Динамо Київ 3 Березня, 19:55 661
«Динамо» перемагає у серії пенальті «Колос» та виходить до 1/2 фіналу Кубку України | 19-27
Переможець протистояння визначився у серії пенальті.

Якщо порівнювати з останнім матчем, проти ФК «Львів» (4:1), наставник «Динамо» Мірча Луческу зробив дві зміни у стартовому складі. Замість Кендзьори у захисті з перших хвилин вийшов Миколенко, а на фланзі Родрігеса замінив де Пена.

Динамівці у двох останніх очних матчах не могли обіграти ковалівців на НСК «Олімпійський»: минулого сезону підопічні Руслана Костишина обіграли «біло-синіх» (2:0), а цього команди поділили очки (2:2). Не обіцяв легкої прогулянки для киян і звітний поєдинок.

Обидві команди розпочали матч активно, відповідаючи атакою на атаку. Ковалівці активно задіювали фланги, але захист «Динамо» справлявся з ними, натомість динамівці відповідали дальніми ударами. Зокрема, після удару Сидорчука м’яч полетів вище воріт, а Циганкову зовсім трохи забракло влучності – сфера після пострілу Віктора пройшла у лічених сантиметрах від стійки.

Неприємним епізодом у середині першого тайму стала м’язова травма Циганкова, якого довелося вимушено міняти на Родрігеса.

А ковалівці тим часом продовжували активно йти вперед. В одному з епізодів Бойко витягнув м’яча з кута після підступного удару, а трохи згодом Данфа міг вийти віч-на-віч із нашим голкіпером, однак відпустив м’яча та втратив перспективну нагоду. У «біло-синіх» близьким до успіху був Караваєв, який на дальній стійці замикав навіс Миколенка з лівого флангу, однак ударом зльоту не зміг поцілити в рамку воріт.

Після перерви гра нервів продовжилася. Тепер уже більше активності проявляли «біло-сині», а футболісти суперника відійшли назад у розрахунку на швидкі контрвипади. Щоправда, не можна сказати, що хтось із команд мав стовідсоткові нагоди для взяття воріт. На 65-й хвилині гості залишилися без тренера на лавці. В одному з епізодів Руслан Костишин занадто емоційно висловлював свою незгоду з рішенням арбітра, і Денис Шурман вилучив наставника.

Тим часом ковалівці ще глибше сіли до своїх воріт, а динамівці продовжували тиснути. Лєднєв після прострілу Караваєва намагався замкнути в падінні, але суперники заблокували спробу Богдана, Шапаренко зі штрафного метрів із 30-ти пробив поруч зі стійкою. Впродовж однієї хвилини вже наприкінці основного часу Лєднєв двічі виводив на ударну позицію Бєсєдіна, але в одному випадку Артем пробив повз ворота, а в іншому голкіпер витягнув м’яча з кута, перевівши на кутовий. Останньою спробою для киян завершити гру в основний час став штрафний у виконанні Лєднєва, але Богдан із перспективної позиції пробив у руки Волинцю.

В екстра-таймах суперники не порадували особливою активністю в атаці. Динамівці намагалися створити небезпеку після стандартів, однак до повноцінного удару по воротах справу так довести й не змогли. На початку другої 15-хвилинки у штрафному майданчику впав Супряга, який намагався замкнути простріл із правого флангу, однак арбітр не захотів дивитися відеоповтор на предмет можливого пенальті у ворота «Колоса». А вже коли добігав кінця і додатковий час, супернагоду мав Родрігес – Жерсон закручував м’яча у верхній кут з центру штрафного майданчика, але зовсім трохи не влучив у рамку.

У підсумку, все вирішувалося в серії післяматчевих пенальті. Примітно, що свій попередній поєдинок у турнірі, проти «Ворскли» у фіналі минулорічного розіграшу, «біло-сині» виграли саме в післяматчевій лотереї (основний та додатковий час тоді завершився результативною нічиєю – 1:1). І цього разу успіх був на боці футболістів «Динамо», у яких нерви виявилися міцнішими. Якщо у «біло-синіх» не реалізували свої нагоди Лєднєв та Караваєв, то у «Колоса» не змогли забити з 11-метрової позначки Задоя, Гавриш та Ільїн.

Таким чином, «Динамо» вийшло до півфіналу Кубка України. Уже в четвер, 4 березня, наша команда дізнається свого суперника по наступній стадії турніру, а сам поєдинок запланований на 21 квітня.

Кубок України-2020/2021, 1/4 фіналу

«Динамо» – «Колос» – 0:0 (серія пенальті – 4:3)

03.03.2021. Київ, НСК «Олімпійський», 3 421 глядач.

«Динамо»: 71. Бойко, 20. Караваєв, 25. Забарний, 34. Сирота, 16. Миколенко (24. Тимчик, 115), 5. Сидорчук (к, 18. Андрієвський, 115), 10. Шапаренко, 15. Циганков (22. Родрігес, 25), 29. Буяльський, 14. де Пена (17. Лєднєв, 67), 41. Бєсєдін (89. Супряга, 96).

«Колос»: 25. Волинець, 35. Золотов, 13. Гавриш (к), 5. Петров, 15. Чорноморець, 90. Богданов (38. Нгамба, 90+3), 99. Задоя, 94. Данфа (69. Ільїн, 74), 9. Антюх, 18. Д.Костишин (14. Мілько, 114), 7. Лисенко (48. Оріховський, 82).

Попереджені: де Пена (64), Родрігес (75) – Золотов (55), Д.Костишин (72), Богданов (90+2), Чорноморець (100).

Вилучений: Р.Костишин (65).

Серія пенальті

Шапаренко (1:0), Оріховський (1:1), Супряга (2:1), Петров (2:2), Родрігес (3:2), Мілько (3:3), Лєднєв (3:3, повз ворота), Задоя (3:3, воротар), Караваєв (3:3, воротар), Гавриш (3:3, воротар), Андрієвський (4:3), Ільїн (4:3, вище воріт)