Як «Брюгге» зіграє проти «Динамо». Аналіз суперника та прогноз на матч

Динамо Київ 17 Лютого, 14:27 561
Як «Брюгге» зіграє проти «Динамо». Аналіз суперника та прогноз на матч | 19-27
Артур Киселевський, спеціально для сайту 1927.kiev.ua, детально розібрав суперника та зробив прогноз на матч 1/16 Ліги Європи.

Вже завтра ввечері Динамо матчем проти Брюгге продовжить свою єврокубкову кампанію 2020/21. Не так багато часу пройшло з моменту нашої останньої зустрічі з “чорно-синіми”, проте Брюгге змінився, і мабуть, все ж, став сильнішим. Сезон 2019/20 у Бельгії через пандемію дограний не був, а на момент зупинки чемпіонату підопічні Філіппа Клемана були на вершині турнірної таблиці Ліги Жюпіле. Як наслідок, саме “чорно-синіх” було оголошено чемпіонами країни, а у кваліфікацію Ліги чемпіонів для Динамо відправився Гент.

«Динамо» – «Брюгге»: УЄФА ухвалив рішення про перенесення часу початку гри

Статус сильнішого клубу Бельгії дав Брюгге змогу вдруге поспіль зіграти у групі ЛЧ (думаю, немає особливого сенсу нагадувати про те, які фінансові дивіденди приносить участь у основній сітці турніру), і цього разу можна сказати, що Брюгге пощастило. Суперники (Борусія Д, Лаціо та Зеніт) були значно рівнішими, ніж рік тому (Реал Мадрид, ПСЖ, Галатасарай), що позначилося і на підсумковому результаті — 8 очок проти 3 пунктів роком раніше. Але і цього, як бачимо, виявилося для Брюгге недостатньо для того, щоб пройти до плей-офф Ліги чемпіонів. Для підопічних Клемана все вирішувалося в останньому турі на виїзді проти Лаціо, “чорно-сині” мали вигравати для того, щоб продовжити свій шлях у ЛЧ, проте не судилося. Багато в чому на результат могло вплинути вилучення Соболя, але навіть у меншості Брюгге продемонстрував неабиякий характер та зрівняв рахунок. 2:2 як підсумок, і бельгійці задовольнилися стадією плей-офф Ліги Європи, хоча очок у групі вони набрали вдвічі більше за Динамо.

Якщо у 2020-му році Брюгге час від часу “буксував” та не дораховувався очок, у тому числі і у внутрішніх турнірах, то новий рік підопічні Клемана розпочали просто феноменально: 9 поєдинків, 9 перемог, різниця забитих і пропущених — 26:8. “Чорно-сині” впевнено крокують у внутрішніх змаганнях, Клуб вже вийшов у чвертьфінал національного кубка та на 13 очок випереджає найближчого переслідувача (Антверпен) у Лізі Жюпіле, маючи до того ж гру в запасі. Не буде перебільшенням сказати, що Брюгге за крок від другого поспіль чемпіонства, а отже й третього поспіль потрапляння до групового раунду ЛЧ.

Динамо ж, на відміну від опонента, не має суттєвої переваги у УПЛ над Шахтарем, а тому не може собі дозволити на даному етапі концентруватися виключно на Лізі Європи. Більше того, все частіше лунають думки стосовно того, що для нас на сьогоднішній день важливіше — чемпіонат чи другий за значенням єврокубок? Однозначної відповіді на нього немає, проте той факт, що “біло-сині” після перемоги над Олімпіком не отримали вихідний а майже одразу ж почали готуватись до Брюгге, вже багато про що говорить.

Порівнюючи трансферну вартість складів Динамо та Брюгге, можна сказати, що вона є практично рівною (118.05 млн. євро проти 119.7 млн. євро у бельгійців). Лідерами за трансферною ціною у Брюгге є Шарль Де Кетеларе (16 млн., 3 голи та 5 асистів у сезоні) та Ханс Ванакен (15). Другий точно не зіграє проти Динамо через Covid, участь першого — поки що під питанням. Де Кетеларе був одним із перших гравців Брюгге, у якого з’явилися симптоми хвороби, але його тест у підсумку виявився негативним. В якому стані перебуває молоде (19 років) дарування “чорно-синіх” безпосередньо перед грою проти Динамо — поки що невідомо.

