Кваліфікація ЧС – як діагноз збірній перед Євро-2020: які проблеми треба вирішити Шевченкові

Футбол України 15 Травня, 10:44 1367
Кваліфікація ЧС – як діагноз збірній перед Євро-2020: які проблеми треба вирішити Шевченкові  | 19-27
Уже не так багато залишилось до Євро, а матчі збірної у кваліфікації на Мундіаль досі не йдуть із голови. Гра збірної прогресує, але на континентальній першості цього буде замало.

Матчі у кваліфікації ЧС-2022 проти абсолютно різних за рівнем та стилем Франції, Фінляндії та Казахстану дозволили розглянути гру команди Шевченка у різних умовах. Однаковий результат – не ознака стабільності, а тривожний дзвіночок перед Євро, де буде приблизно така ж ситуація з суперниками – Нідерланди як фаворит, міцна Австрія, а роль аутсайдера належатиме непоступливій Північній Македонії. Три рази по 1:1 тут також радості не принесуть.

Потреба тактичної гнучкості

Три центральні захисники з фулбеками – чудове рішення для матчу з Францією. Швидкий Мбаппе не мав простору, атаки чемпіонів світу впиралися в стіну, а з навісами на Жиру сяк-так справлялися.

Грізманн моментально покарав за огріх, але загалом система працювала злагоджено. Забитий гол та виїзна нічия проти однієї з найсильніших команд світу – чудовий результат.

А от з фінами та казахами це не спрацювало. Суперникам вистачило поодиноких помилок в захисті. Плюс у матчах не з грандами хочеться бачити більше атак. Побиття сербів у Львові – чудовий приклад того, коли команда виходить грати лише на перемогу. Щоб стати топом, команді Шевченка треба більше ідей в атаці. Їхню відсутність ми бачили на Євро-2016.

Награність кадрів

Гравці відзначали великий обсяг тактичної інформації, яку дає штаб Шевченка. Але щоб сформувати зв'язки на полі – занять у класі мало.

Із захистом це працює добре, а от комбінації в теорії не награєш. Особливо це було помітно в матчі з фінами – перевага ніби є, а на табло рахунок не змінюється.

З одного боку приємно, що «жовто-сині» контролюють гру попри відносну молодість складу. Тут штаб Шевченка спрацював на «відмінно». Але для успіху у футболі треба забивати. Гармата Маліновського та антропометрія Яремчука – замалий арсенал для вдалого виступу на Євро. «Товарняки» перед турніром мають допомогти розв'язати цю проблему.

Жахи реалізації

«Грали добре, шкода, що не забили», – цю тезу після матчів у виконанні різних експертів слухати вже відверто набридло. Як і дивитися, як Яремчук із партнерами хапаються за голови. Надмірне бажання – це проблема психології, з якою треба терміново працювати. Із майстерністю все в наших хлопців гаразд, що доводить їхня гра в клубах.

Євро – це короткий турнір, на якому ніхто не гратиме на нічию. У разі провалу реабілітуватися в матчі-відповіді не вийде. Домагатися свого у поодиноких атаках в матчах із грандами ми навчилися. Тепер залишилося «закривати» менш іменитих суперників при явній перевазі в грі. Саме цей навик розділяє середняка від топа та відкриває дорогу до найвищих місць на турнірах.