«На позиції лівого вінгера Ванат може максимально приносити користь», - блогер

Динамо Київ 13 Травня, 10:43 835
«На позиції лівого вінгера Ванат може максимально приносити користь», - блогер | 19-27
Блогер Михайло Смоловий відвідав шоу «ТаТоТаке», де поділився своєю думкою про перспективи нападника Владислава Ваната в «Динамо».

- Ми бачимо справжнього Ваната з його максимальними якостями лише десь 50 секунд, може, хвилини півтори. Відповідно, це проблема. У таких фахівців, як Луческу, інше бачення футболу, яке відрізняється від бачення, скажімо, Юрія Мороза або тих, хто був у Ваната ще кілька років тому в U-17 і нижче.

Як у юнацькому футболі відбувається матч? Центральний захисник робить довгу передачу метрів на 40, зупиняється, а потім крок за кроком доходить до центральної лінії, і вже тоді включається лінія атаки. Там умовний Цитаїшвілі, Лєднєв, Циганков або Булеца отримує м'яч, обіграє одного, іншого, третього, четвертого і б'є в дальній кут. Але так буває лише раз на два-три матчі, а переважно це втрата м'яча, після чого вже центральний захисник суперника вибиває м'яч на 40 метрів.

В чому проблема? У тому, що втрачається принцип безперервності ігрового процесу та роботи нервової системи гравця. Він втратив м'яч і вже через 5-6 секунд цей м'яч за 40 метрів від нього. І гравець фізично ніяк не може впливати на епізод.

Ванат на лівому фланзі півзахисту? Це максимально ефективне рішення, щоб замаскувати слабкі сторони. Саме на позиції лівого номінального вінгера Владислав може максимально приносити користь. Він справді неймовірно відчуває момент, дуже якісно вміє шукати м'яч і приймати його там, де потрібно, причому ні на хвилину раніше чи пізніше, а саме тоді, коли потрібно. Ідеальний таймінг.

І саме ця позиція дозволяє йому робити таке:

а) Не виконувати той страшний обсяг роботи, який має давати центральний нападник у команді, яку тренує Луческу

б) І при цьому показувати свій максимум

Зараз йому як центральному нападнику дуже важко конкурувати за місце форварда. Саме через той фундамент, який було закладено 3-4 роки тому.

Ванат зараз грає номінально зліва, отримує можливість тренуватися та підтягувати свою базу, в якій йому чогось не вистачає. І у майбутньому ми отримаємо супер гравця. Але поки що рано.