Динамо Київ 20 Квітня, 23:40 1165
«Динамо» розписало нічию з лідером чемпіонату Румунії – Довбик дебютував за киян | 19-27
Київське «Динамо» в рамках благодійного турне не зуміло обіграти румунський «ЧФР Клуж».

«Біло-сині» зіграли з діючим чемпіоном Румунії та лідером поточної першості у рамках серії благодійних матчів, які проводяться під лозунгом Match for Peace. Усі зібрані від проведення гри кошти будуть спрямовані на вирішення найбільших гуманітарних проблем, спричинених повномасштабним військовим вторгненням російської федерації на територію України.

Гра на стадіоні «Костянтин Радулеску» зібрала чималу кількість уболівальників на трибунах, більшість з яких є біженцями з України. За даними ООН, вже понад 700 тисяч українців виїхали до Румунії, яка наразі є другою країною за кількістю прийнятих біженців.

Для громадян України вхід на стадіон «Костянтин Радулеску» був безкоштовним. Румунський наставник «Динамо» Мірча Луческу навіть особисто запрошував українців на гру, даруючи квитки українцям, яких зустрічав у місті, у день гри.

Самому матчу передував міні-концерт відомих українських співачок – Юлії Саніної, Катерини Павленко, Руслани Лежичко та Надії Дорофєєвої. Вони виступили на сцені, встановленій посеред поля та декорованій у формі карти України. У виступі також взяли участь українські біженці, які зайняли на карті місця відповідно до своїх рідних міст, які вони були вимушені покинути.

Гравців на поле стадіону вивели діти, які врятувалися у Румунії від жахів страшної війни, яка триває в нашій країні. Самі ж футболісти обох команд вийшли із прапорами України, а арбітри вдягнули спеціальні футболки, присвячені матчу. Стартовому свистку передували гімни України та Румунії.

Гра розпочалася з небезпечного моменту біля воріт гостей. Вже на першій хвилині свою реакцію довелося демонструвати Георгію Бущану. Румуни одразу полетіли в атаку, заробивши кутовий. А після його розіграшу та удару з лінії штрафного капітана «Клужа» Пауна голкіпер «Динамо» перевів м’яч у стійку воріт та на ще один кутовий.

За кілька хвилин господарі поля знову загрожували воротам динамівців, і знову Бущан зіграв надійно, зреагувавши на підступний простріл з лівого флангу, після якого м’яч летів у ворота.

Підопічні Дана Петреску ще кілька разів намагалися поцілити у ворота з гострого кута, проте не досягли в цьому успіху, тим часом «біло-сині» теж почали загрожувати воротам румунів.

Намагалися відкрити рахунок своїми ударами Антюх і Гармаш, момент виник і після сольного прориву Дубінчака, після чого м’яч відлетів до Сидорчука, і капітан завдав дальнього удару. Найбільш гострими були моменти біля воріт «Клужа» в кінцівці тайму. Спершу Антюх після гострого пасу від Циганкова бив з гострого кута, проте м’яч зрикошетив на корнер. За хвилину Шапаренко, зігравши у стінку з Гармашем, пробив з меж штрафного, але під його удар кинувся захисник «Клужа» і м’яч вилетів за лицеву.

«Біло-сині» продовжили атакувати і на початку другого тайму. Перший реальний момент був у Шепелєва, але Володимир заміть удару з вигідної відстані вирішив зіграти на партнера, який його не зрозумів та не пішов у вільну зону.

А в середині тайму слідом за Бущаном вже Денис Бойко продемонстрував свою надійність, зреагувавши на вкрай небезпечний удар Костаче з центру штрафного майданчика.

«Динамо» мало момент під час штрафного удару, проте постріл Шапаренка прийняла на себе стінка з гравців.

У перерві та протягом другого тайму обидва наставники провели ряд замін, у «біло-синіх» до завершення матчу майже повністю, за виключенням Шапаренка, змінився склад. Зіграв за «Динамо» і форвард «Дніпра-1» та національної збірної Артем Довбик, який у складі нашої команди готується до важливих матчів національної команди у відборі до Чемпіонату світу на Ліги Націй.

Загалом рівна гра «Клужа» та «Динамо» завершилася логічною нічиєю, нажаль, безгольовою, проте футболісти та українські артистки подарували глядачам, які зібралися на стадіоні, цікаве видовище.

Благодійний матч

«ЧФР 1907 Клуж» - «Динамо» - 0:0

«ЧФР 1907 Клуж» (стартовий склад): Летіца – Маня, Балан, Димітров, Штефан – Цвек, Паун, Сігурйонссон, Чипчу, Дуганджич – Бірлігя.

«Динамо»: Бущан (Бойко, 46) – Караваєв (Боль, 79), Забарний (Бурда, 69), Сирота (Попов, 46), Дубінчак (Вівчаренко, 46) – Сидорчук (Андрієвський, 69), Шапаренко, Антюх (Ванат, 46), Циганков (Кулач, 79), Гармаш (Шепелєв, 46) – Бєсєдін (Довбик, 79).