Матчі УПЛ продовжать відбуватися без VAR – перший тур «подарував» кілька скандалів

Футбол України 28 Липня, 20:14 121
Матчі УПЛ продовжать відбуватися без VAR – перший тур «подарував» кілька скандалів
Українські арбітри змушені покладатися виключно на себе в найближчих матчах чемпіонату.

Із середини липня в Україні триває навчання третьої хвилі арбітрів VAR. За інформацією Комітету арбітрів УАФ, програмою передбачені різні етапи та форми тренувань у режимі офлайн, для яких задіяні обидва фургони системи VAR, наявні в Україні.

Планується, що до 8 серпня офіційними особами матчу, що проходять навчання, будуть виконані вимоги програми ФІФА з навчання арбітрів VAR. Після цього один із двох фургонів, які є в наявності в УАФ, може бути повернено до повноцінної роботи в режимі онлайн на матчах УПЛ. Інший фургон буде продовжувати працювати в режимі офлайн разом із пересувною телевізійною станцією на окремих матчах чемпіонату U-19 ПЛ та матчах ПФЛ задля завершення навчання та виконання всіх вимог програми ФІФА із сертифікації відеотехнічних офіційних осіб матчу.

Це означає, що мінімум два наступні тури УПЛ відбудуться без втручання системи. Очевидні суддівські помилки були вже у стартових матчах сезону. Зокрема, бригада Юрія Іванова не помітила два голи з офсайдів у поєдинку «Ворскла» – СК «Дніпро-1» (2:2).

*****

Після завершення навчання кількість відеотехнічних осіб матчу загалом зросте на 15 осіб. Зокрема, три арбітри пройдуть навчання за програмою «Лише VAR», два арбітри — за програмою «VAR та поле», п'ять арбітрів — за програмою «Лише поле» та п'ять асистентів арбітра — за програмою «Помічник VAR».

Після успішного завершення навчання кількість українських рефері, що зможуть працювати із системою VAR, зросте до 13-ти, у полі — до 19-ти, помічників VAR — до 14-ти. Крім того, буде підготовлено п'ять нових спостерігачів VAR.