Три думки після матчу Україна - Кіпр

Збірна України 8 Червня, 10:30 1610
Три думки після матчу Україна - Кіпр | 19-27
Збірна України розгромно переграла кіпріотів у товариському матчі.

Провальний експеримент із Забарним, зіпсута вилученням репетиція

Феєрія феєрію, але не обійшлося без парочки негативних моментів. Гра в більшості у товариських матчах – якесь тотальне безглуздя. Якщо це ще й суперник, який грає з новим тренером у відверто закритий футбол, то ускладнюється і завдання з пошуку вільних зон. Останнє вдалося дуже навіть добре. Однак чи багато користі в тому, щоб познущатися над ослабленим суперником, який годину грає у меншості? Якщо тобі потрібно підготуватися до важких баталій Чемпіонату Європи, така тепла ванна буде не найкращим варіантом.

Забарний – не правий захисник. Звісно, хотіли розвантажити Караваєва, а Тимчик травмувався. Однак навіщо пхати туди людину, яка ні секунди не провела в дорослому футболі на фланзі? Є ж Матвієнко, для якого досвід гри правим захисником не настільки чужий. Зрозуміло, що для штабу Шевченка ключовим фактором для оборонців є робоча нога. Але насправді вийшло зовсім не так, як планували. І навіть Матвієнко, який підбирає ногу на правому фланзі, виглядав би серйознішою опцією. Ми по суті грали з обрізаним крилом. Контраст із Соболем, який ніби тільки по ходу гри згадував і починав краще розуміти передматчеві установки, дуже відчутний.

Без допомоги фулбека Ярмоленко часто зміщувався у центр і лівіше. Андрію доводилося частіше розігрувати через Маліновського і Яремчука. З виходом Караваєва з'явилася більша гострота праворуч. А до того Зінченко змушений був вмикати режим тренера і пояснювати Забарному, наскільки важливо швидко пересувати м'яч, поки суперник не встиг перебазуватися і накрити вільні зони. Справді, у футболі часто просто безцінні ці кілька секунд, за які зайвий дотик може вирішити долю епізоду.

Україна різноманітна в атаці, але такий Кіпр може завести у пастку

Вперше за 12 матчів команда Шевченка забила більше одного гола за гру. Додавання кожного легіонера різко розширює арсенал збірної. Вихід Маліновського, Ярмоленка і Яремчука проти Північної Ірландії зробив нашу ігрову картину динамічнішою та яскравішою. Поруч з якіснішими партнерами, які витримують більшу конкуренцію в європейських чемпіонатах, сильніший футбол видав Зубков, який з Бахрейном був далеко не таким цікавим, а у 2 наступних матчах відзначався ключовими діями (гол, зароблені пенальті та вилучення суперника).

Сьогодні не дарма свого лева матчу взяв Зінченко. Хоча і той же Ярмоленко міг претендувати, і Марлосу вдався напрочуд ефективний тайм, і Зубков знову дуже продуктивний, хоча вчергове не виходить після перерви, і Матвієнко з Кривцовим дуже непогано зіграли в обороні. Але скільки ж гостроти створив фіналіст ЛЧ 2021! Затьмарив навіть Маліновського, який сьогодні думав трохи повільніше, діяв у глибших позиціях, а удар свій знову не знайшов.

Коли збірна перед великим турніром перемагає з таким розгромним рахунком, підсвідомо вже відчуваєш тривогу. Аби знову не з'явилося переоцінки, зайвої ейфорії. Бо стиль, в якому винесли Кіпр, справді вражає. І звісно, хотілося б, аби збірна виглядала так нестримно проти більшості команд. Але якість суперника і максимально сприятливий сценарій матчу – це те, чого на 99% не буде в жодній грі Євро. До того ж не кожна дата така драйвова для збірної, як 7 червня (солідні 0:0 з Німеччиною, а далі тільки надрезультативні перемоги – 4:3 з Вірменією, 4:0 проти Чорногорії, 5:0 проти Сербії).

Шевченко плутає карти, а резерви досить обмежені

Україна зараз – чи не найбільш складна для розгадки за всю її історію. Завжди були ці зіркові дуети Ребров/Шевченко, Коноплянка/Ярмоленко, які тягнули левову частку баталій на собі. Навіть зараз є парочка легіонерів з топ-команд. Зінченко і Маліновський роблять команду зовсім іншою, міцнішою. Однак кожен з них може зіграти не найсильніший матч, а у збірної знайдеться свій міні-лідер ледь не в кожній лінії. Зубков, Ярмоленко, Караваєв, Миколенко, Матвієнко, Яремчук, Марлос – якщо вони вдосконалять актуальну форму, біда для суперника може прийти з дуже різних місць.

І це ще травмований Циганков, який завжди може несподівано повернутися та додати в ході турніру! Важливо буде втримати здоров'я і форму незамінних, а їх все-таки досить багато. Караваєв, Миколенко, Матвієнко, Зінченко, Маліновський, Сидорчук, Ярмоленко, Зубков і Яремчук – той кістяк, який зараз робить основну погоду. Соболь, Макаренко, Бєсєдін, Степаненко, Шапаренко і Судаков поки не дуже тягнуть на роль тих, хто здатен змінювати гру кардинально, утримувати досить високий рівень інтенсивності партнерів чи хоча б ставати джокером, який зробить результат з лави запасних.

Безус, Довбик і Попов, судячи з ігрового часу під час спарингів, наразі більше для кількості. Загалом же сьогоднішній склад був значно далі від прогнозованої ідеальної основи, ніж у битві з Північною Ірландією, хоч відбувся на старті першого тижня, який веде до Євро. Трохи вимушено, трохи свідомо хитруючи, Шевченко плутав Де Буру карти. І в цьому може відкритися певна перевага «синьо-жовтих». Поки наставник Нідерландів планує перемагати нас з рахунком 3:1 (не менше!), він навіть не до кінця розуміє, до якої версії України треба готуватися.