Федецький: «З Мбаппе можна зіграти так: трохи в м’яч, трохи — в ноги»

Збірна України 24 Березня, 17:12 261
Федецький: «З Мбаппе можна зіграти так: трохи в м’яч, трохи — в ноги»
24 березня збірна України проведе свій перший матч у 2021 році. В рамках відбіркового турніру ЧС-2022 підопічні Андрія Шевченка на виїзді зіграють з чинними чемпіонами світу — французами.

Про майбутнє протистояння bookmaker-ratings.com.ua поспілкувався з колишнім захисником «Жовто-синіх» Артемом Федецьким, у якого за спиною 53 поєдинки в складі головної команди країни.

— Артеме, що стане найважливішим для команди Андрія Шевченка в виїзному матчі зі збірною Франції?

— Найважливіше — не згадувати минулі невдачі в поєдинках з цією командою. Хоча я впевнений, що тренерський штаб збірної вже зробив аналіз осінньої поразки з великим рахунком. Тоді багато молодих футболістів отримали, так би мовити, хрещення в збірній, тому зараз потрібно абстрагуватися і готуватися з зовсім іншим настроєм до офіційної стартової гри відбору. Ще Андрію Шевченку потрібно привести в нормальний психологічний стан футболістів «Динамо» і «Шахтаря» після останніх невдач в Лізі Європи. У «Гірників» так взагалі зараз не все гладко в колективі, з огляду на останні події. Проблема з Тайсоном і поразка від «Львова» тільки погіршили ситуацію.

Втім, хлопці і самі повинні розуміти, проти кого доведеться зіграти, тому дуже важлива буде концентрація з першої до останньої хвилини. У складі збірної Франції, що не гравець, то зірка, кожен може вирішити долю епізоду.

Я не думаю, що господарі будуть домінувати всі 90 хвилин, проте, коли наша збірна буде атакувати, ні в якому разі не можна забувати про оборону.

— Ти, до речі, знаєш, як обігравати французів. Що в 2013 році стало основоположним в успіху збірної України?

— В першу чергу на НСК «Олімпійський» нам допомогла підтримка 70 000 глядачів. Ну, і, звичайно, у кожного футболіста і у колективу в цілому, була віра в перемогу. При цьому ми і в фізичному плані не поступилися опоненту.

— У майбутньому матчі оборонятися доведеться більше звичайного?

— Так. До цього потрібно бути готовим. Чорнової роботи буде дуже багато. Необхідно щільно зіграти з суперниками, як можна менше давати їм вільних зон, оскільки у французів багато виконавців з гарною стартовою швидкістю. Звичайно, я не думаю, що господарі будуть домінувати всі 90 хвилин, проте, коли наша збірна буде атакувати, ні в якому разі не можна забувати про оборону.

— Як зупинити Кіліана Мбаппе?

— Раніше багато хто ламав голову над тим, як зупинити Ліонеля Мессі, а зараз на перші ролі виходить Мбаппе — футболіст практично без слабких місць. Можна, звичайно, спробувати зіграти з ним так: трохи в м’яч, трохи — в ноги (сміється), але і це може бути не виходом з положення, оскільки Кіліан — міцний хлопець. В опіці з ним, перш за все, потрібно думати головою, намагатися передбачити його маневр, і обов’язково потрібна підстраховка. Якщо він часто буде залишатися один в один, то зупинити його буде неможливо.

П’ятов має мало ігрової практики, але в таких поєдинках дуже важливу роль відіграє досвід, а у Андрія його більше, ніж у всіх викликаних голкіперів збірної разом узятих.

— Багато дискусій виникає щодо того, хто в такому поєдинку повинен зайняти пост номер один.

— Справді, тут у наставника приємний головний біль. Вибрати буде непросто. На мій погляд, головний кандидат на місце у воротах — це Георгій Бущан. Однак, якщо тренер довірить місце в воротах Андрію П’ятову, то на потенціалі команди це не відіб’ється. Нехай воротар «Шахтаря» зараз має мало ігрової практики, але в таких поєдинках дуже важливу роль відіграє досвід, а у П’ятова його більше, ніж у всіх викликаних голкіперів збірної разом узятих.

— Через травми збірній не допоможуть Тарас Степаненко, Віктор Циганков, Артем Бесєдін. Під питанням участь в матчі Андрія Ярмоленка. Це проблема для нашої команди?

— Безумовно. Тарас Степаненко до отриманої травми був найкращим в «Шахтарі» в середині поля. Після повернення Артем Бєсєдін набрав хорошу форму, а вміння Віктора Циганкова виходити з лави запасних півзахисник показав восени в домашньому поєдинку з іспанцями. Хочеться вірити, що Андрій Шевченко знайде вихід з цього становища. Непогано в останніх матчах збірної в середині поля виглядав Макаренко, але знову ж таки, наставник краще знає можливості того чи іншого виконавця.

На папері, поза всяким сумнівом, фаворит збірна Франції. Однак за рахунок згуртованості, бойового духу, якихось тактичних хитрощів, наша збірна може спробувати домогтися позитивного результату.

— Те, що матч у Франції пройде без глядачів, додає збірній України шансів в досягненні позитивного результату?

— З якого боку подивитися. Так, французи будуть позбавлені підтримки 12-го гравця, однак, навіть виступаючи на виїзді при заповнених трибунах, у футболіста більше адреналіну та жаги показати всі свої найкращі якості. Тому я не був би таким категоричним, говорячи про те, що для збірної України краще грати при порожніх трибунах. Думаю, суперники будуть перебувати, приблизно, в рівних умовах.

— Яким буде твій прогноз на гру?

— На папері, поза всяким сумнівом, фаворит збірна Франції. У них індивідуально гравці сильніші. Однак за рахунок згуртованості, бойового духу, якихось тактичних хитрощів, наша збірна може спробувати домогтися позитивного результату. Я не кажу про перемогу, хоча від неї ніхто не відмовляється (посміхається). Поставлю все-таки на результативну нічию — 1:1.