Збірна України 26 Травня, 19:12 1322
Україна U-21 програла Азербайджану в першому матчі Турніру Лобановського – легенда «Металіста» взяв гору над Ротанем | 19-27
Молодіжні збірні України та Азербайджану відкрили Турнір Валерія Лобановського-2021 (0:1).

Україна U-21 (стартовий склад): Моргун – Кузик, Таловєров, Вівчаренко, Драмбаєв – Бражко, Батагов, Очеретько – Супряга, Мудрик, Сікан.

Матч Україна U-21 – Азербайджан U-21 стартував о 17:00 на стадіоні імені Баннікова в Києві. Це був прем'єрний поєдинок Меморіалу Валерія Лобановського-2021. Цього року турнір пройде лише за участю трьох команд в одне коло, адже молодіжна збірна Тунісу не змогла приїхати в Україну через карантинні обмеження.

Руслан Ротань виставив доволі атакувальний склад. Місце на полі знайшлося одночасно Данилу Сікану, Михайлу Мудрику та Владиславу Супрязі. Але в першу чергу привертало увагу тренерське протистояння – Руслан Ротань проти Мілана Обрадовіча (так так, того самого екс-захисника харківського Металіста).

Вже на 27-й секунді м'яч ледь не влетів у ворота українців. Помилка на власній половині завершилася виходом азербайджанців на ворота, але простріл не знайшов адресата. Наступний момент знову створили гості, проте удар був неточним. Ще один удар азербайджанців був заблокований – куди активніше провели підопічні Обрадовіча старт гри.

Мудрик міг вибігти віч-на-віч з кіпером, але не зумів обробити м'яч після довгої передачі. Воротар вчасно вийшов і був першим на м'ячі. А на 17-й хвилині м'яч влетів у ворота України – успіх Азербайджану приніс стандарт. Муса Гурбанлі у падінні замкнув подачу і відкрив рахунок – Вівчаренко втратив позицію, а Моргун не встиг скластися і пропустив під собою. 0:1.

«Синьо-жовті» змогли створити свій момент лише на 27-й хвилині. Мудрик посадив суперника на жовту і заробив право на штрафний, який сам же і виконав. Повторення голу Азербайджана не вийшло – навісна передача була вкрай невдалою.

Мудрик розігнав атаку лівим флангом і прострілив у центр на Очеретька. Удар у того не вийшов, зате вийшла ідеальна передача на Супрягу, який з кількох метрів не влучив у порожній кут. Перший реальний момент в України на 35-й хвилині. Майже одразу міг бути і другий, але Сікан, прийнявши м'яч на груди, не зумів акцентовано пробити з меж штрафного. Зрештою, 0:1 після першого тайму – Азербайджан повністю перегравав Україну до 25-ї хвилини, а найреальніший момент команди Ротаня змарнував Супряга.

У перерві Ротань зробив одразу 5 замін. Зокрема, замість Сікана на поле вийшов Владислав Ванат – найкращий бомбардир та рекордсмен молодіжного чемпіонату Україну. І саме він мав класний момент на 60-й хвилині. Динамівець відгукнувся на навіс Очеретька, вдало зіграв на випердження, але не влучив у дальній кут.

Час спливав, а моментів у «синьо-жовтих, по суті, не було. Команда Мілана Обрадовіча впевнено вела поєдинок до перемоги. Лише на 83-й хвилині наша молодіжка заробила право на вкрай небезпечний штрафний, але В'юнник виконав його вкрай невдало – значно вище. Був ще один момент у Ваната, який не переграв кіпера суперників з кута воротарського.

Останні хвилини запам'яталися хіба травмою Очеретька, якого на ношах вивезли з поля. Вже в компенсований час Ванат мав ще один момент, але кіпер потягнув йог оудар з меж штрафного. У чужий штрафний пішов навіть кіпер Моргун, але невдало. 0:1 – Україна поступилася в стартовому матчі Меморіалу Лобановського і значно погіршила свої шанси на трофей. Наступний матч підопічні Ротаня проведуть 28 травня проти своїх ровесників з Узбекистану.