Світовий футбол 22 Травня, 00:10 1052
«Ліон» обіграв «Барселону» і виграв жіночу Лігу чемпіонів – диво-гол у стилі французької легенди став окрасою фіналу | 19-27
Барселона і Ліон визначали переможця Ліги чемпіонів серед жінок сезону 2021/22.

Ліга чемпіонів серед жінок. Фінал

Барселона – Ліон – 1:3

Голи: Путельяс, 41 – Анрі, 6, Хегерберг, 23, Макаріо, 33

Поєдинок Барселона – Ліон був битвою титанів жіночого європейського футболу і протистоянням двох знаменитих гравчинь – Алексії Путельяс і Ади Хегерберг. Обидві мають у своїй колекцій жіночий «Золотий м'яч». Представниця Барселони є найкращою бомбардиркою цьогорічної ЛЧ (10 голів), а нападниця Ліона очолювала снайперський залік в історії турніру (58 м'ячів).

Іспанська команда могла вдруге поспіль виграти жіночу ЛЧ, але суперник був дуже серйозний – Ліон 7 разів перемагав у турнірі, а ще два роки тому вважався б явним фаворитом зустрічі. Цікаво, що ці ж команди зустрічалися у фіналі сезону 2018/19. Тоді впевнено виграли француженки (4:1), але з того часу Барселона досягла серйозного прогресу.

У сезоні 2021/22 Барса стала чемпіоном Іспанії – 30 матчів, 30 перемог, різниця голів +148. Команда виграла всі офіційні поєдинки у всіх турнірах, за винятком півфінального матчу-відповіді з Вольфсбургом (0:2). Поєдинки за участю Алексії Путельяс (володарка жіночого «Золотого м'яча»-2021) і Ко збирають по 90 тисяч уболівальників на Камп Ноу, що є світовим рекордом в історії жіночого футболу.

Словом, у Турині на домашній арені Ювентуса очікувался супербитва, адже нинішні Барселона і Ліон – флагмани жіночого футболу у Європі.

Поєдинок почав виправдовувати очікування з перших секунд. Ліон розпочав значно активніше і повів у рахунку на 6-й хвилині. Амандін Анрі в підкаті виборола м'яч у Алексії Путельяс і розкішним ударом з-за меж штрафного вразила дальню дев'ятку! Її знаменитий однофамілець Тьєррі Анрі забив чимало схожих м'ячів.

Барса могла швидко відігратися, однак у воротах Ліона вдало діяла Крістіане Ендлер. Француженки втратили Еллі Карпентер, яка на 14-й хвилині залишила поле на ношах через травму.

Але це не знітило Ліон, який на 23-й хвилин подвоїв свою перевагу. Ада Хегерберг головою замкнула подачу з лівого флангу. Відверто поплили «синьо-гранатові», які майже одразу ледь не привезли собі і третій м'яч – обійшлося. Ліон значно переважав Барсу, яку всі вважали фаворитом фіналу.

Ще одна помилка Барселони в захисті таки призвела до пропущеного м'яча. Одразу дві втрати у власному штрафному завершилися тим, що Макаріо закотила м'яч у порожній кут. 0:3 на 33-й хвилині. Тут же Хегерберг ледь не забила 4-й, але Паньос класним сейвом врятувала Барсу.

«Синьо-гранатові» ще до перерви зуміли скоротити відставання. Алексія Путельяс, яка весь перший тайм перебувала в тіні, першим жу ударом вразила ворота Ліона. Лідерка каталонців ударом з льоту подарувала своїй команді надію на камбек. Не обійшлся без помилки захисниці Ліона, яка впала перед м'ячем. У підсумку, 3:1 на користь Ліона – такий результат першого тайму.

У другому таймі Барса ледь не скоротила відставання до мінімуму. Після удару з центрального кола (!) француженок врятувала поперечина! Був ще супершанс у Црногорчевіч, яка ударом з льоту не влучила у дальній кут.

Ліон по перерві зосередився на збереженні потрібного результату і доволі впевнено довів гру до перемоги. Рахунок першого тайму виявився остаточним – 3:1. Барселона не змогла виграти жіночу Лігу чемпіонів другий рік поспіль і віддала французам корону. Для Ліона це 8-ма перемога в турнірі.