(Анти) Герой футбольного дня. Владислав Супряга

Динамо Київ 10 Квітня, 12:27 2255
(Анти) Герой футбольного дня. Владислав Супряга
​Бувають і такі ситуації – можна нічого не робити, і завдяки цьому опинитися у центрі уваги. Це наче визначення з юриспруденції «злочинні дії або бездіяльність».

Сьогоднішній центральний матч ігрового дня УПЛ асоціюється саме з бездіяльністю одного з гравців. Влад Супряга. В минулому сезоні він був основним у «Дніпрі-1», провівши за чемпіонат 25 матчів. Забив чотирнадцять голів – відзначався частіше, аніж в кожному другому поєдинку. І разючий контраст з сьогоднішньою статистикою – п'ятнадцять матчів і лише два голи.

Мабуть, кар'єрним піком Влада Супряги на клубному рівні став саме поєдинок між «Дніпром-1» та «Динамо». Він відбувся наприкінці лютого 2020-го року й завершився гучною сенсацією – перемога андердога 3:1. Усі три голи дніпрян забив Влад Супряга, який вже тоді належав «Динамо», але отримав від киян дозвіл зіграти проти своєї материнської команди.

Досі це єдиний хет-трик Супряги на дорослому рівні. У чемпіонаті 2019/20 він став третім найкращим бомбардиром УПЛ (14 голів), поступившись лише Олександрові Філіппову (16 голів) та Жуніору Мораєсу (20 голів). А після того – шлях по низхідній. Повернувшись до «Динамо», впродовж майже цілого сезону він у п'ятьох різних турнірах (Суперкубок, Кубок, УПЛ, Ліга чемпіонів, Ліга Європи) сумарно провів лише на три матчі більше, аніж за «Дніпро-1» в одному чемпіонаті. Про влучні удари й говорити не доводиться – коефіцієнт результативності понизився на сім разів.

І це не просто проблема не реалізації, це ще й проблема низького показника очікуваних голів. Адже не можна розраховувати на прорив футболіста, який попросту не грає. Ванат, Вікентій Волошин – вони сьогодні подають більше надій, аніж Владислав Супряга.

Але на матч проти «Дніпра-1» Ваната та Волошина в заявці немає. А от Супряга отримав честь бути дублером Артема Бесєдіна. Владислав зіграв 73 хвилини в матчі проти «Руху», а от у грі з «Олександрією» його не було у списку доступних гравців. Сьогодні він може з'явитися на полі за умови, що все вже буде вирішено на користь «Динамо».

І повинен спробувати зіграти добре – на майстерності, на супер-мотивації, на везінні. Будь-як, але саме зараз для Супряги розпочинається час ікс. Не проявивши себе в завершальних поєдинках сезону, які й вирішать долю чемпіонства, Супряга погасить ті іскорки перспектив, які ще жевріють на його горизонті.

Зараз, або ніколи.