Директор «Олександрії»: «У всіх клубів є розуміння, що безпечного регіону для проведення матчів в Україні не існує»

Футбол України 27 Травня, 22:56 253
Директор «Олександрії»: «У всіх клубів є розуміння, що безпечного регіону для проведення матчів в Україні не існує»
Ексклюзивний коментар Дмитра Кітаєва щодо сьогоднішньої зустрічі у «Домі футболу», на якій вирішили, що новий футбольний сезон неодмінно відбудеться.

– Ви задоволені підсумками засідання? За яку ініціативу голосував ваш клуб

- Як такого голосування не було. Офіційне рішення не ухвалено. Коли воно з'явиться, почнемо діяти. Поки що точно можна сказати лише те, що новий чемпіонат точно буде, і почнеться він цього року.

Нас сьогодні зібрали, щоб дізнатися про нашу думку. П'ять клубів (Шахтар, Динамо, Дніпро-1, Зоря та Ворскла) виступили за те, щоб провести новий чемпіонат за кордоном. Інші 11 клубів виявили бажання грати на території України.

- Чи реально запустити новий чемпіонат в Україні, не чекаючи на закінчення війни?

- Я не знаю. Все реально. Питання лише у тому, як це правильно організувати. Я ось думав нереально, щоби Росія напала на Україну. Виявилося, реально.

– Якщо грати в Україні, то де?

– На жаль, зараз в Україні немає такого місця, куди не може прилетіти ракета. Ніхто не знає, що в голові у хворої людини і куди вона захоче стрельнути наступного разу. Тому ваше питання не зовсім коректне.

Потрібно брати якусь логістичну карту і вже від неї відштовхуватися.

Не думаю, що у тому ж Львові грати безпечніше, ніж у Олександрії.

По ньому били значно більше, ніж по Кіровоградській області.

Усі клуби мають чітке розуміння, що безпечного регіону чи міста в Україні зараз не існує. Є військова адміністрація, яка має вирішити чи винести пропозицію, у яких регіонах можна грати, а яких не можна.

Цими питаннями займатиметься робоча група, куди входять представники всіх 16 клубів. Вона завжди на зв'язку з усіма вищими інстанціями. Ця група вже працює, провадить відповідні консультації.

– Якби чемпіонат таки вирішили проводити закордоном, ваш клуб потягнув би такий варіант?

- Незрозуміло, навіщо, за що і для кого проводити його у Туреччині чи Польщі. Чутки про те, що учасники єврокубків покриють витрати інших клубів, не вийшли за межі чуток.

– Скільки гравців зараз перебуває у розпорядженні вашого клубу?

– Зараз не готовий вам сказати. Багато футболістів зараз закінчуються контракти. От-от почнемо думати у тому, кого залишати, з ким прощатися, кого запрошувати.

– Чи були гравці, які відмовилися від виконання контрактних зобов'язань?

– Такого прецеденту не було. Щодо легіонерів, то ми пішли їм назустріч і мирно розійшлися. З українськими гравцями ми постійно на зв'язку, тримаємо їх у курсі того, що відбувається. Тренерський штаб також на місці і нікуди йти не планує.