Динамо Київ 20 Квітня, 14:11 1284
Чемпіонат U-21. Завдяки дублям Горбача та Ваната «Динамо» здобуло вольову перемогу над «Львовом» | 19-27
У вівторок, 20 квітня, у Львові відбувся перенесений матч 16-го туру молодіжної першості України, у якому «Динамо» зустрілося з ФК «Львів».

Команда Юрія Мороза підійшла до матчу у статусі лідера турнірної таблиці, у той час як «Львів» розташувався на 10-му місці.

Обидві команди розпочали гру активно: суперники обмінювалися атаками, не тримаючи м’яч подовгу у захисній лінії та високо пресингуючи опонентів при втратах м’яча. У господарів поля активністю виділявся бразильський форвард Велвес Сантос та півзахисник основного складу Донатас Казлаускас, який розганяв атаки львів’ян.

У «біло-синіх» роль диригента часто брав на себе найдосвідченіший у складі на цей матч Ахмед Алібеков. У середині тайму динамівці провели кілька гострих флангових атак. На 19-й хвилині кіперу львів’ян довелося вступити в гру після удару Завгороднього, за кілька хвилин вже Денис Кузик прорвався до штрафного майданчика, але замість прострілу виконав невлучний удар.

Ще один момент кияни мали на 28-й хвилині, проте арбітр зафіксував фол в атаці. А вже за кілька миттєвостей рефері призначив пенальті у ворота киян. Голкіпер «Львова» вибив м’яч подалі, динамівські центрбеки непорозумілися з Валентином Моргуном, який був змушений сфолити проти Романа Мавдрика. Пенальті реалізував Казлаускас.

Вже за кілька хвилин Юрій Мороз вдався до першої заміни, випустивши на поле Тлумака замість Завгороднього. Ще до перерви першу заміну зробив і наставник львів’ян. Пов’язана вона була з тим, що його команда залишилася у меншості, коли Казлаускас був вилучений з поля за фол та неспортивну поведінку – розмови з арбітром.

У більшості кияни встигли провести кілька небезпечних атак перед самою перервою. Найнебезпечніша – на 43-й хвилині, коли після прострілу Кузика з лівого флангу два поспіль удари Вікентія Волошина були заблоковані.

З перших хвилин другого тайму кияни взяли в облогу штрафний майданчик львів’ян. Численні навіси та удари з різних дистанцій, у той час як господарі поля зосередилися на оболоні власних воріт. Небезпечно з-за меж штрафного бив капітан «Динамо» Володимир Бражко, коли Савас Бугай у стрибку все ж дотягнувся до м’яча, спрямованого точно у нижній кут.

А за хвилину львів’яни вдруге здивували гостей, коли Дмитро Пантелейчук розрізною передачею вивів Максима Хімчака на рандеву з голкіпером киян, і той ударом у дотик переправив м’яч у кут воріт.

Ситуація для гостей стала ще важчою, а львів’янам другий гол додав упевненості, і вони продовжили організовано обороняти свої ворота. Хоча моменти кияни все ж створювали – як після навісів, після одного з яких з близької відстані бив Назар Волошин, так і після ударів з-за меж штрафного, які завдавали Бражко та Тлумак. На 80-й хвилині капітан киян був близьким до того аби забити гол-красень, проте його удар прийняла на себе стійка, а добивання Ваната з близької відстані дивом парирував голкіпер.

На 83-й хвилині киянам все ж вдалася взірцева атака. Бражко зробив закидання з середини поля до штрафного, Назар Волошин прострілив уздовж лінії воротарського, а Ігор Горбач, який з’явився на полі всередині тайму, переправив м’яч у ворота.

За кілька хвилин гольова комбінація повторилася. Знову Тлумак прострілив з правого флангу, а Горбач ефектним ударом в один дотик відправив м’яч у ворота.

А ще за хвилину динамівці забили переможний гол. Після навісу з кутового з правого флангу Владислав Ванат виграв боротьбу в повітрі та ударом головою відправив м’яч до сітки воріт.

На останніх компенсованих секундах гри Ванат слідом за Горбачем оформив дубль, реалізувавши вихід сам-на-сам з голкіпером. Динамівці здобули ефектну вольову перемогу у Львові та продовжують крокувати до чемпіонства.

Чемпіонат U21. 16 тур

«Львів» - «Динамо» - 2:4 (1:0)

20.04.2021. Львів. Стадіон «Сокіл»

«Львів»: Бугай, Крушинський, Лобай (Топчій, 62), Комарець, Хімчак, Демків (к), Пентелейчук (Ювхимець, 78), Казлаускас, Малашевський, Мавдрик (Гураль, 55, Сидор, 90+2), Велвес (Оберман (45+1).

«Динамо»: Моргун, Вівчаренко, Надольський (Горбач, 62), Ванат, В. Волошин (Гаджук, 69), Бражко (к), Кузик, Завгородній (Тлумак, 32, Біловар, 65), Н. Волошин, Скорко, Алібеков.

Голи: Казлаускас (30, з пенальті), Хімчак (60) – Горбач (83, 87), Ванат (88, 90+3)

Попередження: Казлаускас (41) - Моргун (28), Алібеков (84)

Вилучення: Казлаускас (41)