такий статус зобов'язує. А так маємо повний провал в обох останніх матчах, де Мойєс довірив зіграти з перших хвилин. Навіть опорники Нобл і Райс пробували входити у штрафний на дриблінгу, а Ярмоленко чогось соромився. Крім ледь помітної гостроти, жахливі 18 втрат (найбільше серед польових гравців обох команд, хоча не провів на полі і 70 хвилин!) та 3 виграні єдиноборства з 13. Важко було знайти когось ще на полі, хто так часто програвав дуелі.