Йовічевіч заявив про пошук гравців на 4 позиції і висловився про Сергія Кравченка

Футбол України 22 Січня, 17:47 1005
Йовічевіч заявив про пошук гравців на 4 позиції і висловився про Сергія Кравченка
А ще нових лідерів і свою ідеальну команду.

орват Ігор Йовічевич, головний тренер »Дніпра-1», в інтерв’ю ТК Футбол зачепив декілька тем підготовки команди до весняної частини сезону в УПЛ.

- Яким «Дніпро-1» має бути в другій частині чемпіонату? Як команда має виглядати в ідеалі?

- Хотілося б бути динамічними, хотілося б бути агресивними як з м’ячем, так і без нього. Треба любити футбол в усіх чотирьох іпостасях – з м’ячем, без нього і в двох перехідних моментах. Дуже важливо, щоб всі ці сегменти відпрацювати на зборах. Щоб гравці розуміли, що хочемо від кожного з них відносно розташування м’яча на полі. Моя команда має бути компактною без м’яча, не давати супернику знаходити простір між лініями. А з м’ячем грати широко, знаходити простір, щоб на таких ділянках був час для ухвалення рішень.

- Чого вам ще не вистачає, щоб збудувати свою команду? Яких позицій?

- Про це говорили зі спортивним директором Андрієм Русолом. Він розуміє цю ситуацію, що зараз є гравці, підібрані під Дмитра Михайленка [попередній тренер Дніпра-1]. Трішки важкувато було перелаштуватися. Прийнято рішення, щоб ми грали 4 гравці в обороні, награвати ту схему, яка з часом буде головною для команди.

Керівництво клубу працює над тим, щоб знайти кількох вінгерів, правого крайнього захисника і одного опорного півзахисника. Ці позиції маємо підсилити, щоб мати більше тактичних варіантів за схемами 4-1-4-1 чи 4-2-3-1. Тобто дві «8»-ки, які зможуть вриватися з глибини у завершальній фазі, два динамічні опорники, які можуть з глибини підключитися в атаку, а не тільки бути «фіксованими». Це має бути команда різних профілів, яку я можу під кожного суперника, під кожну схему, просто обрати і відшліфувати.

- «Дніпро-1» довгий час асоціювався із Сергієм Кравченком, він був лідером і капітаном команди. Чи бачите ви нових лідерів, довкола яких будете будувати нову команду?

- Зараз переживаємо період після Сергія Кравченка, який справді багато віддав цій команді. Йому бажаю всього найкращого у подальшій кар’єрі, чекаємо його у «Дніпрі-1» серед тренерів, бо він дуже любить тактику, брав участь у наших аналізах, розборах, установках.

Звісно, хочеться, щоб хтось із футболістів брав на себе лідерські функції у той момент, коли матч «ламається», коли є втома, стресова ситуація, психологічна напруга. У такі моменти потрібен лідер.

- Прізвище назвете?

- Ну є Логінов – капітан команди, якого обрали самі хлопці, другий – Когут, третій – Дуглас. Ця відповідальність – не тільки пов’язка, а й приклад для всіх у команді, як себе поводити до тренування, під час нього і після нього. Це людина з характером і якістю. Футболісти з енергією, інтелектом дають кращий результат. У цьому я абсолютно впевнений.