Bild: гасло «Героям слава!» на формі збірної України заборонили через «Газпром»

Збірна України 12 Червня, 19:03 1045
Bild: гасло «Героям слава!» на формі збірної України заборонили через «Газпром» | 19-27
На рішення УЄФА заборонити гасло «Героям слава!» на формі збірної України під час Євро-2020 міг повпливати багатомільйонний контракт, який Спілка європейських футбольних асоціацій нещодавно підписала з російським державним «Газпромом». Саме РФ пожалілася на дизайн форми.

Про таке пише німецький Bild. Такої ж думки дотримується посол України у Німеччині Андрій Мельник, який прокоментував ситуацію виданню.

19 травня «Газпром» підписав контракт про спонсорство турнірів УЄФА для збірних. Тепер концерн має партнерські права на Євро-2020.

В УЄФА відмовились назвати виданню суму, передбачену контрактом, пославшись на конфіденційність. Джерела зазначають, що йдеться про щонайменше 50 млн євро.

«Те, як гроші Росії впливають на рішення європейських футбольних функціонерів, є зрозумілим в історії з формою збірної України», — пише Bild.

Крім того, Російський футбольний союз очолює голова правління компанії «Газпром нефть» Олександр Дюков, який у квітні став також членом Виконавчого комітету УЄФА.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник вважає, що таке рішення УЄФА щодо форми не є випадковим. Він переконаний, що РФ вкотре вдалася до інструментів гібридної війни, щоб розділити Європу.

«Той факт, що УЄФА задовольняє скаргу Росії на нашу форму на Євро-2020 всього через кілька днів після підписання спонсорського контракту між УЄФА та російською державною компанією «Газпром», є більш ніж підозрілим», — наголошує Мельник.

Не формою єдиною

Окрім форми, УЄФА останнім часом ухвалила низку рішень на користь Росії, зазначає Bild.

Так, наприклад, у російському Санкт-Петербурзі на «Газпром-Арені» (як ви зрозуміли, вона належить «Газпрому») відбудеться одразу 7 матчів під час Євро-2020 — це більше, ніж на всіх десяти стадіонах-учасниках, окрім як лондонського «Вемблі», де зіграють півфінали та фінал. Про таке в УЄФА оголосили за місяць до підписання контракту з «Газпромом».

А ще перед тим у РФ відмовились акредитувати на Євро-2020 німецького журналіста, який критикує владу Росії. В УЄФА сказали, що нічого зробити не можуть.

Що з формою збірної?

На Євро-2020 збірна України з футболу перекриє напис «Героям слава!» на звороті своєї форми емблемою — мапою України, тризубом та ще одним написом «Слава Україні!».

Зроблять це через вимогу УЄФА. На новий дизайн з гаслом уже поскаржилася Росія. Спочатку в Спілці європейських футбольних асоціацій казали, що не мають претензій, але потім різко передумали.