Андрій Ярмоленко: «Ми ще не показали свого максимуму на Євро-2020»

Збірна України 26 Червня, 12:41 937
Андрій Ярмоленко: «Ми ще не показали свого максимуму на Євро-2020»
Капітан збірної України Андрій Ярмоленко поспілкувався з пресою за кілька днів до матчу 1/8 фіналу Євро-2020 проти Швеції.

— Дев'ять років тому ви брали участь в матчі зі Швецією на Євро-2012. Наскільки змінився з тих пір суперник? Відсутність Златана Ібрагімовича послабила цю команду?

— Я думаю, що немає сенсу порівнювати два турніри, дві абсолютно різні команди. Ми налаштовуємося на серйозну гру. Тренерський штаб укаже, за рахунок чого ми можемо обіграти цю команду. Постараємося показати хороший футбол.

— Як ви можете оцінити свою фізичну форму? Як себе почуває команда після трьох матчів на турнірі? Чи буде перевагою те, що у збірної України на два дні відпочинку більше?

— Щодо фізичного стану — усі хлопці себе добре почувають. Позначилася остання гра, звичайно. Коли ти втрачаєш м'яч, тобі доводиться багато бігати, ти виглядаєш утомленим. Напевно, тому всім здалося, що ми фізично не дуже добре готові. Але ми вже півтора місяці працюємо у збірній, провели хорошу підготовку. Усе повинно бути гаразд.

Те, що в нас є на два дні більше на підготовку, грає величезну роль. Постараємося винести з цього користь.

— Розкажіть секрет вашого дуету з Романом Яремчуком. Як вам удалося так добре налагодити взаємозв'язок?

— Секрет простий. Роман — хороший нападник, який завжди відкривається та шукає свої моменти. Із ним завжди легко перебувати на футбольному полі.

— Чи не відволікає вас ваша невизначена ситуація у клубі?

— Абсолютно ні. Усі мої думки тільки зі збірною. Коли поїду до клубу, тоді вже буду займатися іншими питаннями. Зараз завдання — пройти максимально далеко на Євро.

— Чи бачили ви відео, де капітан збірної Угорщини налаштовував свою команду? Як ви налаштовуєте партнерів по збірній України?

— Так, бачив, класні слова. Самовіддача в угорців була позамежна. Думаю, ці слова спрацювали. У нас перед грою переважно говорить Андрій Шевченко. Як я налаштовую партнерів? Я вважаю, що кожен повинен налаштовувати себе. Я, напевно, з тих людей, які вважають за краще доводити справою, менше говорити. У кожного є свій підхід.

— Як ви можете оцінити силу шведської збірної?

— Це хороша команда, грає в агресивний футбол, заслужено перемогла в групі. Ми налаштовуємося на хороший поєдинок. Переможе найсильніший.

— Чи можна очікувати зміни структури гри збірної України в поєдинку зі Швецією?

— Усі карти відкривати я не можу. Це краще запитати у тренерського штабу. Зі свого боку ми можемо відповідати тільки за самовіддачу й виконання того завдання, яке перед нами поставить тренерський штаб.

— Чи здивували вас результати інших команд на груповому етапі Євро?

— Чемпіонат Європи підтверджує, що зараз немає слабких команд, і футбол у світі вирівнявся. Кожен може обіграти кожного. Не можу виділити якийсь матч. Можу тільки сказати, що нас критикують за результат і гру. Я згоден з певною критикою. Але хочу всіх попросити нести трошки більше позитиву, тому що ми все-таки вийшли з групи, виконали завдання-мінімум. Усі хлопці впоралися з цим.

Так, нам десь пощастило, ми погано зіграли з Австрією. Але давайте рухатися вперед із позитивними думками й готуватися до наступної гри.

— Доводилося читати, що лідерами збірної України на Євро повинні були бути Маліновський і Зінченко, а тягне команду Ярмоленко, якого вже мало не списали з рахунків. Вас це зачіпає?

— Я вже неодноразово говорив, що чим більше журналісти пишуть про те, що я старий і не можу грати у футбол, тим більше це мене мотивує працювати й доводити моїм критикам, що це не так. Продовжуйте в тому ж дусі. Це допомагає мені ставати краще й рости.

— Матч зі Швецією відбудеться в Шотландії. Як позначиться на грі температурний перепад?

— Це ідеальна погода для якісного й інтенсивного футболу. У Бухаресті трошки важко грати й тренуватися, тут спекотно. Нічого страшного немає. Навпаки, буде краще грати в таких умовах.

— Якою була ваша реакція на результат матчу Швеції з Польщею?

— Звичайно, нам хотілося продовжити виступ у турнірі. Залишилися двоякі враження, ми поки не показали свого максимуму. Ми розуміли, який результат нам потрібен. Усі хлопці дивилися той матч і переживали. Можу сказати спасибі збірній Швеції. Тепер ми зустрінемося з ними. Постараємося зіграти у свій футбол, показати максимум. Поки що наша гра залишає бажати кращого, отже, постараємося виправитися.