Незгода двох: Що стоїть за відмовою «Динамо» і «Руху» піти на поступки збірній України

Футбол України 10 Квітня, 15:34 92
Незгода двох: Що стоїть за відмовою «Динамо» і «Руху» піти на поступки збірній України
​Українська асоціація футболу оперативно відреагувала на прохання «синьо-жовтих» і вже наступного дня провела перемовини з клубами української прем’єр-ліги.

На розгляд запропонували 3 варіанти – скоротити терміни чемпіонату на тиждень (до 9-го травня), на два тижні (до 2-го травня) або ж не йти на поступки головній команді взагалі.

У підсумку більшість клубів елітного дивізіону підтримали 1-ий варіант, тож 9-те травня стане останнім ігровим днем цього чемпіонату. Виконавчий директор української Прем’єр-ліги Євген Дикий підтвердив, що майже всі учасники елітного футбольного процесу нашої країни поставилися з розумінням до такої ситуації та погодилися внести зміни до календаря.

Однак знайшлися дві команди, які виявили принциповість і не погодилися з думкою більшості, – це київське «Динамо» та львівський «Рух». За неофіційною інформацією, найбільший спротив таке прохання викликало в головного тренера столичного клубу Мірчі Луческу.


Рішення про зміни до календаря начебто обурило румунського спеціаліста, він висловив різке невдоволення тим, що доведеться змінювати тренувальні плани та графіки, коригувати ігрові та відновлювальні цикли. І в підсумку «динамівці» проголосували проти перенесення.

Іншим клубом, якому не сподобалися такі зміни на дистанції змагань, став львівський «Рух». Керівники «жовто-чорних» і раніше заявляли про те, що потрібно більше поважати власний чемпіонат, чого, за великим рахунком, не відчувається в нас.

«Якщо ми прагнемо, щоби наш футбол розвивався, то повага до національного чемпіонату має бути беззаперечною та беззастережною, – зазначав в одному з інтерв’ю генеральний директор «Руху» Ігор Дедишин. – Завжди потрібно намагатися шукати компроміс. Так, є інтереси збірної України. Звичайно, вони непорушні. Але є й інтереси інших футбольних суб’єктів, тому я вважаю, що потрібно шукати компроміси, щоби ми всі демонстрували повагу до національного чемпіонату. Всі, хто приймає доленосні рішення в українському футболі, повинні також це розуміти. Це таке скромне побажання від футбольного клубу «Рух».


А зараз у «рухівців» іще й чималий зуб на збірну України. Це пов’язано з недавньою ситуацією навколо поєдинків «синьо-жовтих», які мали відбутися на «Арені Львів», але в останній момент їх перенесли до Києва. Річ у тому, що футбольний клуб «Рух» доклав багато зусиль (у тому числі й фінансових) для того, щоби належно підготувати головну арену Західної України до прийому команди Андрія Шевченка.

Ба більше, домашні поєдинки самого «Руху» не дозволили там проводити (дербі зі «Львовом» перенесли на пізніше, а гру з «Десною» (0:4) відправили на не зовсім придатний для цього «Скіф»). А зараз знову за своє – фактичне нехтування інтересами клубів задля сумнівної переваги (бо ніхто не знає, чи піде це на користь) для національної збірної України.

Євро-2020 розпочнеться 11-го червня 2021-го року. Перед ним збірна України запланувала ретельну підготовку та планує провести товариські матчі проти Бахрейна, Північної Ірландії та Кіпру. До речі, прес-секретар збірної України Олександр Гливинський оголосив, що товариський матч «синьо-жовтих» з Північною Ірландією (3-го червня) може не пройти в Києві. За його інформацією, на НСК «Олімпійський» планують змінювати газон.

Серед можливих місць проведення гри розглядають Харків, де пройде зустріч із Бахрейном (23-го травня). Також серед варіантів – Дніпро і Львів. До того ж поки що не визначено, де відбудеться товариський матч із Кіпром (7-го червня).