Григорій Суркіс: «Луческу за короткий проміжок часу створив золоту команду»

Динамо Київ 26 Квітня, 12:29 538
Григорій Суркіс: «Луческу за короткий проміжок часу створив золоту команду»
Почесний член УЄФА Григорій Суркіс під час святкування чемпіонства у роздягальні «Динамо» розповів про «золоту команду» Мірчі Луческу та звернув увагу на поведінку деяких ультрас, закликавши всіх уболівальників підтримувати «біло-синіх».

- Це відчуття великого щастя. Протягом останніх восьми-дев’яти місяців Містер разом із гравцями створив диво – повернув «Динамо» золоті медалі та перебуває за крок до виграшу Кубка України. На мій погляд, команда прогресує, а тренер дав їй необхідну впевненість і зробив такі речі, які на сьогоднішній день неможливо було собі уявити за такий короткий проміжок часу.

- Чемпіонська складова – це не лише блиск медалей, а й чемпіонська якість гри?

- Команда – це єдиний механізм, який у цьому сезоні не давав збоїв. Хочу повернутися до слів мого брата, президента «Динамо», який при знайомстві команди з Мірчею Луческу сказав, що якщо з цим тренером не вийде, то не зрозуміло, який ще тренер потрібен.

Пам’ятаєте, як у 1996 році Йожеф Сабо, програвши «Ксамаксу», сказав, що до всіх наших гравців – Шевченка, Реброва та інших – потрібно прив’язати гирі та скинути в річку? Але прийшов геніальний Валерій Лобановський і створив диво. Через рік команда вже знімала скальп із великої «Барселони» самого Луї ван Гала.

Через 25 років ми маємо повторення такого успіху. Багато хто, включно з Сабо, казав, що київське «Динамо» не може сперечатися з донецьким «Шахтарем» за золоті нагороди, принижував гравців. Однак ці гравці сьогодні довели, що немає нічого неможливого.

- Після здобуття чемпіонства – що ще потрібно довести ультрас?

- По-перше, не всім ультрас. Є певна кількість людей, які вважають, що мають право ображати людину, котра за такий короткий проміжок часу створила золоту команду. Що ще потрібно для того, щоб вони визнали, що перехід тренера з одного клубу до іншого – це сьогодні світова практика? Подивіться на Моурінью – навіть в Англії він тренував три клуби. Можу навести й інші приклади, але думаю, що й цього достатньо.

На мій погляд, нормальні вболівальники аплодували Луческу під час півфіналу Кубка України в Тернополі, де купка людей, яких неможливо зрозуміти, його ображали. Перш за все, ображали вже сиву людину, людину в віці. Вважаю, потрібно це припинити та зробити все можливе, щоб команда відчувала, що у неї є підтримка – підтримка від усіх вболівальників, до яких прийшла ця довгоочікувана перемога.