«Динамо» U-19. Виграли матч, але програли чемпіонство ...

Динамо Київ 9 Травня, 14:24 1916
«Динамо» U-19. Виграли матч, але програли чемпіонство ... | 19-27
У заключному, 26-му турі юнацького чемпіонату України сезону 2020/21 київське «Динамо» зустрічалося з ковалівським «Колосом», який підходив до звітного поєдинку, перебуваючи на 6-му місці в турнірній таблиці.

У той же час підопічні Ігоря Костюка до останнього претендували на першу позицію чемпіонату та могли стати третьою динамівською командою, яка завоювала чемпіонство цього сезону. Однак доля золотих медалей залежала від киян лише наполовину – у разі рівної кількості очок із «Шахтарем» на фініші, золоті медалі дісталися б саме «гірникам» через кращий результат у очних зустрічах.

Проте, щоб зберегти шанси на турнірний успіх, киянам спочатку потрібно було здобути три очки у поєдинку з «Колосом». Якщо протистояння команд у першому колі завершилося надвпевненою перемогою 6:0 на користь «Динамо», із перевагою у три м'ячі ще до перерви, то сьогодні динамівцям тривалий час не вдавалося вийти вперед.

Як і в минулому турі, команду Ігоря Костюка підсилили кілька гравців із молодіжного складу «біло-синіх», які вчора вже отримали свої чемпіонські нагороди. Наша команда звично грала першим номером і контролювала м’яч, активно просуваючись уперед, до воріт «Колоса».

На 11-й хвилині динамівці заробили правого на виконання пенальті – у штрафному ковалівців екс-динамівець Станіслав Урсолов занадто жорстко зустрів Назара Волошина. До 11-метрової позначки підійшов Володимир Бражко – і не зміг переграти воротаря, який вгадав напрям польоту м’яча та парирував удар. Голкіпер Іван Пахолюк загалом був одним із найкращих гравців «Колоса» в сьогоднішньому матчі, кілька разів рятуючи свої ворота після ударів киян.

Ще один чудовий момент, щоб відкрити рахунок, мав капітан «Динамо» U19 Максим Дячук, котрий головою замикав навіс Дениса Кузика зі стандарту на правому фланзі, однак влучив у поперечину.

Розпечатати ворота Пахолюка вдалося наприкінці першого тайму, коли Кирило Попов на 39-й хвилині влучно пробив повз воротаря у дальній кут після прострілу Назара Волошина з правого флангу штрафного.

Другий тайм проходив у спокійнішому темпі, при цьому у завершальній фазі своїх атак динамівці діяли більш зосереджено та вдало, ніж до перерви. Фактично, «біло-сині» втілили у забиті м’ячі всі свої небезпечні випади. Так, уже в дебюті тайму Назар Волошин і Кирило Попов організували другий гол у ворота «Колоса» – цього разу Попов асистував Волошину, який переграв голкіпера та відправив м’яч у порожні ворота.

Вже за десять хвилин у воротах «Колоса» розписався Антон Царенко, котрий зіграв на добиванні після пострілу Назара Волошина, який заблокував захисник суперників. А невдовзі, на 77-й хвилині, Кирило Попов записав на свій рахунок дубль, а Денис Кузик – другий асист, простріливши на форварда з лівого флангу – 4:0! Це м’яч став для Кирила Попова 19-м у поточному чемпіонаті U19 – динамівський голеадор із величезним відривом став найкращим бомбардиром сезону.

Кінцівку матчу «Динамо» проводило вже за рахунком, спокійно володіючи м’ячем, а на останніх хвилинах навіть віддавши ініціативу «Колосу». Наша команда могла відзначитися ще й зі стандарту, коли після подачі кутового потужно пробивав Олександр Яцик, але знову відреагував Пахолюк.

У підсумку ­– результативна перемога «Динамо» наприкінці сезону, яка, на жаль, не стала для нашої команди чемпіонською, адже в паралельному матчі «Шахтар» також переграв «Інгулець». Отже, вітаємо підопічних Ігоря Костюка зі срібними нагородами, а Кирила Попова – зі званням найкращого снайпера чемпіонату U19!