Повертаючись до кадрових втрат суперника, вони є більш ніж суттєвими. До вже вищезазначеного Ванакена (віце-капітан та один з лідерів Клубу, 11 голів та 6 асистів у сезоні 2020/21) на коронавірус захворіли також захисники Стефано Денсвіл та Матей Мітровіч. За повідомленням бельгійських ЗМІ, не вилетів з командою до Києва і кращий бомбардир Клубу — Ноа Ланг (12 голів + 9 асистів цього сезону). Окрім вищезазначених гравців, позитивними виявилися тести й тренерського штабу Брюгге на чолі с Філіппом Клеманом, а отже у Києві Брюгге гратиме ще й без головного тренера, а керуватиме “чорно-синіми” наставник команди U-23 — Рік Де Міл. Цікаво, що українські джерела розповсюджують інформацію про те, що по прильоту до України на бельгійців чекає додаткове ПЛР-тестування, яке теоретично може ще більше послабити суперника Динамо.

Пропоную більш детально поговорити про те, що собою представляє цей Брюгге, якими є його сильні та слабкі сторони та спрогнозувати, яким складом підопічні Філіппа Клемана заграють у Києві.

Голкіпер та захист

Безумовно першим номером Брюгге є досвідчений Сімон Міньйоле. В серпні 2019-го акурат перед протистоянням “чорно-синіх” із київським Динамо в рамках кваліфікації ЛЧ Міньйоле повернувся до Бельгії після довгострокового (9 сезонів) відрядження до АПЛ, де він захищав кольори Сандерленда та Ліверпуля. Сімон є основним голкіпером Брюгге, цього сезону зіграв у 31 поєдинку, в яких пропустив лише 26 голів, тобто трохи менше одного м’яча в середньому за гру. Якщо ж враховувати лише внутрішні турніри, то показник Міньйоле буде ще більш вражаючим — 0.65 голи за гру. У Лізі чемпіонів показники голкіпера Брюгге були куди скромнішими — Сімон отримав у свої ворота три м’ячі за два поєдинки від Лаціо та шість за ті ж два матчі — від дортмундської Борусії. Звісно, рівень опозиції у ЛЧ та Лізі Жюпіле важко порівнювати, проте нинішнє Динамо, мабуть, перебуває десь посередині і навряд чи зможе тотально домінувати над Брюгге впродовж обох поєдинків. Хоча, не будемо забігати наперед.

В оптимальному своєму складі Брюгге досить злагоджено грає в обороні, але якщо центр захисту доволі легко прогнозується (Мехеле — Коссуну), то на флангах у “чорно-синіх” є проблеми. Зазвичай тут грає хтось з пари Денсвіл — Соболь, але обидва за різних причин не можуть прийняти участь у першій грі проти Динамо. Отже, вибір, скоріше за все, падає на іспанця Рікку, який по суті є лише третьою для Філіппа Клемана опцією на позиції лівого бека. Ще більш радикальним варіантом може бути вихід молодого (20 років) вихованця академії Клубу Де Кейпера, але це, на мій погляд, малоймовірно. Справа більше шансів побачити Клінтона Мату, цей хлопець добряче попсував нерви динамівцям у серпні 2019-го. Доволі цупкий та потужний гравець, сильною стороною якого є дриблінг. Крім того, Клінтон є дуже непоступливим у єдиноборствах. При наявності Мати на полі, атаки Брюгге правим флангом стають дуже небезпечними, це гравець, який дуже вміло їх розганяє.

Середня лінія та атака

Оптимальне тріо хавбеків для Філіппа Клемана на старті 2021 року: Рітс — Вормер — Ванакен. Останній, як ми вже знаємо, до Києва не прилетів, і це безумовно гарна новина для Динамо. Варіанту рівноцінної заміни Ванакена у “чорно-синіх” немає. Найбільш вірогідними кандидатами на те, щоб вийти замість Ханса на поле, мають Едер Баланта та Шарль Де Кетеларе, проте перший є чітко вираженим опорником, а стан другого перед грою проти Динамо є загадкою (як зазначалося вище, Де Кетеларе мав певні проблеми зі здоров’ям безпосередньо перед вильотом Клубу до Києва). Окрім цього, вихід Де Кетеларе у центрі поля може певною мірою послабити атаку Брюгге, адже набагато кориснішим Шарль є на позиції вінгера.

