Відстороненій від єврокубків росії УЄФА нарахував бали у таблицю коефіцієнтів

Світовий футбол 26 Червня, 22:24 2012
Відстороненій від єврокубків росії УЄФА нарахував бали у таблицю коефіцієнтів
Розбираємося, чому Україна розпочинає сезон 2022/23 не на дванадцятому, а на тринадцятому місці. І чому росія вище...

Сезон 2022/23 Україна повинна була розпочати на дванадцятому місці у Таблиці коефіцієнтів. Однак на офіційному сайті УЄФА (як і на усіх інших ресурсах відповідної тематики) в рейтингу Асоціацій Україна станом на початок сезону 2022/23 займає тринадцяту сходинку. Акуратно за спиною… росії.

УЄФА нарахувала відстороненій росії 4,333 бала за сезон до ТК. Коли дискваліфікували Англію, у неї був нуль - изображение 1

Відстороненій через віроломний напад на Україну країні-агресорці УЄФА нарахувала 4,333 бали при нулі учасниках єврокубків. У поясненнях УЄФА йдеться про те, що організація ухвалила рішення про присудження російським асоціаціям кількості балів, що дорівнює найменшому набраному коефіцієнту за п'ять останніх сезонів: 4,333 бала для чоловічої асоціації та 1,750 – для жіночої.

Рішення безпрецедентне.

У новітній історії європейського футболу зовсім небагато випадків відсторонень від єврокубків цілої Асоціації, але вони є. І ніколи «забаненим» країнам не нараховували очок без фактичної участі у єврокубках. Югославія у розпал війни отримувала нулі в період з сезону 1991/92 по сезон 1994/95 включно. Хоча приклад Югославії, де війна точилася в межах одного геополітичного утворення і на коефіцієнт якої потім претендували кілька окремих країн, не надто показовий у нашій ситуації.

УЄФА нарахувала відстороненій росії 4,333 бала за сезон до ТК. Коли дискваліфікували Англію, у неї був нуль - изображение 2

Більш показовим є приклад Англії 1985-1990, яку відсторонили через Ейзельську трагедію.

З сезону 1985/86 по сезон 1989/90 включно Англія не отримала до Таблиці коефіцієнтів жодного балу.

УЄФА нарахувала відстороненій росії 4,333 бала за сезон до ТК. Коли дискваліфікували Англію, у неї був нуль - изображение 3

4,333 очка, нарахованих дискваліфікованій росії, – це майже 22 бали за конвертацією Таблиці коефіцієнтів (один бал – нічия, два бали – перемога (у кваліфікації: 0,5 бала – нічия, один бал – перемога); сума ділиться на кількість клубів у єврокубках). Тобто, одинадцять перемог в груповому раунді того чи іншого євротурніру. Якщо врахувати чотири бонусних очки (0,800 бала), які росія за звичайних умов отримала б за автоматичний вихід однієї команди у груповий етап Ліги чемпіонів, для досягнення коефіцієнта 4,333 їй потрібно було б здобути ще вісім перемог й одну нічию в основному раунді єврокубків (або 17 перемог й одну нічию у кваліфікації). Не факт, що таке досягнення підкорилося б представникам країни-терористки на футбольних полях.

За підсумком маємо парадокс. Без відсторонення росія повинна була б розпочати сезон 2022/23 на сімнадцятому місці Таблиці коефіцієнтів з відставанням від України в 1,172 бала (з врахуванням бонусу для росії за групу Ліги чемпіонів і без такого для «Шахтаря», який без відсторонення окупантів грав би у кваліфікації). А за фактом в агресорів дванадцяте місце й перевага над Україною в 1,615 бала (з врахуванням бонусів «Шахтаря»). Аби нівелювати це відставання, нам потрібно здобути вісім перемог і одну нічию у кваліфікації, або чотири перемоги й одну нічию – в основному раунді єврокубків.

По-справедливому росія повинна була отримати нуль балів до Таблиці коефіцієнтів за сезон 2022/23. Взяті з повітря 4,333 – це чергова спроба УЄФА вислужитися перед багатеньким агресором.

Всі скриншоти - kassiesa.net

Ігор Семйон