Післяматчева прес-конференція Андрія Шевченка

Збірна України 25 Березня, 01:04 5730
Післяматчева прес-конференція Андрія Шевченка
Головний тренер національної команди України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після матчу зі збірною Франції, в якому його підопічні вибороли нічию на полі чинного чемпіона світу.

— Це була хороша гра для нас, — сказав наставник синьо-жовтих. — Ми виконали план, уперше грали за такою схемою. Було дуже складно, оскільки ми мали замало часу на підготовку. Я хочу привітати своїх футболістів за докладені ними зусилля і командну гру, тому що вони витратили багато енергії. Але це єдиний спосіб зупинити настільки талановиту команду, як Франція. План спрацював, для нас це дуже хороший результат — здобути сьогодні одне очко.

— У збірної Франції було багато фолів. Чи означає це, що ваш план на гру спрацював?

— Ми давно готувалися до цієї зустрічі, дуже добре вивчали суперника. Товариський матч теж допоміг, дав нам інформацію, що розкриватися і грати у відкритий футбол із Францією на сьогодні рівноцінно самогубству. Ми постаралися зіграти компактно, створити певний тиск на м'ячі, закрити найгостріших футболістів збірної Франції, зокрема, Киліана Мбаппе. Він дуже добре атакує в просторі, постійно змінює фланги, але сьогодні менше це робив. Сьогодні Мбаппе грав зліва, тому ми поставили проти нього більше гравців. Один постійно пресингував, а другий закривав простір. План удався, дякую нашим гравцям за виконану роботу.

— Чому ви випустили на заміну більш атакувальних Коваленка й Зубкова за рахунку 1:1?

— Ми спробували випускати швидких гравців, добре розвинутих фізично, які можуть тримати цей рівень. Я вважаю, що в Коваленка дуже хороші перспективи. Ми побачили, що Сидорчук утомився, Шапаренко почав скаржитися на пошкодження. Ми випускали гравців, які могли тримати цей ритм. Мораес вийшов, дуже сильно допоміг, чіплявся за м'ячі. Сьогодні була командна гра.

— Чому сьогодні з капітанською пов'язкою вийшов Зінченко? Чи впорався він із завданням?

— Хочу привітати Олександра. Перша його гра в статусі капітана. Він впорався із завданням, як і всі хлопці.

— Чи задоволені ви грою своїх трьох центрбеків?

— У перші 30 хвилин у нас були деякі проблеми. Ми зробили певні корекції по позиціях, особливо щодо контролю м'яча. Дуже складно впровадити нову систему без тренувань. Ми провели всього одне заняття. Ми багато працювали з відеоматеріалами, щоб надати гравцям якомога більше інформації. Я думаю, футболісти все зробили дуже добре.

— Наскільки важливими були поразки в Лізі націй-2020/2021? Чи допомогли вони підготуватися до сьогоднішньої гри?

— Безумовно, минулорічні товариські матчі й Ліга націй дали нам інформацію. Ми використовували велику кількість гравців, задіяли молодих футболістів. Я ніколи не боюся ризикувати, брати відповідальність, тому що це єдиний спосіб дивитися гравців. Ми зібрали достатньо інформації. Ми весь час у пошуку, тому що потребуємо хороших і якісних футболістів.

— Ярмоленко й Циганков не змогли допомогти збірній України. Ви тому вибрали таку тактичну схему?

— Ні, ми зробили цей вибір перед грою. Нам потрібно було перекривати простір позаду. Якби ми залишали талановитих французьких гравців один в один, то отримали б багато проблем. Це був єдиний шлях збалансувати склад, зробити компактним простір між лініями. Завжди один пресингував, а інший прикривав. Це був наш план на гру. Звичайно, Ярмоленко й Циганков дають нам набагато більше опцій. Ми могли б зробити заміни в кінці поєдинку, оскільки це дуже кваліфіковані футболісти. Але ми маємо у своєму розпорядженні тих гравців, яких маємо.

— Як ви прокоментуєте вибір Бущана на воротарську позицію?

— У нас є достатньо хороших голкіперів. Будь-який із них міг би зіграти. У Бущана є трошки більше досвіду. Він пропустив тут сім м'ячів, і з точки зору психології можна було дати йому шанс. Я бачив, що Георгій готовий до цієї гри краще. Все-таки у «Динамо» на тлі матчів чемпіонату України є психологічна перевага.

— Кому першому прийшла ідея такого плану на гру?

— Якщо ми приймаємо якесь рішення, то завжди робимо це разом. Це спільна робота тренерського штабу.

— Здалося, що в контратаках збірна України не доводила справу до ударів і логічного завершення.

— Я думаю, що ті продовження контратак, які у нас були, більше пов'язані з якимось технічним браком. Відпрацьовуючи стільки в обороні, ти недостатньо свіжий у своїх рішеннях під час контратак. Були непогані продовження. Десь хлопці втомилися, приймали неправильні рішення. Це нормально. У нас було багато шансів, але допускалися технічні помилки. Ти завжди втрачаєш багато енергії, коли пробігаєш велику дистанцію. Французька команда відправляла в атаку багато футболістів, відкривала для нас простір.