Щодо атаки, то втрата Ноа Ланга також є серйозною “пробоїною” у складі Брюгге, але коли маєш таку “машину” для забивання голів, як Бас Дост, це додає спокою та впевненості. Бельгійський етап кар’єри нідерландський голеадор розпочав надпотужно — 6 голів у стартових 8 поєдинках за Клуб, до яких додав ще й один асист. Бас Дост — це про потужність (196 см) та неймовірне гольове чуття. Захисники Динамо восени вже зустрічалися з нападниками найвищого класу, але повірте, до цього хлопця також повинна бути прикута неабияка увага. 190 голів та 49 асистів за клубну кар’єру, яка налічує 319 поєдинків. В першу чергу, до Доста повинен бути “приклеєним” Попов. Здається, лише він (участь Забарного у грі під величезним питанням) може змагатись з Басом в плані фізичної міці, проте будь-який з центрбеків Динамо значно поступатиметься Досту у зрості.

Проблеми у Брюгге є і на позиції вінгерів. Ланг, Де Кетеларе (під питанням), Чонг (не заявлений на Лігу Європи). Очевидно, що за усіх обставин дуже імовірним є вихід на одному з флангів Давіда Окереке, ну а далі можливі варіанти. Кандидатом на місце у старті може бути і Де Кетеларе, і досвідчений Набіль Дірар. Не виключеною є й одночасна поява на фланзі Дірара та Мати, за якої Клінтон може зіграти вище, а Набіль — на позиції правого оборонця. Проте, в будь-якому випадку, вже зараз чітко зрозуміло, що той Брюгге, який вийде завтра на газон НСК Олімпійський, буде у значно ослабленому вигляді. Втім, це не може бути приводом до розслабленості з боку Динамо. Перша гра — це можливість для киян здобути певну перевагу перед матчем-відповіддю, до якого суперник з великою долею вірогідності підійде у дещо кращому кадровому стані.

Прогноз на гру

У кращому своєму стані Брюгге є командою, яка зіграла би проти Динамо “першим номером”. “Чорно-сині” полюбляють контролювати м’яч та доволі широко атакувати. Думаю, що такий сценарій цілком влаштував би Динамо, яке полюбляє грати на контратаках. Проте, враховуючи усі вищезазначені кадрові проблеми суперника, важко спрогнозувати, як бельгійці зіграють. Матч-відповідь пройде на домашньому для Брюгге “Ян Брейдель”, а отже, зважаючи на усі обставини, “чорно-сині” цілком можуть обрати у Києві більш обережний варіант футбол з акцентом на надійну гру в захисті. Оборона — сильна сторона Брюгге, але проблемами на лівому фланзі захисту суперника ми просто маємо скористатися. Особливо враховуючи той факт, що протистоятиме лівому беку Брюгге (хто б ним не був) Віктор Циганков. Ну а якщо справа в захисті вийде Караваєв та зіграє так само задорно, як і проти Олімпіка — це може стати серйозною проблемою для Брюгге.

Повторюся, на протилежному фланзі особлива увага має бути прикута до Клінтона Мати. Брюгге, так само, як і Динамо, більше атакує флангами. Нейтралізація Мати — важлива складова успіху для Динамо. Також, одним з ключових завдань для Сидорчука і Ко є щільна гра проти капітана Брюгге Вормера. Рууд є найкращим асистентом (9) “чорно-синіх” у сезоні, окрім того надзвичайно небезпечними є стандарти у його виконанні. Зазвичай, Вормер також грає ближче до правого флангу, а отже Миколенку та Компанії буде не просто.

Втім, Динамо має передумови для позитивного результату у першій грі. В будь-якому випадку буде нелегко, але ми повинні продемонструвати свої сильні сторони, позбавивши Брюгге “козирів”. Та й думки про реабілітацію за події серпня 2019-го не полишають. На вулиці морозний січень 2021-го, а помсту, як відомо, “подають холодною”.

Артур Киселевський

Долучайся до авторського каналу «Біло-синій» та отримуй цікаві інсайди, думки та аналітику!