Футбол України 1 Травня, 22:03 655
«Арсенал» здобув непросту перемогу над «Вест Хемом», повернувшись у зону ЛЧ – Ярмоленко зіграв 15 хвилин | 19-27
«Вест Хем» втратив шанси на вихід у ЛЧ через чемпіонат, зазнавши домашньої поразки від «Арсенала» в рамках 35-го туру АПЛ.

Чемпіонат Англії, 35 -й тур

«Вест Гем» - «Арсенал» 1:2

Голи: Боуен 45 - Холдінг 38, Габріел 54

Арсенал після перемоги Тоттенхема над Лестером покинув четверту позицію в турнірній таблиці АПЛ, пропустивши на неї «шпор», але розрив був мінімальним – всього одне очко. Щоправда, за різницею голів «каноніри» сильно відстають, тож для повернення в топ-4 необхідно було перемагати Вест Хем на Олімпійському стадіоні. Суперник, звісно, сильний, однак «молотобійці» мали проблеми з мотивацією через низькі шанси на Лігу чемпіонів – і дуже великі шанси на фінал Ліги Європи (з якого можна заскочити в ЛЧ). Попри невисокий пріоритет зустрічі, Девід Мойєс залишив Ярмоленка в запасі.

Перший тайм виявився рівним. За стартові 35 хвилин команди нічого не створили – майже всі удари були заблоковані, а постріли Райса і Бенрама з околиць карного майданчика не становили небезпеки для воріт Ремсдейла. Дебютний момент вболівальники побачили аж на 38-й хвилині, коли Нкетія класно пробив з лінії штрафного в дальній кут. Фабіанскі перевів м'яч на кутовий, який став фатальним для Вест Хема – Холдінг замкнув подачу Сака, відкривши рахунок. 0:1!

Щастя гостей тривало недовго. Всього через дві хвилини після голу Роба «молотобійці» могли відігратись внаслідок навісу Форналса на ближню стійку. Райс, випередивши суперників, пробив головою в дев'ятку, однак Ремсдейл кінчиками пальців перевів м'яч у поперечку. «Каноніри» висновків не зробили, за що розплатились на 43-й хвилині: Цоуфал прийняв діагональ на правий фланг і прострілив у штрафний, а Боуен, поклавши корпус, бахнув другим дотиком у дальній кут – 1:1!

Для Джаррода цей гол став особливим. Внаслідок взяття воріт Арсенала Боуен став залучений до 100 голів у чотирьох вищих дивізіонах англійського чемпіонату (71 гол, 29 асистів). 64 результативних дії він провів у складі Халл Сіті, ще 36 – за Вест Хем. Крім того, це був його 10-й гол у поточному розіграші АПЛ.

Відпочивати команди відправились за нічийного рахунку. На початку ж другого тайму стався неоднозначний епізод з передачею на хід Боуену та виходом Ремсдейла на перехоплення – воротар Арсенала пішов у підкат прямою ногою, але не зачепив Джаррода. За нинішніми мірилами Аарону могла прилетіти «червона картка» за агресивний намір, однак у підсумку Майк Дін видав жовту картку Боуену за розмови.

Вест Хем особливих скандалів на полі не влаштовував, а ще за дві хвилини пропустив гол. Знову стався провал при кутовому: Сака навісив на дальній край штрафного, Мартінеллі відклеївся від опіки й прийняв м'яч, після чого подав на праву стійку – там опинився Габріель. Бразильский центрбек потужним ударом вколотив сферу в сітку. 1:2!

«Молотобійці» нічим не відповідали на цей гол. Вони не поступались у грі, але Арсенал біля чужих воріт виглядав значно перспективніше – втім, моментів довгий час не виникало і у «канонірів». Девід Мойєс у спробі розворушити свою команду провів серію замін, випустивши спочатку Майкла Антоніо, а потім і Соучека з Ярмоленком. Андрій вийшов аж на 81-й хвилині.

До того часу підопічні Мікеля Артети цілком могли закрити матч. Героєм повинен був стати Нкетія. На 72-й хвилині нападник отримав передачу на хід, прибрав Зума на лінії штрафного й пробив у дальній кут – поруч зі стійкою! На 77-й же Едді бахнув з дистанції у той же правий нижній, однак цього разу господарів врятував Фабіанскі.

В ендшпілі поєдинку команди нічого цікавого не організували. Артета через пошкодження замінив Сака, Ярмоленко розчинився, а його партнери відзначились тільки невеличкою сутичкою в компенсований час. Зрештою, фінальний свисток зафіксував непросту, але заслужену перемогу «гармашів».

Таким чином, Арсенал набрав 63 очки, повернувшись на четверте місце й відновивши гандикап у два залікових бали від Тоттенхема. Вест Хем, залишившись з 52 пунктами, остаточно втратив шанси на вихід у ЛЧ через АПЛ. Поки що «молотобійці» тримаються на сьомій сходинці з відривом від Вулверхемптона у три очки.